Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yarıda kesip izlemediğiniz filmler

Bullbird

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Entel edebiyatı yapayım hatta entelim madem:

Biri çeker, biri yazar, biri oynar, biri boyar, biri kareografiler, ötekisi başka bir kısmını tamamlar, böyle yüzlerce kişiye kadar dağılır iş. Nerede bireysellik, nerede anarşizm, nerede idea? Sinema bir tür kendi kendisiyle yapılmış kolaj, post-modern bir anlamsızlığa bürümüş kendini, çinko kaplı duygularla dünyaya bakmaya çalışıyor. Teist.

Sanat öznel olmalıdır, sadece kendisine cevap vermelidir, sanatçıya bile değil.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Entel edebiyatı yapayım hatta entelim madem:

Biri çeker, biri yazar, biri oynar, biri boyar, biri kareografiler, ötekisi başka bir kısmını tamamlar, böyle yüzlerce kişiye kadar dağılır iş. Nerede bireysellik, nerede anarşizm, nerede idea? Sinema bir tür kendi kendisiyle yapılmış kolaj, post-modern bir anlamsızlığa bürümüş kendini, çinko kaplı duygularla dünyaya bakmaya çalışıyor. Teist.

Sanat öznel olmalıdır, sadece kendisine cevap vermelidir, sanatçıya bile değil.

o zaman orlestralarda gruplarda sanat yapmıyo
sanat sadece solo performansla mı oluyo
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Orkestra da performans abi, orkestra üyeleri de bunu söyler sana. Ama senfoniyi yazan bir kişi. Sinemada da en önem verdiğim şey öykü ve senarya bu yüzden. Onlara kendi görüşüme göre sanat derim, sinema ise performansları. Orkestranın notaları çalması gibi aynı.
Sosyal ağlarda paylaş

godfather, zodiac, lock stock and two smoking barrels,inglourious basterds, king's speech, taxi driver, clockwork orange, killer elite, bravehart, scarface, oldboy.

Abi siz ne izliyorsunuz?

Sinemada ilk yarısından sonra çıktığım Sen Kimsin filmi var, evde de tree of life'ın 20. dakkasında falan kapattım. Ha birde Anonyomus filmini yarıda kapadım uykum geldi, ama filmin kötü oldugunu düşünmüyorum, izlicem bi ara.
Sosyal ağlarda paylaş

lan olm. 2001 a space odyssey öyle bi film mesela. gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu filmlerinden bence ama. filmde uzay gemisinin bir dakikada ekranda dolanmasının anlamı var ama... uzayda ses olmamasının da anlamı var (ki zaten öyle).

gidip anlamsız yere sırf artistik görünsün diye taş tutan bi tip olursa saçmalık olur o tabii. (diğer taraftan sanat bu! diyenler de çıkar illa ki)

sinema filmini eğlence için izlemeye alışık olduğumuzdan the avengers gibi filmlere ok iyi diyoruz. aslında gram değeri yok ama hakkaten çok eğlenceli lan :D
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

ne biçim entel muhabbeti dönmüş lan

sıkıldığım filmi beğenmem birader
yok sanatmış bilmemneymiş.

filmen seyrettircen kendini, adam 10dakika taşı çekio sanat lan bu diye yutturuyo entellere

Öyle kaygıları olmuyor gerçekten sanat filmi çekildiyse. Her sanat kaygısıyla yapılan film iyidir demiyorum, ama benim izledigim, senin tasfirine uyan çok yavaş ama çok keyifli izlediğim filmler var.

*siiiip*
http://i.imgur.com/MSVdF.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...