Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul Barosu: "başörtülüler ve türbanlılar giremez"

escape

Öne çıkan mesajlar

Sufi said:

escape said:

Sufi said:

escape said:

Sufi said:

araman iyi bişey de bulduğun art niyeti de anhlatır mısın?

elinden geldiği kadar, kemalist düzene kafa tutuş

açık söylüyorum:

ben kemalist düzeni istemiyorum.
istemiyorum demokratik rejim yerine kişici bir ideolojist rejim olmasını.
istemiyorum insanalrın şu an hayatta olamyan birinin adına konuşarak bana ne yapmam gerektiğini söylemesini.

bunun için türbana ihtiyacım yok, dilim yetiyor.

yahu ne alakası var şimdi konuyla ahahhah
banane senin ne istdiğinden. sen burda başkası üzerinden kendi fikrini desteklemeye veya savunmaya calışıyosun.

ayrıca sen de ne istediğini bilmiyosun ve anladığım kadarıyla baya baya saçmaladın.

saçmaladın demek yerine anlamaya çalışsan keşke.

sen insanların türban takmasının arkasındaki art niyetin kemalist düzene karşı oluş olduğunu söyledin.
ben de dedim ki ben kemalist düzenin karşısındayım, hem de art niyet değil direk niyet.

niyet iken masum olan şey art niyet iken suç mudur?

türkiye cumhuriyet devleti içinde, anayasayla bütünleşik bazı toplumsal tabular çerçevesinde seninki artniyet ve sen suçlusun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

bone yattığın çamuru görüyorum ve artırıyorum

o saç modeliyle memuriyet yapılamayan düzen yıkılmalı (ironi yok, samimi düşüncem)

Sufi said:

ben kemalist düzeni istemiyorum.
istemiyorum demokratik rejim yerine kişici bir ideolojist rejim olmasını.
istemiyorum insanalrın şu an hayatta olamyan birinin adına konuşarak bana ne yapmam gerektiğini söylemesini.

bunun için türbana ihtiyacım yok, dilim yetiyor.

kemalist düzenle alakası yok abi, belirli kalıplar var, ona uymak zorundasın.
eğer uymazsan toplum seni dışlıyor.

mesela mutton chop şeklinde bir favori şekli bırakmak istersem toplum buna karşı çıkacaktır, okula, işyerine felan da alınmam mesela,
ama ülkücü bıyığı bırakırsan, türban takarsam vs bunlar normal davranış olarak görülcek ve kabul görecektir.
toplumda kendi normallerini yarattığın sürece özgürsün.
şimdi de akp tarafı türbanı kendi normalleri olarak yaratmaya çalışıyorlar ki özgürce istedikleri yere girebilsinler.

ama piercing yaptırmak, punk saçı bırakmak, saçını siyah/sarı/kahverengi gibi bir renk dışına boyamak, dövme yaptırmak felan hep suç gibi görünüyor.

olayın kemalizmle alakası yok, yıksan da bişey değiştirmez.
başımızda liberal bir akp, sosyalist bir chp var ama özgürlük ve demokrasi kavramlarından söz edemiyoruz hala.
bunun da nedeni toplumun tabulara hapsolmasından dolayı.

yıkmak gereken bir şey varsa o da tabulara hapseden düzen.

bak mesela biri çıkıyor "tabuları yıkacağım" diyor ama bu sırada kendi tabularını yerleştiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu tür uygulamalar dünyanın cogu yerinde var aslında

kütüphanedeyim resim yapıstıramıyorum nasıl bi mantıksa sag tusu kilitlemişler

avusturalya hükümetinin sergilediği devlet faşizmini gözler önüne sermek istedim ama maglum resimler yapıstırılmıyor

ne bileyim bir aborjin bumerangını adam gibi devlet dairesinde sallayamıyorsa,emaneti cıkarıp sallaya sallaya gezdiremiyorsa,veya ne bileyim agzına boru sokmuş bir aborjin buldum geleneksel bir calgı herhalde,şimdi ne bicim acı cekiyordur agzına boruyu alamıyor felan,tamamiyle devlet terörü,bu avustralya hükümetinin ayıbı tamamen

aaaa dur,pardon,o inanış degil de mi,semavi din mi diyordunuz hah işte o dogru muhammedin dini dogruydu

şuna cok benzetiyorum durumu ;

- bu kadar mükemmel bir düzen rasgele olmuş olamaz !!! rasgele nasıl amino asitler protein proteinler doku dokular organ organ tamamı ile bütün bir canlı olsun !!!11 bu olamaz

- Kuran 72:4 - Cin Suresi 4. Ayet

De ki: Bana vahyolunduğuna göre bir cin cemaati Kur’ân’ı dinledikten sonra şöyle dediler: Biz gerçekten, doğru yolu gösteren harikulade bir Kur’ân dinledik. Bundan böyle Rabbimize asla bir şerik tanımayacağız. Rabbimizin şanı çok yücedir, O ne eş, ne de çocuk edinmiştir. Meğer içimizden birtakım cahiller, Allah hakkında gerçek olmayan sözler söylüyormuş! Biz de saf saf, insanları ve cinleri, Allah hakkında yalan söylemez sanmışız! Meğer bir kısım insanlar cinlerden bazılarına sığınıp, böylece onları daha da azgın hale getirmişler! Onlar da, sizin zannettiğiniz gibi, Allah’ın ölen hiçbir kimseyi diriltmeyeceğini zannetmişler.

evet cinler var cok mantıklı cunku kuran da öyle yazıyor

islamcı 2 yüzlülügü

:trollface
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen Bone'a +1'imi verdim...

Ha bir de domuz sağlıksız filan değil abi, dünyada milyonlarca insan için en basit protein kaynağı..Kaldı ki her türlü sakakatı, hayvan bağırsağını, midesini, ayağını, gözünü, beynini, böbreiğini, pankreasını hapur küpür yiyen Türk insanının domuz hakkında söyleyebileceği son şey domuzun sağlıksız olmasıdır...
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

ama piercing yaptırmak, punk saçı bırakmak, saçını siyah/sarı/kahverengi gibi bir renk dışına boyamak, dövme yaptırmak felan hep suç gibi görünüyor.

...

bunun da nedeni toplumun tabulara hapsolmasından dolayı.

yıkmak gereken bir şey varsa o da tabulara hapseden düzen.

bak mesela biri çıkıyor "tabuları yıkacağım" diyor ama bu sırada kendi tabularını yerleştiriyor.

bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

hala artniyet diyor ya

KARDEŞİM BENİMKİ NİYET

senin kemalist düzeni istememendeki art niyet kemalist düzeni istememek!

{img} komik {/img}

nerde yaşıyosun arkadaşım sen? türkiye di mi?
yaşadığın toplu..

ya yordun beni yemin ediyorum bu sendeki egodan başka bişi değil.
gider misin arkadaşım tamam ya.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:
adalet dağıtmıyorlar yani işlerini yapıyorlar. o yüzden istanbul barosu'nun bu uygulaması adil bir uygulama değil.

tekrar diyorum hakim ve savcılarda baş örtüsü yanlış, çünkü onlar devlet eliyle türk milleti adına karar veriyor ve başörtüsü onların adil olmadığı izlenimi yaratabilir.

ancak avukatlar diğer insanları temsil ediyorlar. başörtüsü takmalarında sakınca yok.

takım elbiseyle gitmesem, kirli pasaklı olsam, kabarık sakalla ya da punk saçla gitmek istesem yine orda çalışabilir miyim?
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

amerika'da amishler bizim türbanlılar kadar ayrımcılık görüyor mu bilmiyorum?
hiç giydiği kıyafetler yüzünden devlet tarafından ayrımcılığa maruz kaldılar mı? hiç kesmedikleri sakalları yüzünden okullardan atıldılar mı? hakları gasp ediliyor mu?

nedeni belki de baş amish in organzie suç işleyen bir terör örgütü olmamasıdır ha ?
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

ahmedinejad said:
adalet dağıtmıyorlar yani işlerini yapıyorlar. o yüzden istanbul barosu'nun bu uygulaması adil bir uygulama değil.

tekrar diyorum hakim ve savcılarda baş örtüsü yanlış, çünkü onlar devlet eliyle türk milleti adına karar veriyor ve başörtüsü onların adil olmadığı izlenimi yaratabilir.

ancak avukatlar diğer insanları temsil ediyorlar. başörtüsü takmalarında sakınca yok.

takım elbiseyle gitmesem, kirli pasaklı olsam, kabarık sakalla ya da punk saçla gitmek istesem yine orda çalışabilir miyim?

bunlar zaten başörtüsüyle aynı şey. başörtüsü giyip kıçına don giymeden düzgün giyinmeden geliyor avukatlar.

bak red demiş, jeep kullanıyor türbanlılar artık, gayet şık giyiniyorlar merak etme. kafada onlar için önemli olan bir örtü hiç bir şey değiştirmez.

tabi insanlar alışkın değil, alışırlar artık. bu memlekette nelere alıştık.
Sosyal ağlarda paylaş

Dddbb said:

Yurtdışı deneyimi hakkaten şart bazı şeyleri aşmak için. Ancak değişik insanlar gördükçe farklı düşüncelere saygı duymayı öğrenebiliyoruz.

Buradakilerin çoğu tam tersi gettolarından dışarı çıkmazlar. Çevrelerindeki herkes chp'ye oy verdiği için tüm türkiye'nin de aslında chp'ye oy verdiği sanrısı içindedirler.

%50 oy alan AKP'nin seçimde hile yaptığını düşünecek kadar uçmuşlardır bu yüzden. lol
Sosyal ağlarda paylaş

ya bence türban overrated bi hadise. Yani bırakın takılsın insanlar istedikleri gibi.

Zaten yasak kalkınca zamanla azalacaktır böyle şeyler np.

ha tabi okulda mokulda olmasın, oralar keyfi giyinmemen gereken yerler ama üni. de falan rahat bırakın abi insanları.

kime ne zararı var bu tarz şeylerin.

Bu arada bone, güzel jpg ler koymuşsunda, islama göre öyle bir giyinme şekli yok.

Sadece kutsal kitap sana akıl veriyor, değerli yerlerini kapat diye.
Kapat ki daha değerli olsunlar mantığı bile olabilir, nazardan korunma yolu vs bile olabilir.

Namaza bile diz altı bi capriyle girebilioken, islamın erkeklere dayattığı kıyafetin o oldugunu dusunmen ilginç olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence herhangi bir kurum(devlet olmasi sart degil) calisanlarina belli bir kiyafet yonetmeligine uyma zorunlulugu getirme hakkina sahip.

Devlet calisanlari ile ilgili kiyafet yonetmeliklerinin ise ozellikle calisanlarin idolojilerini sergilemesine mani olmasi gerektigini dusunuyorum. Mumkun oldugu kadar tarafsiz bir imaji olmali devletin.

Tabii bu kurallar o kurumda calismayan kisilere, mesela ogrencilere, uygulanmamali.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...