Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pati makina mühendisleri bir bakın buraya lütfen

vaperon

Öne çıkan mesajlar

yalnız vaperon işini biliyo gibi görünüyo ama burdan uyarmak lazım. bunu evde denemeyin. :P Birden fazla plakalı disklerde üstüste olan disklerin hizası bozulursa yandın demektir. Ayrıca şu "1 ve 0'lar"ı (aslında 1 ve 0 yok; hdd kafası 1 ve 0ları tercüme ediyo, çaktırmayın) yazarken yeni teknolojilerle daha yoğun oluyor bunlar, yani bu hizada gözle görülmeyecek kadar küçük değişiklik olduğunda GG.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr. Hand o kadar haklı ki. :D Kesinlikle milimetrik bir sapma canına okur diskin. Hava sürkilasyonu olmayan ufacık bir odada havaya sprey ile su sıktıktan sonra maske ile girişiyorum disklere. İmkanınız yoksa denemeyin. Hele pis bir yerde asla. Toz anında yapışıyor çünkü. :P
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Topikten testosteron akıyordu dahil olmak istedim.

Vaperon senin işin ne tam olarak?

Bir medya kanalında bilgi işlem müdürüyüm. Elimizde uzun zamandır patlak duran 4 adet 1.5 terabytelık yüksek oranda dolu disk var. Elimde yeterli malzeme olmadığı için müdahale edemiyordum. Seagle sağolsun son eksiğim de tamamlanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

cambazct said:

abi bizede mini cannon yapsana birbirimizi sakat bırakalım, nası fikir ?

Bunda da bi nane yok ki sdfsfsd
Sadece şekli güzel olsun diye işlenmiş dışı sanırım, topa benzesin diye.

Üstte ufak bi delik bi de namlu deliği var. Eğlenceli olabilir lan ufak bi malzeme bulursam yaparım ben bunu sahbdafadgsfdgsfdssgs

Bu arada vaperon senin aletin kafa kısmını çizdim, 2 mm galvaniz saç -ki sonradan ısıl işlem görmüş bi malzeme, bütün işyeri yüklenseniz yamultamazsınız sdfsagfsd- ile yapıyorum kafayı. Delikleri markaladım tam deliyordum ki bugün 20. kez yaşandığı gibi elektriği kesti uedaş. Trafoda mı ne bi olay varmış sanırım. 2 delik kalmıştı kapattık dükkanı gelmez çabuk diye.

Yarın delikleri tamamlayıp kafayı bitirdim mi sap kısmı zaten kolay olduğu için yarın postalarım muhtemelen.

Delikleri 3.5'luk matkap ile deldim. her deliğin kenarında yarım milim boşluk kalması demek bu, esneklik sağlar. İnsan eli cnc tezgah hassaslığında olmadığından bu tarz paylar bırakmak her zaman önemli, burdan da sosyal mesaj verelim sfddsfgfsd

Bu tarz işler yapan rakip şirketler varsa seri üretime geçer satarız, piyasa araştırması yap sfsdgs
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi makine mühendisliği bölümünde zerre böyle uygulamaya dayalı eğitim yok tr sınırlarında.

Belki bi odtü, o da daha çok ileri teknoloji uygulamaları yapıyor. Normal piyasaya yönelik pek uygulama yaptıran okul yok.

Bunlar benim 5-6 yaşımdan beri babamın dükkanda takılmam neticesinde kazandığım şeyler. İmalattır malzemedir çözüm üretmedir, bunlar okulda kazanılmıyor, ne yazık ki.

Makine mühendisliğinin bana kattığı şeyler bi ısı transferi ile ilgili bilgiler, bi de casio fx-82ms yi hızlı kullanabilme yeteneği. Elle tutulur başka bi şey vermedi bana henüz. 3 dönem daha var bakalım belki hayatın sırrını son sene söylüyorlardır sdf
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Bunda da bi nane yok ki sdfsfsd
Sadece şekli güzel olsun diye işlenmiş dışı sanırım, topa benzesin diye.

Üstte ufak bi delik bi de namlu deliği var. Eğlenceli olabilir lan ufak bi malzeme bulursam yaparım ben bunu sahbdafadgsfdgsfdssgs

abi yanlız bizede yap ya öyle tek başına zevki çıkmaz patideki herkese yap millet gruplaşıp batarya oluştursun birbirimizi bombalıyalım...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...