Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dark Side Lore

Qui

Öne çıkan mesajlar

Deli bir sw fanı değilim ama dark side'ın ne olduğu hakkında 3 aşşa 5 yukarı fikir sahibiyim.

Lvl 15'e kadar çeşitli karakterleri oynadım. Özellikle Hem Korriban, hem de Dromund'da birbirlerine kötülük yapma ihtiyacı biraz fazla baskın.

Academy'nin koridorlarında insanlar birbirlerini öldürüyor, bir Sith Lord istedi diye gidip overt kesiyorsunuz. Acolyte'ların birbirlerine düşmanlığı bangır bangır. Hatta acolyte grubu gelip senin için falancayı keselim mi diye soruyor. vs vs..

Evet empire hırs, güç üzerine kurulu bir felsefeye sahip ama saf kötülük yapma eylemlerini biraz fazla abartmışlar. Kendimi dark side üyesinden ziyate katiller loncası üyesi gibi hissediyorum.

Isınamadım yani. Oturmayan birşeyler var.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet biraz fazla gibi ama yinede bence çok başarılı.

Main karakter olarak sith inquisitor oynuyorum ama ayrıca warriorda kastım 18 lvle kadar. Bence story doğrultusunda oldukça akıcı geldi.

Class Spoiler

Sith Inquisitor direk slave olarak başlıyor. Şans eseri Force çıkmış. Bir kölenin eline güç verirsen zaten ahlaki değerleri olmaz. Herkes seni aşağılıyor çünkü bir kölesin sonuçta. Hiyerarşi içinde tırmanma olayı gerçekten başarılı olmuş. Bu süreçte önüne çıkan herşeye yıkım getiriyorsun.

Sith Warrior da Pureblood olarak herkesi daha aşağı görmesi biraz daha Lawful olmasını sağlamış. Sistemin yüksek sınıfından olduğun için bazen kendi çıkarlarından çok Empire'ın çıkarları doğrultusunda RP yapabiliyorsun.

İşin en ilginç tarafı 30 levellerdeyim ve artık light puanı aldığım durumlar oldukça fazlalaşmaya başladı. Atarlı genç dönemim mi sona erdi anlamdım...

Sosyal ağlarda paylaş

Qui said:

Deli bir sw fanı değilim ama dark side'ın ne olduğu hakkında 3 aşşa 5 yukarı fikir sahibiyim.

Lvl 15'e kadar çeşitli karakterleri oynadım. Özellikle Hem Korriban, hem de Dromund'da birbirlerine kötülük yapma ihtiyacı biraz fazla baskın.

Academy'nin koridorlarında insanlar birbirlerini öldürüyor, bir Sith Lord istedi diye gidip overt kesiyorsunuz. Acolyte'ların birbirlerine düşmanlığı bangır bangır. Hatta acolyte grubu gelip senin için falancayı keselim mi diye soruyor. vs vs..

Evet empire hırs, güç üzerine kurulu bir felsefeye sahip ama saf kötülük yapma eylemlerini biraz fazla abartmışlar. Kendimi dark side üyesinden ziyate katiller loncası üyesi gibi hissediyorum.

Isınamadım yani. Oturmayan birşeyler var.

Sith olarak light side oynamak cok daha zevkli bence dark oynarken sonuçlar hep belli , birini öldürüyosun diğeri korkuyo öteki aferim diyo bitti..
light da herzaman beklenmedik bi sonuç çıkabiliyor ^^

örnek :

Sith warrior olarak light giderseniz academy deki nemesisinin bi kankası var level 7-8 gibi taşları teslim ederken önünü kesip öldürmeye kalkıyor..neyse dedim bağışlim bu sefer.. yüzsüz geldi bide taşlarını verebilirmisin acaba diyo ..dedim al ulan al , gittim baştan topladım taşları , mastera gittik master çaktı olayı , bağışlamasını istedim üstünede ^^
ardından işte lightsaberı almaya giderken nemesis çıktı arkadan saldırmak için sinsi sinsi bide ne gör o kurtardığım adam çıktı arkadaşına ihanet etti kurtardı beni.

Sosyal ağlarda paylaş

Gördüğüm kadarıyla item'lar bir puan gerektirmiyor. Tersine, bir puanın varsa giyemezsin diyor genellikle. Dark 2 olanlar bunu takamaz, Light 1 olanlar kullanamaz diye.
Neutral kalmanın artısı sanırım, iki tarafından eşyalarına sulanabilmek.
Yanılıyor olabilirim, gözden kaçırdığım itemlar mutlaka vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

yok gerektiriyor şurdan biliyorum daha oyunun başında dromund kaas commendations'la alınan bir item Dark level I istiyor
link : http://www.torhead.com/item/fqFJzbs

ileride de item kullanmak için alignment levelı şart mı?

oyundaki belirli renkteki lightsaberlar dark veya light olmanı şart koşuyo
mavi->light 1 , red->dark 1(gibi)

onun harici ilerki kademelerde dark/lightın vendordan bikaç parça zırh hatta mount bile alabilirsin

yani şu aşamada neutralin bi avantajı yok bilinen
o yüzden tavsiyem light veya darktan birini kasman eğer olurda eklerlerse neutrala düşürebilirsin tersini kasarak
ama yok ben illede neutral olucam diyosan zırh ve mountları almanın tek yolu onları kasmak değil nede olsa , fakat jedi veya sith seçtiysen silah olarak kısıtlanman zorlayabilir seni

(gerçi bi ihtimal lightsaberların renk taşıyla değiştirirsen kullanilirsin , hic denemedim ama mantıklı gözüküyor)
Sosyal ağlarda paylaş

Qui'nin bahsettiği şeyler ilk başlamanın gazıyla RP yaptığım zamanlar benim de dikkatimi çekmişti, bir de üzerine bu itemla karşılaşınca DS/LS puanını RP/Lore yerine "kasmak" gereken birşey olarak görmeye başladım.

açıkcası kara vicdanlı olcaz ya da aptal bir iyilik delisi... o bir süredir zaten dialoglar iyice hava civa olmuştu benim için, hangisi dark point veriyorsa basıp geçiyordum okumuyorum bile :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...