Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

izmire yüklenmece

barnacle

Öne çıkan mesajlar

Llama said:

istanbulun heryeri öyle

sanat galerisinin basıldığını unutmadık

yooo. abi afedersiniz ama izmirin istanbul levelına gelmesine daha baya bi var yani bi 200 sene falan.

Şunu yapmayın yani, herhangi bir şehri kalkıp istanbulla kıyaslamayın ister izmir olsun ister roma.
olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

nasıl yoo yahu

http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/09/22/sanat.galerisine.icki.baskini/590408.0/index.html

al sana basmışlar işte...
izmirde böyle bişey olmaz. bu kafalarda da izmir 200 yıl ilerde

evet izmir çok gelişmiş
ohş..

http://www.habergo.com/files/news/thumb/news-0f58ac12d4436ce4eafe.jpg

hadi bütün münferit olayları birbirimize örnek gösterelim olur mu?

istanbulda ki sanat imkanının 1/10 u izmirde yok be, ki bu sadece mekanlarla sınırlı değil. Tarihin içinde yaşadığın, yaşayan ve insanların gerçekten kendileri gibi işler yapabildikleri, sanatı bedavaya da tadabileceğin süper bi şehir istanbul.
İzmirde kumpir yiyip bira içmekten fazla öteye gidemezsin. 1-2 kültür merkezi vardır, yeto bi fuarı ve çingene dolu bi kadife kalesi vardır.
havası kirlidir, eğlencesi sınırlıdır, kültürel aktivite senede 1 falandır ( bursa bile daha ileri ya o konuda ), işsizlik tavan yapmıştır, insanı - eğer ki onlardan değilsen - içten değildir. Evet kibardır, kalbini kırmaz ama samimi değildir.

ha bide kuş cenneti var onu saymadım lol. Ha bide binaları ve %1-2 yeşil alanı falan vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

faşist maşist, adam haklı. Gelipte iç anadolunun doğunun kültürünü batıda deneyip, barınamayıp sonra şehre/insanlara laf/zarar ediyorsa, faşist olunur.
Geliyorsan adapte olacaksın.

o zaman size yunanistan'dan bulalım asgari ücretle çalışacak işçi. aradaki ilişkiyi anlamadan laf etmeyin böyle adamlara, şehirliler. hele izmir gibi afedersin çükü tutmuş bir ekonomiye sahip ilin vatandaşlarının hiç yok öyle lüksü.

size nikaragua'nın en odun adamalarını bile getirseler kabul edeceksiniz, işte o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

e yapıcak bişi yok,
tophanede ki olayda alkolle falan alakalı deil bu arada. Bir dönüşümün sancıları sadece, dağdaki-bağdaki olayı yani.
yine de münferit,
istanbulda diğer yerlerde göremediğin bir samimiyeti görürsün arkadaş.

İlk geldiğimiz zamanlarda ufak bi kaza yaptık, karşıdaki adam zırlamaya başladı işte. O sırada etraftan toplananlar adamı bozdular falan "o oakdar olmaz" "bak surda yaptır ıı orası" gibi yardımcı olan tipler.

Bizim orda, izmirde olsa kimse ilgilenmez bile. Böle bişi var.
Ha kötü demiyorum, ama kıyaslamayın şu istanbulu başka bi yerle.
ama evet izmir ülkenin geri kalanından iyi orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Suark said:

faşist maşist, adam haklı. Gelipte iç anadolunun doğunun kültürünü batıda deneyip, barınamayıp sonra şehre/insanlara laf/zarar ediyorsa, faşist olunur.
Geliyorsan adapte olacaksın.

o zaman size yunanistan'dan bulalım asgari ücretle çalışacak işçi. aradaki ilişkiyi anlamadan laf etmeyin böyle adamlara, şehirliler. hele izmir gibi afedersin çükü tutmuş bir ekonomiye sahip ilin vatandaşlarının hiç yok öyle lüksü.

size nikaragua'nın en odun adamalarını bile getirseler kabul edeceksiniz, işte o kadar.

sakin, yazının geri kalnını okumamışın belli ki.
İzmirliler düşüncelerinde haklıdır, gelen insanlar çalışmaya gelmemektedir çünkü. Güzel bir örnek sökedir, nasıl kolaydan milyoner olurumun tatavasıdır yani.

Sanki öle bi demişsin ki, asgari ücretle çalışanlar doğudan gelen insanlar. lol.
sanki izmir insanı çok zengin, diğerleri köle.
Yok öyle bişey,
hele ki 2 aktivitesi olan Eğlence ve yemek bir şehir için bu söylenmez,
ÇÜNKÜ eğlence ve yemek, özellikle Eğlence doğuluların tekelindedir bu ülkede.
Yani izmirin zenginleri doğululardır,
ama halkı asla para derdine düşmez.

Evet kötülerim izmirlileri, ama bu adamlar düzenlerinin bozulmasına karşıdırlar sadece. Değiştiremezsin. Değiştirmeye de hakkın yoktur, sevmiyorsan gidersin. Adapte olamıyorsan "aman onlar kafir" diyip yargılıyorsan, izmirlilerde seni yargılar hatta dışlarlar.

Ha bu arada,
Belediyeyi falan suçlamayın gelişmeyen şehir ve işsizlik için.
Haritayı açın, aynı bölgede limanı bile olmayan şehirlerin son 10 senede nerelere geldiklerini, ve bi yerlere gelenlerin kimlere oy verdiklerine bakın.

cevabınızı alın oturun, üslubunuzu bilin de konuşun.

saygılar,
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Theridone said:

sanırsın akapeye bir tek göç eden kürtler oy verdi izmir'de ahah. ben vermiyorum mesela? yok gerçi biz kendimiz geldik buraya 22 sene evvel belki ondandır.

öyle birşey mutlaka vardır. ama bu chpnin izmirde yalnızca park ve kaldırım yaptığı gerçeğini değiştirmez.

bornova'da son zamanlarda yaptıkları tek iyi şey buz pateni, ona da giden binlerce insan yok yani.

yollarımız her yağmurda nehir gibi oluyo. raftinge gönül vermeye başlayacaz yakında. ama cehapeye yüklenip prim yapıyor olurum şimdi de.

adamlar kendi bindikleri dalı yavaş yavaş kesiyorlar izmirde. yazık. son genel seçimlerde akape yakaladı yakalayacak.

zaten ilk seçimde akp alacak bence izmiri. kaçışı yok.

biz halen şehir bok oldunun derdindeyiz. istanbul niye bok olmadı o kadar göç almasına rağmen? aynı oranı izmire ver bakalım ne oluyo. uyurken battaniyemiz çalınırdı.

netice olarak;

http://inciswf.com/yazikla.swf

Elit izmirlileri bunlar ilgilendirmiyor. lol

- Bir gün bile yaşadıkları yeri dünya şehirleriyle karşılaştırıp sorgulamazlar.
- Aynı vergileri hatta fazlasını ödeyip bunun karşılığında dünya standartlarında belediyecilik hizmeti alıp almadıklarını hiç mi hiç bilmezler, tartışmazlar.
- Büyük bir yangında izmir itfaiyesinin yeterliliği, yolların itfaiye araçlarının girmesine engel olup olmadığını yangında ölecek olan onlar bile onları ilgilendirmez.
- Altyapı konusunu açmıyorum bile kendi evlerini sel götürmedikçe bunu da tartışmazlar.
- Vergilerinin nereye gittiklerinden onlar da emin değiller ama bunu da hiç bir zaman sorgulamazlar. Şeffaflıktan yana değillerdir, benim adamım yapıyorsa doğrudur zihniyetiyle hiç bir şeyi sorgulamazlar.

Bir gün bile bu saydıklarımı tartışmazlar, ama ne olursa olsun sorumlular bellidir; TÜRBANLILAR ve KÜRTLER!

Şimdi böyle bir halk iyi bir belediyecilik hizmetini hak ediyor mu? Alabilir mi? Cevap çok basit. :)

Gerçi bu sadece izmir'in suçu değil tüm şehirlerin suçu akp, chp, mhp olsun onlara oy verenlerin hiç biri bu saydıklarımı sorgulamazlar yine de oy verirler, oy verdikleri en iyilerdir.

neyin kafasını yaşıyorsan,izmire hic gitmemiş biri de yolda türbanlılara laf atıyorlar,işe almıyorlar sanır.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

khalad said:
ancak izmir'e gelince dönmek istemiyor istanbullular

hiç kusura bakma da bu benim tecrübemde kuyruklu yalan

üni hayatım boyunca 2 ev arkadaşım dahil 10 üstünde izmirli arkadaşım oldu, ki ev arkadaşlarım nutella yerimden falan çok daha ağır izmir faşisti, hiçbiri istanbula gelip biraz gezdikten sonra izmir > istanbul demedi

1 senedir iş yüzünden izmirde kalan bir arkadaşım var. istanbula dönüceği günleri tek tek takvimden sayıyor

evet hakkatten 10 ev arkadasın dediyse dogrudur.
Sosyal ağlarda paylaş

nomsaR said:

Sadece yol su elektrik olarak sınıflandırıyosunuz da, izmir'de doğru düzgün kültürel sosyal etkinlik de yok.

sadece kordonda nargile çay eşliğine maç izlemeyi bilen bi milletiz.

canlı müzik denen bişey yok.

alışveriş merkezleri birbirinin aynı.

sahneler vasat, organizasyon arenanın serdar ortaç getirmesinden ibaret.

lüks mekan anlayışı jack kolaya 25 lira verip, vodkayı 20 liraya içmekle ölçülüyor.

kısacası izmir kötü de, çevresi iyi bu sefer.

yuh diyorum sadece buna
Sosyal ağlarda paylaş

abi şu sittanbuldan bakıpta izmire köy muamelesi yapmanıza tırt oluyorum yahu! bir tanesi yazmış " avm lerin hepsi birbirinin aynı" yahu izmir gibi şehirde yaşıyorsun avm de kapalı alanda ne işin var git rakı balık yap .nargile iç birsürü şey! sonracıma canlı müzik denmiş ama izmirde ne arıyorsun "tarabyada uşaklar ,etilerde yumuşaklarmı"? babalar gibi canlı muzik yapan saglam grupların çıktıgı ve başarılı örneklerini aratmayan 3-4 mekan var !ha yetmiyorsa 5-6-7-8 istiyorsan onu bilemiycem.

Sittanbuluların izmire karşı hep bir çekememezlikleri olmuştur biliyorum burdada görüyoruz zaten bazı yazan arakdaşlar öyle bir yazmışlarki özellikle akp nin almasını isterlermiş gibiler.aslında bende bir yandan istiyorum belki sehrin ekonomisi canlanır ama özgürlük para ile satılırmı tartışması yürür gider sanırım bence satılmaz!

son birşey daha izmirde kürt,türk,rum,ermeni hepsi kardeş canım. beraber içiyoruz bu insanlar ile izmirin çogunluk farkıda burdan çıkıyor ha olur bir gün bu şehri akp alır bir güzel orman olur anılarla vs.. ama free lik konusunda degişen çok bir şey olmıyacaktır. sanırım tekrar kaybetmeyide göze alamazlar zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu insanların İzmir hıncıda komik oluyor doğrusu. Adamlar dışardan gelen insanların şehri bozmasından şikayetçi olabilirler evet. Çokta normal. İstanbul yasalarla oynandıktan(gecekondular falan legalleştirildikten) sonra dışardan hayvan gibi göç aldı sadece bir kaç yılda. Ve o noktadan sonra inanılmaz derecede iğrenç ve yaşanmaz bir yer halini almaya başladı. İstanbul'un bir semtinde otururken herkes birbirini tanıyormuş yani 30-40 sene önce. Benim akrabalar kapı kilitleme ihtiyacı hissetmiyormuş falan, o derece yani. Adamlar şu an milyon kişilik konutların olduğu yerlerde tarla sürüyorlarmış. Bu yasa işleri hallolmuş, ertesi hafta adamların tarlalarının, yollarının ortalarına aşiretler ev dikmeye başlamış. Silahla tehdit edilenler falan olmuş.

E nerden nereye haliyle. Ben şahsen İstanbul böyle hınca hınç dolu olmasa herkes sakin yaşasa diye her gün içimden geçiriyorum. İstanbul dışardan göç alınca çöpe döndüyse, İzmirlininde bu nedenle endişelenmesi çok doğal. O şehrin yerlisininde asgari ücret alanı var, açlık sınırının altında yaşayanı var. Sanki bütün yerliler holding patronu, sırf somaliden köle yerine doğudan işçi geliyor diye kızıyorlar sanki sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

İzmir'liyim. İzmir'in en güzel yerinde oturuyorum (kanımca.) gezmeli tozmalı güzel bir hayat yaşadım/ yaşıyorum. Öz ve öz Türk'üm, ailemde İzmir'in batısından köken yok öyle söyleyeyim. Yani söyleyeceklerimin alkol düşmanlığı/ Fakirlik/ Kürtlük /Çekememezlikle alakası yok, baştan belirteyim.

İzmirlilerin böyle rakımı içiyorum kafam güzel oluyor o yüzden baya elitim havasına ağır ayar oluyorum. (Not: Hayvan gibi içki içerim, yaftalanmayalım şakirt diye.)

Abi bizim kızlarımız böyle oğlanlarımız daha böyle havalarına da ayar oluyorum.

Türk olmayan gitsin, biz burada mutluyuz burada yaşayan herkes de TÜRKÜM diyecek, rakı içecek, Türkiye'nin geri kalan kısmını küçük görecek beğenmiyorsa gidecek kafasına ayar oluyorum.

Kürtler geldi suç oldu bıdı bıdı laflarına da tilt oluyorum. Ha doğru mu? doğru. Ama senin zihniyetin yüzünden nesillerce aç kalmış kültürsüz eğitimsiz kalmış adamın evini barkını toprağını vatanını zorla bırakıp büyük şehre göç edip bir kısmının yanlış yollara sapmasının suçunu onlara atmanıza da çok fena ayarım.

Y. Özdil okuyup EVET ABİ YA HARİKA deyip facebooktan paylaşma ile sınırlı siyasi görüşlü İzmirlilere de ayar oluyorum.

Göç/ Entegrasyon sorunu sadece Türkiye'de yok. İsviçre'de de var ABD'de de var Almanya'da da var. Bize özgü olmayan bu problemi ele alış şeklimiz çok trajikomik. Ne yazık ki bu kafayla devam edersek İzmir'e gelen Kürt adam da bu ne lan bunlar ne biçim adam deyip çetelerle takılır, gasp yapar, mekan açar sana viskini 30 liradan satar köşeyi döner sen de E ama Kürtler! diye ağlarsın.

Bu elitlik, İzmir'lilik, sosyal medyadan hava atmacılık falan çok yapay, çok çocukça geliyor bana.

Bir İzmir'li olarak, bu kesimden UTANIYORUM.

OH.
Sosyal ağlarda paylaş

valla hacı akp ilk iktidara geldiğinde biz kaç yıldır yaptığımız gibi sahilde içiyoruz, sahil nedense 'piknik' yapan insanlarla dolu.

sorun yok, kimseye laf etmiyoruz ama gelip 'sizin burda zamanınız doldu' diye geliyolar :/ kavga çıkınca biz mi dışlayan oluyoruz?

tavır almıcaksın da napacaksın?
ıspartadan izmire indimde sahilde içen yada elele dolaşabilen ve kimsenin dönüpte bakmadığı insanlar görünce anladım ne kadar özlediğimi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...