Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doktorlar boşuna dayak yemiyor

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Sawer said:

kithnos_1 said:

Bone said:

doktor dediğin her dahili numarayı ezberlemeli. işi o çünkü.
boşuna para alıyoooo

İndeks ya da danışma kullanabilecek kadar zeki olsa iyi olurmuş , ezbere gerek yok da.

Ya adamın işi değilki bu sen tahlilin çıkıp çıkmadığını doktordan öğrenmezsin , hemşireden öğrenirsin. Boş konuşmak kolay tabii

Harbiden yalnız. Adam sizin sekreteriniz mi ki telefonları bilme yükümlülüğü olsun? Tahlili patolojiye yaptırıyorsunuz adam tahlil de üretsin mi mesela? Herkesin işi farklı hastanede.
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Ülkedeki yapılan sınavda zirvede olacaksın, eşşek yüküyle eğitim göreceksin. Günde 100 hastaya bakacaksın, 2-3 kıskanç tip gelecek "dayak boşuna yemiyorsunuz" diyecek. Peh...

muhendıslık 6 sene olsaydı bı farkı olmazdı,efsanelestıre efsanelestıre allah yapcanız adamları,tıp okuyan eşdost olmasa dogru sancaz,.tamam zor eyw da abartmayın,10 milyona yakın asgari ücretle çalışan insan var tr'de.
Sosyal ağlarda paylaş

tam silinmelik topic. gerçekten gördükçe üzülüyorum. doktor ,mühendis, çöpçü hiç farketmez .
' boşuna dayak yemiyor' nasıl denilebiliyor , aklım almıyor. troll bile olsa hiç hoş değil. bugün doktora dayak atmayı haklı gören zihniyet yarın karısını hastanelik ettiğinde ' haketti ama' der. yakışmadı.

saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

aynen. dayakta hiç bi sorun yok. bakıyosun adama. küçükken bir fiske bile yememiş. çok belli. bi de anası babası övünerek dolaşanlar var "aa ben çocuğuma bir fiske bile vurmadım diye". iyi bok yedin

Şu olayı ben de anlamıyorum ya.

bi fiski bili virmadik

e o yüzden "naber lan yaprak döner" diye hitap ediyo çocuğun sana sfsdgfs.

Dayakla eğitim olur ya, abartmadıkan sonra çok işe yarıyor. Bende işe yaradı en azından, babam denedi %100 çalışıyor ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

tam silinmelik topic. gerçekten gördükçe üzülüyorum. doktor ,mühendis, çöpçü hiç farketmez .
' boşuna dayak yemiyor' nasıl denilebiliyor , aklım almıyor. troll bile olsa hiç hoş değil. bugün doktora dayak atmayı haklı gören zihniyet yarın karısını hastanelik ettiğinde ' haketti ama' der. yakışmadı.

saygılar.

topikin başlığını değiştirteni buldum. sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

saygılar.

+1
ayrıca "doktor olasın" diye beddua olmalı bence.eşek yüküyle para bilmemne diyenlere
Sosyal ağlarda paylaş

Qualance said:

Bir konuda hakılısınız iyi para alıyorlar, mühendislik okuyacağıma doktorluk okusaydım diye düşünmeye başlamadım değil :D

özelde çalışıyorsan belki. ama özelde çalışan mühendis de çok para alabiliyor zaten.

türkiye'de yaygın ve yanlış bir kanı var, "doktorlar çok para alıyor". ama aynı zamanda şu da var "doktorların hepsi üçkağıtçı, para peşinde koşuyorlar".
zaten çok para alsa neden bi de üçkağıtçılıkla uğraşsınlar ki...

uzman doktorun maaşı belli. 3 milyar civarı.
ama işte bazı "ünlü" doktorlar ayda 100 milyar felan kazanınca, herkes sanıyor ki bütün doktorlar çok kazanıyorlar.
e ona bakarsan üniversite bile okumamış tüccarlar milyar dolarlarla oynuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar 6 yıl okuyor ki içerik çekilecek çile değil. Üzerine uzmanlık, zorunlu görev vs. ki tüm bunların üzerine bir doktorun gerçekten iyi para kazanması orta yaştan da sonrasına doğru oluyor. E noldu hayatının en güzel yıllarını verdin.

İyi bir mühendissen zaten 26-27 yaşında adam gibi para kazanmaya başlıyorsun. Kafan basıyorsa zor da olsa okulu bitirirken çektiğin çile tıp ın ezberine göre çok daha az.
Sosyal ağlarda paylaş

devlette çalışan doktorların çok para aldığını düşünmüyorum hatta çok fazla hastaya bakıyorlar,bu da sağlık sektöründe olmaması gereken iş yükü.

Ancak jinekologlara kılım mesela,özellikle yaşlı olanlar hem devlette çalışıp hem özel muayenehanelerinde paralel iş yürütüyorlar haliyle devlet müşteri kapısı oluyor adam için geliyor sabah 10 öğlen 3 çalışıyor gerisi özelde.
Özelde devletten kazandığının belki 10 katı para kazanıyor,sorsanız devlette idealist olduğu için çalışıyor sözde çakal ama devlet olmasa öyle devamlı müşteri bulması imkansız tabi.Sezaryan oranının artmasında ki temel neden de yine jinekologlardan geçiyor,birinci sebep risklerin korkutması yani normal doğumda bebek ölürse meslekten men edilmeye kadar gider olay ikincisi bıçak parası mevzusu,sözde kaldırıldı bakalım ilerleyen yıllarda oran artacak mı ? Belirsiz.
Yani jinekologların çoğu dayağı hak ediyor bence.
Bir gün hastaneye gittiğimde bir baktım jinekoloji bölümünde kuyruk "s" kıvrımı şeklinde,daha doktor gelmemiş benim sorunum kulak ile alakalıydı işim bir saatte bitti geri döndüm doktor beyimiz yeni teşrif etmiş,özel muayenehanesine gelenleri öncelikli çağırıyor,anons yaptırıyor pezevenk.Tabii bunu anlayan insanlar birbirine girdi.Özel'e giden ailelerden biri hem fakirsiniz,devlet size güvence vermiş,hala yüzsüzce sinirleniyorsunuz,bu vatan hainliği vs diye konuştu,cümbür cemaat daldılar adama,arada doktora da tokat salladılar sivil polis tüm güvenlikler geldi olay zor engellendi.Şiddetten dayaktan hoşlanmam ama içimin yağları eridi.

Daha bunun yığınlarca örneğini gördüm,bıçak parası isteyen,reprezantlarla anlaşan doktorların özellikle sigorta karşılamadığı halde o ilaçları tavsiye etmesi vs.Sınırsız ahlaksızlık var.Hasta'ya saygı yok,bari yaşlıya olsun diyorsun,oda yok,yine bir anım var yaşlı teyzem gelmiş kadının tek gözü görmüyor,ayakta zor duruyor,randevu kağıdı elinde,bekliyor.Randevu sıramı savdım teyzeye verdim,bir menopozlu oturan boğa'dan da rica ettim,teyzeye yer versin diye hık mık,çok hastayım yoksa kalkarım vs.dedi yan tarafında oturan 70'in de dede dur evladım ben kalkayım dedi onu görünce utanıp da kalktı.Neyse saatler geçti saat 4 teyze'ye sıra geldi,kalkarken yardım ettim,doktor'un kapısına kadar eşlik ettim,doktor bu saatten sonra muayene'ye alamam demessin mi,teyze yarın ilk seni alırım vs diyor kadına,kadın yavrum ben uzaktan geldim vs.diye derdini anlatmaya çalışıyor,bizim doktor beyimiz,minor god sinirlendi teyze yarın gelirsin dedim diye,sonra adama bağırdım bende görmüyor musun durumunu diye ilk önce sus pus kaldı sonra teyzeyi muayene etmeyi kabul etti,lütfetmiş gibi birde kasıldı.Tabii teyzeyi muayene etmeyi kabul edince ses çıkarmadım,sonra kapıyı kapatıp çıktı gitti.

Hastaneye yılda bir yada iki kez yolum düşüyor onda da doktorlardan tiksiniyorum,danışmadan tiksiniyorum,sekreterlerden iğreniyorum.Sinirlerim harap olup çıkıyorum.Doktorlar boşuna dayak yemiyor derken yüzde yüz haklılar.Yüzde bir milyon haklılar.

Daha bunun çocukken karda kışta kıyamette babamın beni sırtlayıp yarım metre kar içinde kilometrelerce yürüyüp hastaneye götürmesi,doktorun 2 blok ötedeki evinden saat 11 de gelmesi,üstüne birde insanlara çemkirmesi,beklerken sara hastası bir adamın sara krizine girmesi var ki,anlat anlat bitmez.

İsveç'te bir doktor'un aldığı para 3700 euro civarı(en azından eskiden o civarda bir paraydı) bizim devleti reklam amacı ile kullanan özel muayenesi olan jinekolog
bazen bu parayı katlıyor,birde üstüne suratsızlık ve hastaya olan davranışta sınır tanımıyor.İlginç durumlar bunlar tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...