Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

devam etmeyenler

nscorp

Öne çıkan mesajlar

Exodous said:

Dostum, bir kaç başlık önce yazdıklarımı okursan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın. PvP hakkında söylediklerime özellikle dikkatini çekerim. Ya da salla hiç okuma. Çünkü anlaşılan bakış açılarımız çok farklı. Seninle aynı dili konuşmuyoruz.

Ben hala soruma cevap bulamadım ama. heroiclerin bir artısı var mı?

bir kaç başlık önce yazdıklarını okudum nerdeyse wow cıkmadan önce wow defterini kapattığını söylemişsin derin derin düşüncelere daldım bende..heroic questlerin artısını yazdım yukarda

bak söyleyem heroic questlerin artısını more exp. aldığın itemlerle daha rahat grind yapmak. daha rahat quest yapmak mob kesmek.sana yaramayan item atıyorsa companionu giydirmek...gri iken ne exp alırsın nede verdiği item bi işine yaramaz. ayrıca level 39 da tek basına 4 man heroic questini yapman icin o questin leveli en fazla 27-28 level olması lazım. zaten o levelde o heroic questleri yapıyorsan afferim
Sosyal ağlarda paylaş

Bak aşağıda iki kişinin hayali dialogunu yazıyorum. belki böylece söylemek istediğimi "dizi film izlerken beyni fazla yorulmayan adam" mantığıyla daha iyi anlarsın.

1. adam- Abi ben SWTOR oynuyacağım ama solo oynamayı seviyorum. Olur mu?

2. adam: Tabii olur koçum... Kimseye ihtiyacın yok ki oyunda. sana bir companion veriyorlar. Onunla tüm görevleri, hatta class görevlerini bile tek başına yapabiliyorsun.

1.- İyi de abi, heroicler varmış. Onları da yapabilir miyim?

2.- Yapcen de noolcek ülen. Öyle über item düşmüyor zaten. O itemlere normal görev yaparak da ulaşabilirsin. ya da satın alırsın anasını satayım. para kasmak çok kolay. para derdin yok oyunda.

1.-E iyi de exp, mexp falan daha iyi gelir belki heroiclerde.

2.- e tamam gelir de, 10 günde lvl 50 olacağına 15 günde ol yani ne kaybedersin? sanki lvl 50'ye hemen ulaşınca başın göğe mi erecek?

1.- Abi ben hemen end game yapıp diğer classların hepsini oynamak istiyorum. hepsini kasmak istiyorum. zaten oyunda yapacak başka şey yok. bütün classları kasarsam end game yapmış olurum.

2.- oldu canım çayını içtiysen kalkabilirsin.

Yok ben anlatamayacağım size. ya da siz anlamayacaksınız. kardeşim benim derdim item, exp değil. benim derdim bir oyunun mmorpg olup olmaması. bu oyun single play olsa değişen ne olurdu onu sorarım size.

Bir de mal bulmuş magribi gibi yok efendim wow defterini bilmem ne. bana ne wow'un çıkış tarihinden bilmem ne. çetelesini siz tutuyorsunuz bak bana gerek kalmamış. ben 7-8 yıl demişim. Türkçe'de ortalama diye bir şey vardır. hatta pek çok dilde vardır. kusura bakmayın ama ben sizin gibi wow oynadığım tarihi asker şafak defteri gibi tek tek takvime kazımadım.

yeter ülen artık ayar verdirtmeyin kendinize.
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Ben bu mantığı anlamıyorum. "Böyle oyun var da biz mi oynamadık!!!". E o zaman sen birbirinden kötü oyunlar oynamaya devam et kardeşim. Oyun firmaları da senin gibi hazır her şeyden memnun olan müşteriyi bulunca iliğini kemiğini emip dursunlar. Üstelik eski Türk filmleri gibi hepsi birbirinin kopyası oyunlarla.

Böyle oyunlar var ama mesele bu değil. Mesele, Star Wars gibi bir evrenin böyle boktan bir oyuna kurban edilmesi. Üstelik de bunun daha çok para kazanmak adına yapılması. Ama ben eminim ki, bu para kazanma uğruna hazırlopçu, kopyalayıcı zihniyet Bioware'in bir yerlerinde fena halde patlayacak.

Bu oyun 6 ay içerisinde f2p olmazsa ben de bir şey bilmiyorum...

böyle bi oyun var diyosun adını ver cidden oynamak istiyorum. ben de ellerindeki star wars evrenini adam gibi kullanamayıp katletmelerini görmek istemiyorum. ama arkadaşlarla arada girip takılcak oyun lazım o da bu şu an
Sosyal ağlarda paylaş

Benim için wow başlamadan bitti diyen bir insanla wow'a çok benzeyen bir oyunu tartışmak garip değil mi? Başlamadan bitti dediği oyun dünya çapında ün yapmış, 10 milyon üzerinde oyuncu sayısına ulaşmış. 7 senedir en çok oynanan MMO olmuş bir oyun. WoW'u bile beğenmiyorsa swtor'a hiç başlamaması gerekiyordu zaten. Yani arkadaşın zevkiyle geri kalan 10 milyonlarca insanın zevki hiç uyuşmuyor. End game kavramı hiç uyuşmuyor(wow end game ile swtor end game arasındaki benzerlik)
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Griye dönüşünce öyle bir yapıyorsun ki, tadından yenmiyor. Çünkü yeşilken yapmanın zaten bir artısı yok ki. çünkü zaten level almak çok kolay oyunda. Hani heroic yapıp daha hızlı level alayım desen gerek yok. İtem desen zaten elini sallasan her yerde eşyaya çarpıyor. E ozaman heroicleri yapmış olmak için yapıyorsun. Yani heroicleri olmazsa olmaz yapsalar oyun belki biraz daha sosyalleşecek...

Var mı heroic yapmanın benim bilmediğim bir artısı???

Sosyal ağlarda paylaş

sen full solo gitmeyi tercih edip bu oyun mmo değil demişsin sonra gelip laf edenlere içerliyorsun.

Desenki bu oyun kötü fps problemi yaşıyorum, factionlar ayarsız, tonla bug var şu bu anlarız, seni rahatsız etmiştir bırakma sebebini dile getiriyorsundur ama tutupta 39a kadar solo kastım mmo değil dersen bu direk senin oyun tarzından kaynaklı birşey oluyor, oyunun yönlendirmesi değil, gidip party yapmanı engelleyen bir durum mu vardı.

hcler işe yaramıyor demende garip yani tutup gri questi yaparsan tabi bir amacı olmaz, onların daily olduğunu belki fark etmemişsindir yani saat 2den önce atıyorum 20k xp 2den sonra daily reset ile tekrar yapıp yine 20k xp almak hemde grup ile yapmak nesi gereksiz acaba 6 questte alacağın xpyi 2 tane hc questte alıyorsun üstünede commendation veriyor 3x + item oluyor çoğunluğunda.

ayrıca oynamıyormuşsun bir örnek veriyim wowdan
cata launch ile hiç bg/instance/party yapmadan 85 goblin mage kasmıştım ah dende tek aldığım çantaydı, o zaman wowda mmo değil mi diyelim senin mantığınla ?

pvp konusunda da sen mmo olarak tamamen yanlış gelmişsin o dediğin gibi bir pvp sistemi yok amaç ya rankdir ya item tüm güncel mmolarda.

cidden merak ettim wow da oynamıyormuşsun hep kötü oyunlar oynamışsınız diyorsun, beklentini karşılamadığı için wow oyuncusu olup şu oyunu alıp bıraksan anlarımda, acaba hangi güncel oyundan sonra sana swtor mmo olarak gelmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bravo valla. Yani önünüze ne konsa yiyeceksiniz. Yeter ki wow'a benzesin.

-Olum ben bugün bamya yaptım. Yer misin?
-WoW'a benziyor mu anne?
-Evet tıpatıp...
-Yerim!!

-Bak birazdan dayak yiyeceksin?
-WoW'a benziyor mu?
-Evet, aynısını yaptık...
-Yerim...

Afiyet olsun arkadaşlar. kafanızı gömdüğünüz kumdan çıkarmadan siz wow oynamaya devam edin. (Burada wow tüm benzerleri için kullanılmıştır.)
Sosyal ağlarda paylaş

Zevklerin, zevksizce tartışıldığı bir ortam yaratabilme becerimize hayranım.

MMO tanımım: karakterini yaşatırken (nede olsa her MMO sonunda bir RPG var karakteri levellamak gibi nahoş şeyleri kullanmamak lazım) bir başkasına yada başkalarına ihtiyaç duymmaktır, onlarsız olamamaktır. oyundaki guildinizin sizi, sizin oynattığınız class yada gear yada item'ınız için değil, sizi siz olduğunuz için aralarına almalarıdır. oyuna bağlandığınızda hedefinizin arkadaşlarınızı görmek olmasıdır, raide yetişmek vb gibi şeyler değil.

ölümsüz kalın
Sosyal ağlarda paylaş

mmo sorununu çözdüm. bu adamlar hem oyunun paketine hem de aylık oynama süresine para alıyorlar ya, bu adamların güzel oyun yapmaya ihtiyacı yok zaten.

300 milyonun en az yarısı zaten paket satışıyla çıkmıştır tahminim. eh bu adamlar sattıkları paket sayısının yarısı kadar oyuncuyu 1 sene oyunda tutabilseler ve sonra tası tarağı toplayıp gitseler ne kaybedecekler? tek kaybedecekleri kazandıkları paranın vergisini öderken gidecek para.

hiç oynamadığım, oynamayı düşünmediğim bir oyunla ilgili başlığı okurken aydınlandım bir anda. pakete ayrı, aylık süreye ayrı para isteyen oyunlardan uzak duruyoruz.

bu ne olm haha 300 milyona oyun yap, tüm zamanların en pahalı oyununu yaptık diye reklam yap ve oyun motoru tasarımdan hatalı olsun. 300 milyona fabrika kurup hatalı bişeler üretsem o 300 milyon 300 milyon kere kıçıma kaçar, ama bu adamların kaçmıyor. anlıyorsunuz di mi tezgahı?
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Yok ben anlatamayacağım size. ya da siz anlamayacaksınız. kardeşim benim derdim item, exp değil. benim derdim bir oyunun mmorpg olup olmaması. bu oyun single play olsa değişen ne olurdu onu sorarım size.

değişen şu olurdu ben her akşam 8 arkadaşlarımla raid yapamazdım veya level kasarken arkadaşlarımla beraber kasamazdık, pvp yapamazdık, her gün ventte veya guild chatte geyik muhabbeti yapamazdım..oyun sayesinde tanıştığım yeni insanlar olmazdı..flette general chatte 1 saat boyunca el classico muhabbeti edemezdim.barcelona-real madrid tartışmasına giremezdim..heroic fp yaparken tanıştığım yabancı bi çocuk online olduğumda,tank bulamadık fp için bi yardım edermisin diyemezdi vs. son bi haftada oyunda yaptıklarım daha doğrusu aklıma gelenler.. mmoRPG diyorsun, single play diyorsun. bana saysana kaç tane single RPG-FRP oyunu var exp, levelin, itemin olmadığı madem ki derdin item veya exp. değil?benim aklıma gelmedi vallah.
Sosyal ağlarda paylaş

şurda en büyük kabahat swtor konusunda her eleştiri içen msgı silen, konuları kilitleyen modlarda. insanlar hep aynı kişilerin söylediklerini duydu beklenti çok arttı haliyle.

ben oynamıyorum ama oyun zaten şu andaki dışında bir şey vaad etmiyordu ya oynayanlar iyi araştırmadı, ya da fanboylar iyi çalıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

Exodus eğer pvp düşüncelerin gerçekten yazdığın gibiyse büyük firmaların oyunlarına zaten bakmayacaksın bile çünki "pvp with consequences" hiçbir zaman amaçları değildir kitlelere hitap etmediğinden. Shadowbane için emulator yapılıyor şu an closed betada ona bakabilirsin, fallen thrones diye bir oyun yapılıyor daha hala yapım aşamasında, Darkfall vs var ama artık durumları çok iyi değil populasyonları baya düştü.

UO gibi oyunlar artık indie firmalar tarafından nadiren yapılmaya çalışıyor ve genelde tecrübesizlik ve para eksikliğinden dolayı başarılı olamıyor.

Blizzard vs gibi büyük bütçelere sahip firmalar kendi oyunlarına ayırdıkları bütçenin %5ini felan ayırıp nextgen UO tarzında bişi çıkarsalar tüm pvpcileride ordan kapabilirler ve MMO aleminde gerçekten inanılmaz birşey olur belkide.

Edit:Adamlar okadar çok hikayeden vs bahsettilerki takip bile etme gereği hissetmedim şahsen, betası çıkınca Darkfall'dan arkadaşlar girip pvp videoları yaptılar izledim güldüm wow bile daha iyi dedim geçtim :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...