Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

devam etmeyenler

nscorp

Öne çıkan mesajlar

Valla bu seferki farklı gibi duruyo bakalım. TERA'nın dandik olduğunu okumuştum mesela Kore betasını oynayanlardan, ama bu oyunla (ArcheAge) ilgili her yorum olumlu geldi. Farklı bir şey deniyorlar bu sefer. Neden olmasın. Klasik Kore grindi değil gibi kesinlikle...
Sosyal ağlarda paylaş

archeage in alakasi yok yahu d3 ile. karistirmissin. daha cok 3d uo gibi algilaniyor millet tarafindan, fantasy swg+uo iste.

nasil abarttim zaten su olsa :D

gw2 bu kafadaki millet tarafindan patlatilir dogru bakis acisi. ilk gw pvp agirlikli iken gw2 daha cok bildik bir fantasy mmorpg olacak ha bunu iyi yapacak orasi ayri.

ilk oyunun kendine gore cok guzel olmasi ardindaki ekibin tecrubeli olusu gw2 yi basrili kilacak gibi ama tabii ornegin eah be abicim bu ne boyle gene kilic kalkan, eee gene ayni item dusuyor sonunda raid gene diyen kitle patlatir. bunlarin disinda high endde ne verecek ki ?
Sosyal ağlarda paylaş

biraz daha inceleyin isterseniz, adamlar gw 1 gibi olmayacak artik gercek bir mmorpg olacak diyorlar ve su ana kadar pve uzerinde calistik ve zor olan bu hala da devam ediyoruz pvp uzerinde tecrubemiz var koyacagiz gene diyorlar ve ana olarak pve uzerinde duruyorlar an itibari ile.

arti sadece arenanet e bagli degil hersey ncsoft da var isin icinde. benim adima zaten iyi bir sey bu, tamam pvp bazli olacak onada eyvallah da, wow dan farki ne olacak ? :)

gw2 :

pvp
pve
high end raid
high end pvp raid
open world pvp
pvp macthes
pve group dynamics tank healer dps degil bu sefer :P yersen

hmmm bunlar cok degisikmis.

hatta kendi sitesinden feature ana hatlari :

Professions (hmmmm)
Races (uuuu)
Combat (aaaa)
Dynamic Events (rift warhammer)
Personal Stories (swtor)
Hall of Monuments (gec)
Dungeons (omg)
Player vs. Player (holy shit)

ana hatlari bu oyunun iste.
Sosyal ağlarda paylaş

o yazdıklarının gw2 ile pek alakası yok dedim ben ama.
gwnin çizgisi themeparklardan farklı. o yüzden farklı bir kitleye hitap ediyor oyun. tabi themeparkçı bir adam merak edip alabilir gw2yi ve beğenmeyebilir bu normal. (tıpkı sandboxcu bir adamın wowu alıp 1 ay bitmeden bırakması gibi). ama kendi belli bir kitlesi olduğundan gw hiçbir zaman patlamayacak diğer war, aoc ve gelecekteki swtor gibi. bu saydığım oyunlar themepark olarak çıkıp wowun fersah fersah gerisinde kaldılar ve atlantikin dibini boyladılar.
Sosyal ağlarda paylaş

gw2 neden patlasin ya. oncelikle F2P oyun. en kotu single player oyun dersin satin alirsin oynarsin.

oyunun patlama ihtimali zaten sifir. yeniliklerini gectim oyun beles.

3-80 yas arasi cullusu culsuzu herkes oynar.

F2P oyun sonucta.

tekrar edeyim ben bakis acisi ile ilgili yazdiklarim. adamlarin kendi sitesinde ana hatlari ile bakildiginda featurelari o ustte yazdiklarim :) onu al ustune bok at tamam iste.

gw2 patlamaz kormayin cunku patlamasi icin ocne aylik para lazim ki millet odemekten vaz gecsin. oyun free olunca nasil patlayabilirki giren cikan yok millete. anca single alir gibi aliriz en kotu hikayeyi tamamlariz eh be abi super oyundu ama mmo olmamis deriz diger karakteri oynariz gene paranin karsiligini alirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

çaktırmayın herkes oynuyor :)

gw2 çok güzel bir oyun olacak ama oyun başlasın swtor oynanmaz diyen aynı arkadaşları gw2 oynanmaz derken göreceğiz. çünkü bir oyunun patlaması için 7k 7k 7k dmg yemeleri yeterli :)

gw1 de bir avantajları vardı. oyun pvp oyunuydu. bir oyun sadece pvp oyunu olmayı yada sadece pve oyunu olmayı seçerse, işi bir nebze kolaylaşıyor. Ama hem pvp hem pve olacak dediği zaman bir oyun işte orada class dengesini tutturmak epey olay oluyor, kaldı ki gw2'ye swtor'dan daha çok pvpci gelecek. Darkfall gibi pure pvp oyunlarından gelenler olacak. Swtor ve Rift'deki class dengesi bana göre şimdiye kadar çıkmış oyunlarda en iyi ikisiydi. Ona rağmen halen dengesizlik ve adeletsizlik olduğunu savunan oyuncular var. Bence en çok başlarını ağrıtacak konu gene, balans olacak.

Ve ilginçtir göklere çıkartılan wow'da balans'dan eser yok. Sanıyorum bu çıkan oyunlar en büyük yanlışı balans vaad ederek yapıyorlar. Her 3 ay'da bir op class değiştirirlerse, kendini pro zanneden, op zanneden oyuncular gidip o classlarla oynayıp biraz rahatlarlarsa firmaların başı daha az ağrıyor. Sorunlu adamların sorunları bu şekilde çözülüyor. Respect Blizzard
Sosyal ağlarda paylaş

raid iste high end de dungeon yapacaz, zaten simdilerde 8 kisiye raid diyoruz gw2 de 5 kisi yapariz tamam. ne yapacaktik abi , high end olduk pvp yapan yapacak adamlar yapmiyorsaniz caniniz cehennememi diyecekler ? 5 kisilik dungeonlar var iste oradan al tokeni bozdur bozdur harca. bu olacak sonumuz en nihayetinde.

bir ara yazmistim :D

eq1 72 kisi raid
wow 40 kisi raid
wow easy 20 kisi
wow light 10 kisi
swtor 8
gw2 5 kisi
diablo 3 4 kisi

bilmemne online one man show
Sosyal ağlarda paylaş

tabii saydığınız örnekler mmo'nun temel taşları
pvp, dungeon, race, item düşmesi fln bunlara yapıcak bişi yok :)

ama insanları asıl heyecanlandıran yeni mekanikler olacaktır. swtor bu konuda yenilikçi bir şey getirmedi, bu da 10 yıldır zaten aynı şeyleri tekrar eden mmo tayfasını sıktı.
o yüzden bence suç oynayanlarda değil mantar zihniyetiyle üreyip 3-5 kuruş da biz kapıp yolumuzu bulalım zihniyetiyle oyun yapan firmalarda
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

raid iste high end de dungeon yapacaz, zaten simdilerde 8 kisiye raid diyoruz gw2 de 5 kisi yapariz tamam. ne yapacaktik abi , high end olduk pvp yapan yapacak adamlar yapmiyorsaniz caniniz cehennememi diyecekler ? 5 kisilik dungeonlar var iste oradan al tokeni bozdur bozdur harca. bu olacak sonumuz en nihayetinde.

bir ara yazmistim :D

eq1 72 kisi raid
wow 40 kisi raid
wow easy 20 kisi
wow light 10 kisi
swtor 8
gw2 5 kisi
diablo 3 4 kisi

bilmemne online one man show

aoc da 20 kişiydi sanırım ayrıca kale savaşları 80 kişimi ne oluyodu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...