Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yarın akşam şeytan evleniyor

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

JsH said:

Yazının yazılış biçimi çok uygun olmasa da, vermek istediği mesaj olarak haklı yönleri mevcut.
Yılbaşının müslümanlıkta bir yeri yok.

Yılbaşının herhangi bir dinle alakası yok zaten. Adı üzerinde "yılbaşı". İnsanoğlu arada bir eğlenmek ve üzerindeki stresi atmak gibi ihtiyaçlarına bahane olarak kullanıyor, bir senenin daha bitişini kutlayarak kutluyor. Maksat arada bir eğlenmeye, özel hissetmeye bahane olsun.

Ama bizde noel olmadığı ve noel konsepti pazarlanış ve insana keyif verdiği için ikisini bir nevi birleştiriyorlar. Noel motifini de yılbaşına katıyorlar (şahsen ben karşı değilim, keyifli şey çünkü hediye almak vermek, ağaç süslemek, noel baba konsepti, ailevi toplantılar veya çılgın eğlenceler vb. din değil eğlence olarak bakıyorum ben. hindi yerine yemeği farklı tercih ediyorum ama, hindi eti füme olmadıkça hep bi kuru geliyo bana. ) Bilgisiz kesim de aynı şey sanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

burtonesk said:

umarım bu yazı dikkate alınır. çünkü bunlar piyango sayısal vs oynamazlarsa kazanma olasılığımız artacak o/

abi yetersiz turkce sosyal kafası mı ne bu ya
nasıl sansın artcak doktor
torbadan isim cekilmiyo
sen bilet almadıkca sansın aynı

HAHAHAHAHAH

Aynısını demeye gelmiştim.

Şansımız artacak.. AhahahahahAHAHAHAHA
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

Bu arada herşeyin müslümanlıkla alakası olması gerekmiyor. Müslümanlıkla alakası olmayan herşeyde Şeytanla alakalı olmak zorunda değil.

Aynen ya :D Adamlar yılın bitişini kutlamayı şeytanın işi olarak görürken yerine bir şehrin işgalini kutlamayı mantıklı görüyorlarsa o kafayla devam etsinler =D Benden uzak olsunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kutlu doğum haftasını 23 Nisan kutlamalarını gölgelemek için nasıl icat ettilerse, mekkenin fethini de yılbaşı kutlamasına denk getirdiler. Adamlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar, ne kadar çok oy alırlarsa alsınlar şu EZİKLİK içlerine işlemiş, vazgeçemiyorlar. Yeni Yılı aile ile, arkadaşlar ile birlikte kutlamaktan insana ne gibi bir zarar gelebilir, Allah isimli İslamiyet tanrısı nasıl bir sakınca görebilir, şeytan denen kompleksli melek nasıl sevindirik olur? Hayır, bunları söyleyen eleman acaba cep telefonu kullanmıyor mu? Acaba araba kullanmıyor mu? Acaba tv-radyo-cd çalar-bilgisayar-vs. gibi elektronik cihazlardan faydalanmıyor mu? "Ulan bütün bunları hep her sene şeytanı evlendiren adamlar buldu, bulmadı mı?!!! " diye sormuyor mu bu adam gibilerin yandaşları kendilerine?

Zaten olur da "bu soruları bizim yandaşlar da kendilerine sorar diye eziklendikleri için yılbaşı kutlamasınlar da mekkenin fethini kutlasınlar bizimkiler" demişler belli ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...