Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

T.C. Maltepe Ünversitesi (gitmeyin bu okula)

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

Burs kazansanız da gitmeyin nasıl olsa 2-3 dersden yaz okuluna kalmanızı sağlayarak sizden para koparacak olan okuldur kendileri.

Özellikle mimarlık fakültesinin bu sene ne bok yediği belli değil, bu senein başında mimarlık fakültesinin eğitim sistemi dğeişti, aslında kağıt üstünde iyi bir sistem gibi görünse de yönetim kadrosu yetonun önde gideni olduğundan (eski bölüm başkanı vs okuldan gönderildiğinden beri) sistem kotu işliyor.

önce vizede ne olacağı belli değildi son gün ne yapılacaüını söylediler şimdi de teslime 15 gün kala kalkıyorlar iç mimarlık öğrencilerinden "maket getirin" diyorlar.

15 günden ne maketi yetieşcek bilemedik, resmen öğrenci dersden kalsın da daha fazla para alalım diye uğraşıyorlar

anasını babasını seven yazmasın bu okulu, resmen para tuzağından başka bir şey değil

geçen sene aynı zamanlarda övdüğüm okul bu kadar kısa sürede götüm götüm geriledi iğrenç bir yer oldu lan şaka gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

doğrudan burs düşürmelerine gerek yok, yeni yönetmeliğe göre alttan alınan dersler için kredi başına fazladan para alınacak

proje dersi 12 kredi ve aşağı yukarı 10.000 tl ye geliyor

hani proje gibi ağırlıklı bir dersden kalmak ile bursunun kesilmesi arasıdna fark yok, ha burs yoksa daha da kötü.

bu arada nişanlımın not ortalaması 75/100, projelerden 90 altında notu yok ama bu dönem ilk kez sert bir düşüş yaşayacak

ha okul yönetimi "siz 10k verin emzun edelim" dese ona bile razıyım şu anda, en azından bu stresi çekmem, çalışır öderiz nedir ki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben %50 ösym bursuyla okuyorum 11 milyar verıyorum yıllık okula bana deseler 30-40 milyar kredi bulduk çek onu bize ver kabul ederim düşünmeden. Mezun olur çalışmaya başlarım bir şekilde ödenir öyle ya da böyle ama bu okul çekilmez daha fazla. Benim normalde son sınıf ama 4. sınıfı 2 kere okuyanlardan olma yolunda emin adımlar atıyorum bu sene bitmeyecek gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

gereksiz okul maltepe universitesi, bizim bi arkadas %50 bi muhendislik kazanmisti orda, kayita gittiler siz ilk 100k sira icinde degilsiniz bu haktan yararlanamiyorsunuz diyip burssuz kaydettirmeye calistilar, sonra pazarlikla %25'e kaydoldu.

bu arada mimar sevgili zordur, allah yardimcin olsun. ha okul salak olmasa bile her daim oyalayak veya sorun cikarak bi bolum.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sene veya ondan önceki sene iktisat bölümüne 6 kişinin kaydolduğu okuldan da ne bekleyuebiliriz ki zaten

herifler resmen öteki taraftan kaybettiklerini mevcutlardan çekiyor

bu arada mithat; nişanlım da %50 ösym burslu ama yukarıda belirttiğim gibi, projeden kaldığında o alamadıkları kısmı da dolaylı olarak paşa paşa tahsil ediyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Deacon said:

Frantic said:

gereksiz okul maltepe universitesi, bizim bi arkadas %50 bi muhendislik kazanmisti orda, kayita gittiler siz ilk 100k sira icinde degilsiniz bu haktan yararlanamiyorsunuz diyip burssuz kaydettirmeye calistilar, sonra pazarlikla %25'e kaydoldu.

rufuckinkiddinme.jpg

true story. en son mutevelli heyetinden birini buldular tanidik aracailigiyla oyle hallettiler.
Sosyal ağlarda paylaş

yaşar mimarlıkta okuyorum ben de. tam bilmiyorum tabi 12 kredi çokmuş bizde projeler 6 kredi. kredi başına 375 tl'den o kadar pahalıya gelmiyor yaz okulu.

ama şöyle bişi var mimarlık dediğin heryerde böyledir. bize de neler neler ediyorlar teslime 15 kala maket istemek çok da üzücü bi olay gibi gelmedi bana o açıdan bakarsam.

da detayları bilmiyorum tabi. öyle burs parası versin diye bırakmak falan. bizde öyle şeyler olmuyor hatta hocaların kıyak geçtikleri bile oldu burslu diye.
Sosyal ağlarda paylaş

maltepe gibi özel/vakıf üniversitelerine gideceğime yurtdışında okurum daha iyi. niye böyle yapmaz ki insan? öyle okullar var ki millet senede 30k veriyor. bunun yaşam masrafı da var üstüne. git amerika'ya orada oku belki biraz daha borçlanırsın ama sonunda bir şeye benzer hiç olmazsa. kısa zamanda parasını da çıkarırsın tr'ye göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben girdiydim bir tane ingiltere denklik sınavına ingilterede öyle oxford falan kazanamıyorsun ki tırt bir üniversiteydi ne cambridge ne oxford tutmuyordu ki tutan arkadaşlarım gidemediler 50k para sadece okul istiyordu yanılmıyorsam benimde tutan okul 26k mı neydi ben şuan okuluma %50 bursla 11k veriyorum o yüzden o kadar kolay degil yani meblağlar harbiden çok uzak 22k verip burda okuyorsun hadi masraflarınla beraber 30-35k tutsun orda sadece okul 50k bir de yaşam daha pahalı 60-70k civarından aşağı olmaz ki arada dağlar kadar fark var.
Sosyal ağlarda paylaş

Oxford linguistic 50k istiyodu yanılmıyorsam ben yabancı dil okuduğum için oyle bölümler vardı fakat dedigim gibi ödeyebilmekte bir olay 30-35k para verebilen adam 70k veremiyebilir gayet olabilir bir olay bu. Yani geçinebilse ucu ucuna anlıcam ama o bile yok 30-35k ödeyebilip 70k parayı ödeyemeyecek insan var baya bir ondan bahsedıyorum ben. Yoksa o kadar parası olup oraları kazanıp gitmeyen adam sorunludur harbiden :D

Benim dedigim gibi bristol falan oluyordu fakat tırt üniversite ve 26k mı neydi yanılmıyorsam o yüzden 11k verip burda kalmayı tercih ettim çünkü annemler 26k okul + masraflarımı karşılayamazlardı oyle bir durumları yok fakat 11k bu okula verebiliyorum bahçeşehirde okuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

şu yönden düşündüm ben şimdi amerika bir okuldan müh. mezunu olsam bu arada mezuniyette de bir yerden iş ayarlarım 1 sene bile çalışsam kafidir.
en kötü ihtimalle yılda 55k-70k arası bir şey kazanırsın. fazla uçmadan rahatça yaşarsın.
uzun vadeli düşününce kendini amorti ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...