Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

IRL - In Real Life

xunn

Öne çıkan mesajlar

Aynen, oyunda geçen süre bildiğin çöpe gidiyo. Ben de Cata çıktıktan 1-2 ay sonrasından beri toplasan oyunu açtığım gün sayısı 5 falandır, online sürem de belki yarım saat.

İki ay önce bi arkadaşın oyuna başlama ihtimali üzerine hesabı açtım, 10 saniye oyunda durup çıkıp bi sonraki ayı iptal ettim.

Oyun şu an ana hard diskimde bile değil sanırım sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım uzun süre wowa takılanlar olarak benzer hisler hissediyoruz, mmodan tiksiniyorum artık. ya single ya da kısa süreli multiler (M&B, BF3, L4D2 vb.) falan anca ilgimi çeken

ayrıca biri daha ölmüş oyun başında yeni
said:
İnternetten oynanan oyunlar bir gencin daha sonunu hazırladı

Tayvan'da bir internet kafede 23 saat internette oyun oynayan genç hayata gözlerini yumdu.

Polis 23 yaşındaki Chen Rong-yu'nun bir sandalyeye otururken ellerinin klavye ve fareye uzanmış bir şekilde bulunduğunu bildirdi. İnternet kafe çalışanları ise Chen'in sık sık oyun oynarken uyuduğunu, bundan dolayı da öldüğünü fark edemediklerini ifade etti.

Öte yandan ölen gencin ailesi geçtiğimiz eylül ayında Chen'in kalp rahatsızlığı geçirdiğini belirtti. Polis gencin ölüm sebebini araştırıyor. Yetkililer ise gencin ölümünde yorgunluk, hareket azlığı ve soğuk havanın etkisiyle kan pıhtılaşmasından kaynaklanan kalp krizi ihtimalinin yüksek olduğu üzerinde duruyor. Ayrıca Chen'in internet kafede "Leauge of Legend" adlı çevrimiçi bilgisayar oyunu oynarken öldüğü kaydedildi.

İnterten oyunlarının yaygınlaştığı 2005 yılında Güney Kore'de 28 yaşındaki bir kişi 50 saat oyunun ardından hayatını kaybetmişti. Bundan 4 yıl önce Hong Kong'da da benzeri bir olay yaşanmış, uzun süre bilgisayarda oyun oynadığı belirlenen 17 yaşındaki genç ölmüştü. Geçen yıl şubat ayında Çin'de 3 gün 3 gece aralıksız oyun oynamaktan dolayı komaya giren ve hastaneye kaldırılan 30 yaşındaki adam de kurtarılamamıştı. Yine geçen yıl Mayıs ayında İngiltere'de buna benzer bir olay yaşanmış, Chris Staniforth isimli genç uzun süre oturmadan kaynaklanan kanın pıhtılaşması sonucu derin damar trombozu rahatsızlığı sebebiyle vefat etmişti.

Uzun süreli oyun oynamanın hayati riskler taşıdığının altını çizen uzmanlar, gençlerin sık sık ara vererek ayağa kalkıp dolaşmaları gerektiğini ifade ediyor. Bu şekilde vücudun hareket ettirilerek bozulan dengenin geri getirilmesi yönünde uyarılarda bulunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer o kız friendzonelamak yerine oğlanla birlikte olsaydı şu an aynı linkte wow insanlığın başına gelmiş en iyi şey konulu bir video vardı ahaha

Mounta gidip de 1000 pound 2000 pound gözünü kırpmadan veren adam bıraksın mümkünse. Herif de zaten wowu bırakmış apaçi olmuş sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Sunu Turkiye'de yapmaya kalksan, oyunu birakip sosyalleseyim desen gidecegin her yer ortalama bir kahvehane olacak. Kizlarla tanisayim desen hak getire. Oyundan tanidigim Norvec'li arkadasim var, ziyaret edeyim desen vize alamayacaksin. Bana anlattiklari da pek gercek yasam gibi gelmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Plaka said:

Sunu Turkiye'de yapmaya kalksan, oyunu birakip sosyalleseyim desen gidecegin her yer ortalama bir kahvehane olacak. Kizlarla tanisayim desen hak getire. Oyundan tanidigim Norvec'li arkadasim var, ziyaret edeyim desen vize alamayacaksin. Bana anlattiklari da pek gercek yasam gibi gelmedi.

WoW'dan tanıstıgım yabancı 3 ayrı grup geldi kaldı benimle kendi evimdeyken.

Danimarkalısı yanıma taşındı 6 ay beraber yaşadık. Rusya'ya gittiğimde eskiden arena yaptıgım arkadasımla buluştum.

Yaşamayı bilmiyorsanız olmaz tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Plaka said:

Danimarkalısı yanıma taşındı 6 ay beraber yaşadık. Rusya'ya gittiğimde eskiden arena yaptıgım arkadasımla buluştum.

Alsaydin o zaman Danimarka'ya vize. İnternetten tanidigim arkadaslarimi gorecegim deseydin. Bakalim veriyorlar miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

Plaka said:

xunn said:

Plaka said:

Alsaydin o zaman Danimarka'ya vize. İnternetten tanidigim arkadaslarimi gorecegim deseydin. Bakalim veriyorlar miydi?

Almak istesem alırdım, niye alamayayım ki? Nazi gettosu mu Danimarka?

Also why so butthurt bitch nigga?
http://i.imgur.com/AN1CN.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...