Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

humus katliami

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Tenekeadam said:

saphlasaman bu laflar senın şahsında, senin gibi düşünen tüm akp gençlik kollarına yöneliktir.

boş teneke gibi dıngır dıngır dıngırdıyorsun ya,akp gençlik kolları ne alaka şimdi,o sandığın %50'nin dışındayım arkadaşım ben,neden %30 bile olsa,ortak fikirleri savunan insanları o kategoriye sokuyorsunuz?benim düşüncem %70 yanlış %30 doğru şeklinde mesela akp konusunda,afgan mücahidlerine,çeçen mücahidlerine,ve sudandaki mücahidlere terörist diyen bir zihniyeti ben kabul etmiyorum arkadaş,çeçenlere terörist gözüyle bakan devlet unutmasınki oranın adı çeçenistan,rusya değil,aynen 90 sene önce türkiyede türklerin verdiği kurtuluş savaşını veriyorlar,aa ama tabii pardon batı emperyalizminin bedenen esiri olmuş bizler,ruhumuzuda sattığımız için,açık saçık görünen olayları bile ne söylenirse o şekilde anlıyoruz,suriyeli muhaliflerin lideri,türkiye insani yardım koridoru açsın,orada cenazelerini almaya gidenleri dahi öldürüyorlar şu anda diyorlar,hadi o yalan,neden arap birliği gözlemcilerini kabul etmiyorlar?kabul ettik dediler geçen hafta herifleri otellerinden çıkarmadan postalamışlar,ondan sonra gelin burada özgürlük gak guk diye ses çıkarın,anlamıyorumki hırsızın hiçmi suçu yok?

afganlıda benim kardeşim,çeçende ,arapta bende milliyetçilik izi yoktur onu önce belirteyim özellikle...
Sosyal ağlarda paylaş

valla ister katılın ister katılmayın madde madde yazayım ne gider ne gelir diye

1-pkk ya açık destek veren suriye diktatörlüğü bir daha gelmemek üzere tarihe gömülür
2-israilin filistinde uyguladığı politika geri teper,çünkü hemen yanıbaşında 75 milyonluk bir ülke tepesine binmek için hazır bekler
3-Türkiye üzerindeki ölü toprağını atarak,iran ve ırak'a gözdağı verir ve bu onların terör örgütüne olan desteğini sıfırlar
4-Türkiye çapında terör olayları bir anda sıfırlanır,sebebi ise üstteki 3 maddeden kaynaklı olur

benim tahminlerim böyle,ayrıca rusya şöyle böyle yapar diyenler olmuş,rusya en hızlı uçağını kaldırıp şama gönderiyim diyene kadar biz şamı almış oluruz o kadar!
Sosyal ağlarda paylaş

Moskova'da tiyatro basıp masum insanları öldüren Çeçenler, terörist değil mi şimdi?

Davalarını haklı bulman, davaları uğruna terör eylemleri yaptıkları gerçeğini değiştirmez.

Yarın kurdistanda kürtler özgürlük savaşı veriyor denildiğinde - hali hazırda zaten deniliyor- ne cevap verirsin buna merak ediyorum.

Suriyeye girersek terör sıfırlanır tezini 5 yaşında olan yiğenime okuttum güldü. Suriye'nin son yıllarda terör örgütüne desteğini kestiği gayet açıktı.

Şunu belirtmeden geçemeyeceğim, karşındakine hakaret etmeden cevap yazma becerin yoksa, forumu kullanmanın bir anlamı yok. Zira insanlar seni görmezden gelmeye başlayacaktır, bu da ilgi çekme sevdalısı kişiliğine çok zararlı gelecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

ilgi çekmeye çalışsam ateist mode'a geçerim tenekeadam ayrıca bu forumda hakaretten gocunmamalısın,sonuçta öküz diyenide çıkıyo eşek diyenide çıkıyo ama dediğin bütün argümanlar batı tezleri,sen benim ailemi öldüreceksin,oğlunu askere benim ailemi öldürmek için yollayacaksın,ve o tiyatroda rahat koltuklarda gösteriyi izleyeceksin,biraz samimi olsan daha fazla cevap veririmde boşver takıl kafana göre
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

1-pkk ya açık destek veren suriye diktatörlüğü bir daha gelmemek üzere tarihe gömülür
2-israilin filistinde uyguladığı politika geri teper,çünkü hemen yanıbaşında 75 milyonluk bir ülke tepesine binmek için hazır bekler
3-Türkiye üzerindeki ölü toprağını atarak,iran ve ırak'a gözdağı verir ve bu onların terör örgütüne olan desteğini sıfırlar
4-Türkiye çapında terör olayları bir anda sıfırlanır,sebebi ise üstteki 3 maddeden kaynaklı olur

benim tahminlerim böyle,ayrıca rusya şöyle böyle yapar diyenler olmuş,rusya en hızlı uçağını kaldırıp şama gönderiyim diyene kadar biz şamı almış oluruz o kadar!

1- pkk'nın 1 numaralı destekçileri israil ve ABD'dir. biz 10 hamaslıyı ülkemize uçakla indirdiğimiz gün çukurca baskını oldu. israil dedi ki benim terör örgütü dediğim hamasa arka çıkamazsın. daha da garibi baskın sırasında uçak savar benzeri büyük silahlar sınırdan geçirildi, güya kankamız ABD bu istihbaratı bizimle paylaşmadı. böyle büyük silahların farkedilmeden sınırdan geçmesi mümkün değil.
2- türkiye israilden hala daha mavi marmara için özür bekliyor ne tepesine binmesinden bahsediyorsun sen ya LoL. hatta israili korumak için füze kalkanı kuruyoruz, afedersin ama ne saçmalıyorsun?
3- türk milleti islamı suistimal edilmesine izin veren bir millet ne yazık ki, ölü toprağımız fln atılmaz, milli çıkarlarımıza göre hareket edemeyiz. 1. dünya savaşında hacı wilhelmden beri akıllanmadık. her salatalık uzatana tuzla koşuyoruz.
4- terör olayları bitmediği gibi artabilir. arap baharının son durağı türkiye olabilir. ne zaman bölgede bir istikrarsılzık olsa pkk güçlendi. TSK ergenekon davası, balyoz davası vs. ile boğuşmaktan ne hale getirildiğini üzücü bir şekilde izliyoruz.

orta doğudaki istikrarssılzıktan sadece abd ve israil faydalannır net!
Sosyal ağlarda paylaş

valla tsk nın hali ortada diyorsun ama,biraz diyarbakır cezaevini araştır bakalım,pkk nereden besleniyormuş,ayrıca merak etme bu millete suriye çıtır çerez gelir,o kadar aşağılık kompleksindesinizki inanamıyorum bazen yazdıklarınıza,750bin ordusu olan bir ülkenin 5 milyon askeri sivilde savaş çıktığı an silahı eline verince,aslanlar gibi kullanabilecek bir bölümü var,israilin esad rejiminin orada olmasında doğrudan çıkarı var,çünkü biliyorki mezhebsel olarak,kendisine direkt tepki göstermeyen bir esad kaldı,göstermelik çıkışlarına,ara sıra israil uçaklarının üstlerinde uçtuklarını kaale almayın,velhasıl-ı kelam eğer suriyede düşerseki çok yakın bir ihtimal bence,ortadoğunun zamanında kalemle çizilmiş haritaları yerine,Türkiyenin asıl gücünü o zaman görebilirsiniz ama tabii boşa anlatıyorum ben,fethullahçıda dediniz ya bana başka hiçbirşey söylemiyorum size,yaftalamayı seven arkadaşlara selamlar bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

anlatamıyorum ki,
bizde bu güç olabilir ama dış siyasetine bir bakarsın hangi ülkelerin aklıyla hareket ediyorsun bir bakarsın,
ben demedim ki türk milleti israilden vb başka bi ülkeden korkmalı. niye aşağılık kompleksi olsun ki. türkler tarhin kaderine müdahale edebilmiş bir kaç uygarlıktan biri..
ama 4 maddeli mesajında yazdıkların günümüz gerçekleriyle uyuşuyor mu, hükümetimiz nasıl dış politika izliyor, askeri gücümüzün çeşitli bahanelerle dışardan baskı altında tutuluyor mu, ne kadar milli irademiz ve çıkarlarımıza göre politika güdebiliyoruz bir düşün diye yazdım aslında
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

abiiii AHAHAHAHAHAA

napacaklar abi, tüh lan geç kaldık adamlar ele geçirmiş bile diyip vazgeçecekler yani

Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

zeplinlerle gelip aklını alır rusya...

http://www.youtube.com/watch?v=fnd0qg4I_MM
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

O dönemin siyasi koşulları ile günümüz siyasi koşularını bir tutman da ayrı bir olay.
Birinde Merkantalizm ortaya çıkarken ve burjuva sınıfı güçlenirken,diğerinde de birinci dünya savaşı'nın yarattığı yıkım tüm dünyayı etkilemiş,rusya'da anarşistler'in ortaya çıktığı bir dönem,Berkman,Bakunin,kropotkin,tolstoy,volin gibi isimlerin parladığı ve çarlığın artık etkisinin müthiş ölçü de azaldığı bir dönem.

Her iki dönem de de büyük sermayeli uluslararası şirketler yok,Öyle dominant bir süper güç yok,fasarya'dan bahar uyduran insanları etkileyen bir medya yok.

Dönemi koşullarına göre değerlendirmek gerek,dünü bugün ile kıyaslamak kadar saçma bir durum yok.

yoo, gayet her dönemin kendine özgü sorunları var. lenin'i de almanya postaladı rusya'ya sırf çarlık yıkılsın da savaştan çekilsinler diye, öyle dışarıdan kimsenin desteklemediği devrim az bulursunuz. böyle "abd destekliyor yok böyle devrim olur mu" serzenişleri anlamsız, abd'nin kendisi fransızların desteğiyle kuruldu zaten lol.
Sosyal ağlarda paylaş

ABD'nin bir büyük ortadoğu projesi vardı hani.

afganistan-ırak-libya-suriye diye gidiyor olması bana pek tesadüf gelmiyor.

birileri diktatör var diye isyan ediyor, silahlar meydana çıkıyor, çatışıyorlar, daha galip belli olmadan abd gidiyor oraya, bombalıyor ve yeni diktatörü seçiyorlar.

"when you beat RA1 with the soviets, the Brotherhood comes out, and the story continues with C&C1. When you finish RA1 with the allies, Stalin dies (spoileeer haha), and after the game the allies place a puppet at the head of USSR: the story continues in Red Alert 2."

http://www.youtube.com/watch?v=vN2zeRbu0x4
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

paparnoz said:

O dönemin siyasi koşulları ile günümüz siyasi koşularını bir tutman da ayrı bir olay.
Birinde Merkantalizm ortaya çıkarken ve burjuva sınıfı güçlenirken,diğerinde de birinci dünya savaşı'nın yarattığı yıkım tüm dünyayı etkilemiş,rusya'da anarşistler'in ortaya çıktığı bir dönem,Berkman,Bakunin,kropotkin,tolstoy,volin gibi isimlerin parladığı ve çarlığın artık etkisinin müthiş ölçü de azaldığı bir dönem.

Her iki dönem de de büyük sermayeli uluslararası şirketler yok,Öyle dominant bir süper güç yok,fasarya'dan bahar uyduran insanları etkileyen bir medya yok.

Dönemi koşullarına göre değerlendirmek gerek,dünü bugün ile kıyaslamak kadar saçma bir durum yok.

yoo, gayet her dönemin kendine özgü sorunları var. lenin'i de almanya postaladı rusya'ya sırf çarlık yıkılsın da savaştan çekilsinler diye, öyle dışarıdan kimsenin desteklemediği devrim az bulursunuz. böyle "abd destekliyor yok böyle devrim olur mu" serzenişleri anlamsız, abd'nin kendisi fransızların desteğiyle kuruldu zaten lol.

ilk önce fransız devrimi ile ekim devriminden bahsediyorsun,sonra abd'yi de fransızlar kurdu lol diyorsun.
kel alaka örnekler.Fransız ihtilal'i ile Abd'yi fransızlar kurdu arasında ki bağ nedir arkadaşım ? Bir açıklar mısın ?
Yine her zamanki demagojik sam tavırları.

Fransız ihtilalinde durum vaziyet ne ? İktidar değişiyor mu,hanedanlık bitiyor mu ? Bitiyor.iktidarın rengi değişiyor mu ? değişiyor,artık iktidar kim ? Burjuvazi.
Bu devrimin altında bir örgütlenme var mı ? Daha ilerici bir hareket mi ? Evet.Dönemin aydınları da destek veriyor mu,evet.
Arap baharı denilen mevzuya bakıyoruz,daha ilerici bir hareket mi ortaya çıkıyor ? Hayır.Mevcut sistem değişiyor mu ? Hayır.

Gelelim Lenin'e,Lenin almanya gönderdi iddiası da komik.Adam sürgün zaten sonra geri dönüyor.Kaldı ki ekim devrimi yüzünden almanya'da grevler artıyor,hatta almanya grevcilerden kurtulmak için onları cepheye sürüyor.Yani olay öyle değil.
Var mı başka ? Almanya'nın desteğinin somut verileri,Bolşevikleri desteklediğine dair bir kanıt ? Yok.
Bu devrim'de de Çarlık rejimi devriliyor mu ? Devriliyor,Daha ilerici bir rejim mi ortaya çıkıyor ? Evet

"Almanlar yolladı gerçeğinin arka planı" said:

Bu ithamların yanı sıra 1918 yılında Rusya’daki ABD temsilcisi Edgar Sisson, Troçki ve Lenin’in Almanya İmparatorluğunun maaşlı ajanları olduğunu ispatladığını iddia ettiği belgeleri kamuoyuna açıklar. İlk olarak 16 Eylül 1918 günü New York Evening Post gazetesinde yayınlanan belgelerin sahte olduğu ve Polonyalı yazar ve gazeteci Ferdinand Ossendovskim tarafından üretildiği ortaya çıkacaktır.

Görüldüğü üzere yok böyle bir şey ama New york Evening Post'un iddiasını yaşattığın için tebrik ederim.

Bakalım Fransız Devrimini kim desteklemiş,2.leopold mü ? Yoksa Britanya Kralı 4.William'mı ? A dur bir dakika hiçbiri hatta hepsi fransız devrimine karşıydı değil mi ?

Demek ki Devrimler kendi içinde dışarıdan desteklemeden oluyormuş,öbür türlüsü Tunus'un hali,Libya'nın vaziyeti gibi oluyormuş.Obama'nın resmi ile Sarkozy'nin resmini açan özgürlük savaşçısı yeni bir stil gelenek herhalde.

Mesela libya'dan devrim örnekleri
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...