Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

o adam buranın bel kemiği ise...

Katibim

Öne çıkan mesajlar

Selamlar... Nickimden de anlaşılacağı gibi memurum ve bilgi işlem müdürü ile telefonda konuşmam sırasında adam sinirlenip sanıyorum karşısındaki adama O adam buranın bel kemiği ise ben ne kemiğiyim dedi??

Anlayın artık ne zorlukta çalışıyoruzz memura zam pllsss
Sosyal ağlarda paylaş

aslında burda bir olay daha var anlatmak istediğim ....
Cidden toplumda genel bir kanı var o da şudur ki memurlar yata yata para kazanıyor.. Size bir günümü izah edeyim ;
Sabah 8.00 Mesai girerim her sabah yaptığım gibi genel dosyalarımı kontrol ederim gereken işlemlerini yaparım
Saat 09,30 : duruşmalar başlıyoorr koşş katip duruşma seni bekler
Saat 12.00 : duruşma bitti yemek vakti
Saat 12.30 : mesai başladı millet kapıda seni bekliyor nerdesin allah aşkına kuzum ?
saat 15.00 : aa ben tuvalete gitmedim ki hiç
Saat 16.30 : nolur gelmeyin artık eve gidicem...
ve bu şekilde bir kovalamacanın içerisinde mesaimizi dolduruyoruz. Ama bu kovalamacanın içerisinde tabiri caizse iki horoz bir tavuğa hukuk fakultesini bitirmiş avukatlar da var ... ben kendsinden dolapta dosya istediğimde bana kalk kendin al işin ne diyebilen , aynı gün kararının yazılmasını isteyen , seni hakime şikayet eden , posta memurunun hatasını senden çıkartan , hakimin olmadığı bir duruşmada mazeret vermek istemeyip beni neden aramadınız diye kalemde bağırıp çağıranlar
Ben bu saydıklarım arasında işyerindeki baskı amirlerin baskısı vatandaşın bitmek bilmez soruları ve ıvırı zıvırı saymıyorum... siz söyleyin sizce yatıyormuyuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Katip bir arkadaşım var, aptal bayağı. Beleşçi. Amirine 2. öğretim okuyorum diyor, her gün 3.30 da işten çıkıyor. Bütün boş atıyor kendisi söyledi açık açık. 1.5 aydırda izinli anlamadığım şekilde.
Hocalara gidiyor, sınavlara çalışamadım, işe gittiğim için diyor. Halbuki işte hiç bir bok yapmıyor ve çok erken çıkıyor.
Memurluk böyle bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

Vendy said:

Katip bir arkadaşım var, aptal bayağı. Beleşçi. Amirine 2. öğretim okuyorum diyor, her gün 3.30 da işten çıkıyor. Bütün boş atıyor kendisi söyledi açık açık. 1.5 aydırda izinli anlamadığım şekilde.
Hocalara gidiyor, sınavlara çalışamadım, işe gittiğim için diyor. Halbuki işte hiç bir bok yapmıyor ve çok erken çıkıyor.
Memurluk böyle bişi.

arkadaşın nerde çalışıyor cidden merak ettim..

Bİrde arkadaşlar size gözlemlerimi paylaşayım

Dışarda bir kısım mahalle delikanlıları dışarda kavgasını eder yakasını bağrını açar polise sen kimsin lan der.. ama nedense sorgu için karşımıza geldiğinde iki dirhem bir çekirdek olur... ya bilgisayarda bişi var yada bişey korkusu dicem neyse...

Arkadaşlar adliyeler gerçekten çok değişik bir yer kimisi özgür girip hapse girerek çıkıyor kimisi hapisten gelip özgür olarak çıkıyor.. kimisi hasta yakınına vasi olmak ister kimisi öleninin mirasçısı... değişik bir yer neticede curcuna şamata ama en önemlisi burda farklı bir hayat var..
Sosyal ağlarda paylaş

adliyeler harbiden durulcak yerler değil. böyle DÜNYANIN EN GIRAL ADALET SARAYI ÇOKBÜYÜKKANKAAAA modundakilere gitmedim de, bi tane ara sokak adliyesine gittim aka gop adliyesi, üste para verseler, tüm gün sınırsız çay solitarie yap deseler durmam lan orda. Can güvenliğin yok. Duruşma oluyo çük kadar salonda, zaten gerginlik var, dışarıdan SENİNANANIAVRADINISÜLALENİTAAAPOPOSUNDANNÖTTÜRÜRÜMLANONUNBNUNEVLADIPEACH diye bağırışmalar geliyor. Birden bakıyosun bizim salona doluşuyo herkes saklanmak için. Çok gergin.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Ben kendsinden dolapta dosya istediğimde bana kalk kendin al işin ne diyebilen

Kaleme girip dosya istendiğinde bu dosyayı avukata vermek kalemdeki memurun görevidir, doysa dolapta git al demek veya bana getirirmisin diyebilirisin ama aynı avukat sana kalk sen getir bu senin işin diyebilir ve derde, çünkü bu senin işin, işin yoğundur zordur ayrı ama bu işi sen seçtin ve o dosyayı çıkarıp senin avukata vermen lazım.

Ama bir çok avukat vakit kaybı olmasın diye gerek icralarda gerek mahkeme kalemlerinde işleri hızlı olsun diye girip memurun görevinide yapıyorlar tabi.

Bu doğru özellikle icralarda korkunç iş yükü var ve memur sayısı az zaten oralarda yeterince memura yardım ediliyor, aslında avukay kendi işi zamanında bitsin diye kendi gidip dosyasını çıakrıyor ki bu iş memurun görevidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Katibim said:

Ben kendsinden dolapta dosya istediğimde bana kalk kendin al işin ne diyebilen

Kaleme girip dosya istendiğinde bu dosyayı avukata vermek kalemdeki memurun görevidir, doysa dolapta git al demek veya bana getirirmisin diyebilirisin ama aynı avukat sana kalk sen getir bu senin işin diyebilir ve derde, çünkü bu senin işin, işin yoğundur zordur ayrı ama bu işi sen seçtin ve o dosyayı çıkarıp senin avukata vermen lazım.

Ama bir çok avukat vakit kaybı olmasın diye gerek icralarda gerek mahkeme kalemlerinde işleri hızlı olsun diye girip memurun görevinide yapıyorlar tabi.

Bu doğru özellikle icralarda korkunç iş yükü var ve memur sayısı az zaten oralarda yeterince memura yardım ediliyor, aslında avukay kendi işi zamanında bitsin diye kendi gidip dosyasını çıakrıyor ki bu iş memurun görevidir.

Tam bunu yazacaktım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...