Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çift Kol ve Çift Bacak Naklinde Üzücü Son

throine

Öne çıkan mesajlar

Abi, herkesin bedeninde bir pompa var. Devamlı kan pompalıyor bu arkadaş. Vücudun yapısına ve büyüklüğüne bakmadan her kalp vücudun kan pompalama debisini eğer tansiyon hastası değillerse şişmanından cılızına, uzunundan cücesine kadar herkesde eşit atış sayısı ama farklı debilerde pompalıyor.

Buradan nereye geliyorum. Ameliyat ile kendisine kol ve bacak nakli yapılan bir insan var. Ama seneler boyunca kolları ve bacakları olmadan atış ritmini normalleştiren bir kalp var. Bu demek oluyor ki, kan daha az bir yol katederek vücutta devir daim yapıyor.

Şimdi 4 adet yeni uzuv takıldıktan sonra senelerce kendisini uzuvsuz şekilde ayarlamak için değişim geçirmiş bir kalp var. Adamın tansiyonu fazla olsa zaten bu tip bir ameliyata alınmazdı.

Bu insanın değişim geçirmiş ve daha az pompalamaya alışmış kalbi 4 tane uzvu bir anda kaldıramadı haliyle. Bu öngörülebilir birşey. Doktorlar da bunu çıkıp açıklamalarında söyledi zaten kanın gitmesi gereken bölümler vücudun alıştığından bir kat daha fazla diye.

%200 güçle bir kalp afedersin miksen çalışmaz. What the hell were you thinking diye sorarlar adama. Ciddi bir soruşturma geçirmeleri lazım bu adamların. Bir uzuv eklenerek kalbi %125 güçte çalıştırmak farklı şey, noslayıp %200 çalıştırmak bambaşka bir delilik.

Her insan kalbi spor da yapıyorsa eğer koşu falan, yeri geldiğinde %200 çalışabilirmiş de ancak burada tekerlekli sandalyeyle yaşayan bir insandan bahsediyorsak bu ameliyatın gerçekleşmesi ve başarıya ulaşması sadece mucize olarak nitelendirilebilirdi ki sonucunu hepimiz gördük.

tl:dr, kolları bacağı olmayan bir insanın düşük güçte çalışan kalbini iki katı bir güçle çalışmaya zorlarsan sıçarsın haliyle ki sıçmışlar. Kariyerleri bitti hepsinin. Geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben televizyonda onlardan daha önce indirilen organ nakil kutuları gördüm. Ama haberlerde 1.5 sn fln gösteriliyor toplamda, o da kameranın açısını değiştirirlerken giriyor kadraja o kadar.

Bide İzmir-Ankara arasını helikopterle gelmedi mi bu organ? Pistten hastaneye gitmedi mi ambulans ile, ben mi yanlış biliyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

şahsen vaperonun dediğine benim de kafam takıldı. neden önce ne bileyim kol ya da bacakları takıp vücudun bir kaç sene alışmasını bekleyip sonra kalanları nakletmemişler madem kalbin yetmemesi gibi bir risk olduğunu biliyorlardı?

yani bu kadar doktorun dahil olduğu bir ameliyat ise elbet bunun farkındalardır. acaba ameliyat olacak kişiye mi bırakmışlar bu kararı riskleri açıkladıktan sonra bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Abi, herkesin bedeninde bir pompa var. Devamlı kan pompalıyor bu arkadaş. Vücudun yapısına ve büyüklüğüne bakmadan her kalp vücudun kan pompalama debisini eğer tansiyon hastası değillerse şişmanından cılızına, uzunundan cücesine kadar herkesde eşit atış sayısı ama farklı debilerde pompalıyor.

Buradan nereye geliyorum. Ameliyat ile kendisine kol ve bacak nakli yapılan bir insan var. Ama seneler boyunca kolları ve bacakları olmadan atış ritmini normalleştiren bir kalp var. Bu demek oluyor ki, kan daha az bir yol katederek vücutta devir daim yapıyor.

Şimdi 4 adet yeni uzuv takıldıktan sonra senelerce kendisini uzuvsuz şekilde ayarlamak için değişim geçirmiş bir kalp var. Adamın tansiyonu fazla olsa zaten bu tip bir ameliyata alınmazdı.

Bu insanın değişim geçirmiş ve daha az pompalamaya alışmış kalbi 4 tane uzvu bir anda kaldıramadı haliyle. Bu öngörülebilir birşey. Doktorlar da bunu çıkıp açıklamalarında söyledi zaten kanın gitmesi gereken bölümler vücudun alıştığından bir kat daha fazla diye.

%200 güçle bir kalp afedersin miksen çalışmaz. What the hell were you thinking diye sorarlar adama. Ciddi bir soruşturma geçirmeleri lazım bu adamların. Bir uzuv eklenerek kalbi %125 güçte çalıştırmak farklı şey, noslayıp %200 çalıştırmak bambaşka bir delilik.

Her insan kalbi spor da yapıyorsa eğer koşu falan, yeri geldiğinde %200 çalışabilirmiş de ancak burada tekerlekli sandalyeyle yaşayan bir insandan bahsediyorsak bu ameliyatın gerçekleşmesi ve başarıya ulaşması sadece mucize olarak nitelendirilebilirdi ki sonucunu hepimiz gördük.

tl:dr, kolları bacağı olmayan bir insanın düşük güçte çalışan kalbini iki katı bir güçle çalışmaya zorlarsan sıçarsın haliyle ki sıçmışlar. Kariyerleri bitti hepsinin. Geçmiş olsun.

insanlarin 15-20 sene kasip prof. dr. olmasi bosaymis.
vaperon reyiz 1 dakikada cozmus isi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben de bacağa benzetemiyorum onu işte sdf.

Bide kolları kutuda taşıyan adam bacakları niye taşımasın diye düşünüyor insan. Ben açıklamaya güveniyorum. Benzetemediğim için de ihtimal iyice düşüyor bence. Dediğim gibi ortada hiç organ nakil dolabı olmasa kartona koymuşlar diyeceğim de, var yani.

Bide bu kalp ile ilgili konuda, hadi ameliyatı yapan ekibin başındakiler kaçırdı da, organ nakil komitesi nasıl kaçırıyor bu durumu ki? Ya da bu riski anlattılarsa ki sanmıyorum anlatmayacaklarını, aile hangi kafayla kabul etti? Uyumlu organ zor bulunuyor tamam da, bu kadar büyük risk de alınmaz ki.
Sosyal ağlarda paylaş

abi olay nedir ne değildir şu yüzden ölmüştür demiyorum ben. işim bu değil yeteneklerim de bunu yorumlamaya izin vermez. öncelikle bunu söyleyeyim.

ben olayı günlerdir takip ediyorum ne bileyim olaylar hep böyle bir sidik yarıştırma havasında oldu. doktorlar yanyana dizilip arkalarında barkovizyon güle oynaya reklam yaptılar. my penis is bigger than yours ifadesi yüzlerinden okunuyordu.

bu hava bana hep sanki akdeniz üniversitesi yaptı, biz hacettepeyiz niye yapmayalım havasında buna güvenerek bu işe girişilmiş gibi geldi. benim eleştirdiğim nokta bu.
Sosyal ağlarda paylaş

hemen etiketlenmiş doktorlar . Şimdi birileri gider bu doktorları bıçaklar, ölüm tehditleri savurur falan.

Tıp hakkında bi bok bilmiyorum ama benim dışımda olan her insan şerefsizdir, ahlaksızdır, namussuzdur çünkü aynaya bakınca kendimi öyle görüyorum!

İnsanlar bi umutla bekliyor uygun organ bulunsun diye. Kimisi ölmeye razı yürüyemediği, yazamadığı için. Burda 4 uzuv naklediliyor. Bu iş öyle kolay mı ? Sırf şov için hadi ameliyat yapalım. 3-5 doktor çalışmıyor ki bu durumda. Bunun içinde psikologundan tut sinir ve beyin cerrahına , kalp cerrahına 10larca doktoru, hekimi, hemşiresi, uzmanı var.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

http://img1.loadtr.com/b-372000-doktorlar_dizisi_kutsi.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...