Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

weekend beta izlenimleri

Snake

Öne çıkan mesajlar

diyalog tamam da biryerden sonra bayıldım açıkcası. Yardımcı eleman ve crafting hoş olmuş ama şu diyalog yüzünden ay dur başka class deneyeyim olayına giremedim. Bir ara dolaştım questler içinde ve sadece konuşmalar geçti bünyemi yordu açıkcası. MmoRPG nin RPG tarafını da hakkıyla içine katan bir oyun olmuş.

RPG yapmak isteyen de çok rahat yapacaktır. Sith warrior questline da direk asarım keserim alayınızı sünnet ederim olayı var hoş olmuş ama dediğim gibi burada ölçü önemli. Son levele kadar diyalog takip cevap vs bilemiyorum ne olur. 3 yıl böyle oynabilecek mi oyuncular acep.
Sosyal ağlarda paylaş

kalkmıyor gemi öyle bi sorun var sanırım yada ben yetemedim.3 seçenek var biri tython'a biri republic fleet digeride tython orbital station a gidiyor.Orbital station a gitmeye çalıstıgımda you cant use that right now diyor.Acaba baska yerden mi ki bu coruscant gemisi

Edit:Neyse buldum nubluk kötü bisi tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Zamaninda bu oyuna bol bol WoW clone demistim, fail olacak felan da demistim sanirim ama haksizmisim =P.

Sadece sandbox MMO'lardan zevk almama ragmen hakikaten bioware saglam bir oyun yapmis. DA 2 haric butun Bioware RPG'lerini zevkle oynamis biriyim, o yuzden bu oyundan gercekten zevk aliyorum themepark olayini sevmesem bile. Sonucta RPG kismi normal bir singleplayer'dan daha kotu ama MMO oldugu icin yeterli olmus diyebilirim.

Bu oyunu buyuk ihtimalle uzun bir sure oynayacagim da, asil hedef kitleleri Bioware RPG oyuncularindan cok WoW'cular oldugu icin ileriki expansion ya da update'lerin benim zevklerime hitap etmeme olasiligi yuksek.

Yine de bi BH + Sith Inq + Smuggler lvl 50 yapmayi dusunuyorum ondan sonrasini da artik Bioware'in patch'lerine bakar.
Sosyal ağlarda paylaş

WoW'u hatırlatmadı değil tabi ki lakin benim hiç bir zaman umrumda olmamıştır bi oyunun clone vs olması, iyiyse iyidir.

Hatta yıllardır kaliteli mmoların alayında balta ok salladığımızdan dolayı rifle, pistol falan daha bi zevkli geldi ama oyunun performansı çok kötü ya driverlar uyuşmadı ya da betadan kaynaklanıyor (diye umuyorum).
Sosyal ağlarda paylaş

Çok fazla oynayacak zamanım olmadı sadece bi Jedi Knight karakterini level 11 e getirebildim, Ama gördüğüm kadarı ile oyun hakkındaki yorumlarım şu şekilde:

Grafikler, ilk başta garip gelmiş olsa da oynadıkça gözüm alıştı ve güzel gelmeye başladı. Animasyonlar fena değil sanki bazı animasyonlar da atlama hissi var gibi ama çok göze batan bişey yok. Kısacası grafikler ve animasyonlar bir mmorpg ye göre gayet yeterli ve akıcı.

Müzikler gayet iyi, atmosferi çok ii veriyor özellikle coruscantta o senato towerındaki müzik harika. Quest seslendirmeleri de çok güzel, kendi karakterinin konuşuyor olması da çok iyi olmuş. Karakterinin hissini alabiliyorsun.

Interface, tamamen wow gibi, bunun hiç bi kötü yanı yok, kesinlikle böyle olması gerekiyor zaten ki ben başka mmorpg de eksik bişey görünce sinirlenip ulan önünüzde wow örneği var en kötü ona bakıp çalın diyen bi adamım. Adamlar iç güdüsel olarak yapılan her şeyi koymuşlar interace .e O bakımdan tam puan verdim, oynanabilirlik interface temizliği, kullabiirliği güzel olmuş

Crafting ve companion muhabbeti çok hoşuma gitti, companionı treasure hunta gönderip sonra bişeyler craft edip , lightsaberımı modiye etmek gayet güzel. Wowdaki gibi sadece en son levela getiriim de end game 1 set yapiim kafasında gereksiz crafting yapmiosun. Yani burdaki crafting gerçekten işine yarayabiliyor. COmpanion işi de çok ii olmuş, companionların yaptığı muhabbetler, onları crafta gatheringe gönderebilmen vs. Karalarının onaylayıp onaylamamaları vs Oyuna renk katmış. Bu bakımdan da baya beğendim

Haritaya gelecek olursak, öle genel hattıyla bi gezegenin veya bi şehrin haritasını göremiyor olmak bence olumsuz olmuş. Her harita parça parça , sürekil bi instance da koşuyormuş havası var. Bu bakımdan hoşuma gitmedi harita kafası. Fakat coruscant falan gayet gerçekçi olmuş yani, coruscantı open world yapamassın zaten bi oyuna her yerine gidilecek şekilde. O yüzden Bi yandan düşününce de bundan daha mantıklı bi çözüm yolu gelmiyor açıkcası. Ama haritalar açık değiltamamen yönlendirme üzerine yani yollar belli sınırlar dağ ve tepelerle oluşturulmuş. Nereye gideceğin belli, zaten oralara da mob spawnı koymuşlar. Biraz o bakımdan da pek olumlu not veremiyeceğim.

Genel olarak oyuna bakarsak, questler ve hikaye akıcı ve insanı sürüklüyor. Fakat oyun sırasında, ulan mmorpg mi oynuyorum yoksa single player mı oynuyorum die düşünmüyor dğelisin. Yani level 50 ye kadar quest ypaıp arada işte flashpoint olunca insanlarla interaksiyona gireceksek ne yazık ki pek mmorpg olmuyor. Tabi bu konu tamamen subjektif bi konu, herkesin anlayışı farklı olduğu için bu tarz oyuna kitlenip yıllarca oynayacak adamlar da baya var. Ama pek bana göre değil bu bakımdan.

10 üzerinden 7 veriyorum şu an gördüğüm kısımıyla, daha ne pvp yaptım ne end game gördüm. Bir betaya göre baya da sağlam ve bug free olmuş oyun açıkcası.
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda oynama fırsatı bulabildim ilk izlenimlerim :

Questler hoş ama,dialog seçenekleri bi yerden sonra tek düzeleşiyor. Cok yaratıcı değil ve anlık etki yaratmıyor. O an ki questi direk etkilemiyor. Dark yada Light tarafa dogru 50 puan 50 puan arttırıyor. Buda anladıgım kadarı ile ilerde bazı itemleri kullanmanıza ve satın almanıza yarayacak. Wowdaki reprutation sistemi gibi düşünün.

Seslendirmeler güzel,ama bu kadar emek vermeye değermiydi tartışılır. Questleri dinlemeden geçemiyoruz galiba,butun questleri bastan sona dinlediğimiz için oyunun yarısı quest dinlemekle geçiyor. Ingilizcesi iyi olan oyuncuyu oyuna çekme açısından başarılı,ama peki ya diğerleri ? Ayrıca en fazla 1 kere katlanır insan bu kadar konuşmayı dinlemeye ;X

End game hakkında pek bilgim yok,pvp hakkındada. Su an oyunu almıycağımı söyleyebilirim. Sebep basit: Storyline ne kadar güzel olursa olsun pve,questing ilgimi pek çekmiyor. PVPsi oyunun bir şekilde ilerde kendinden söz ettirirse 60 dolar + montly fee öderim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

karambol mu oluyor çok

karambol problem değil o kadar da karakter base hızları aşırı yüksek böyle etrafta deli dana gibi koşturup zıplayıp skill spamlıyor ranged classlar

düşük fov, hızlı karakterler, skill spam baya yoruyor

meleede skill confirm de baya problemli. 100ms ile oynamama rağmen, force freezeli adama bile dalarken baya çile çektim

bir warhammer release kadar kötü değil en azından
Sosyal ağlarda paylaş

lvl 12'ye kadar smugglar ve consular kastım, arada bir de servera giriş süresi 1 güne çıkınca bıraktığım 7-8 lvlı bir sith warrior var. Oyunda düzeltilebilecek bir kaç görüntü ve sistem sorununu saymazsak sadece advanced class sistemini sevmedim. Rift Online'daki gibi yapsalar daha iyi olabilirdi. Consulara Sage seçtiğim için hayatımın geri kalanı boyunca healer olarak kalmak yada yeni shadow oynamak için yeni bir consular kasmak istemem doğrusu.

Oyundaki adına pek dikkat etmedim ama WAR ve Rift'teki public questlere ebnzer olan etkinliklerde grup oluşturmayı kolaylaştırıcı bir sistem getirseler iyi olur. Bir alanda 3 farklı grubun olup bossa ilk kim vurursa olnun elinde kaldığı yada çevredekilerin bossun adamları kesmesini beklediği çok oluyor.

Class questleri güzel ama fazla yaratıcı değil. Daha queste alır almaz girişinde, gelişmesinde ve sonucunda ne olacağı çok bariz. Ayrıca test olduğu için değilse tamamlanmaları aşırı kolay. Özellikle sonlara doğru biraz daha zorlaştırılabilir. Ek olarak her classın kendi hikayesindeki alandaki dropları tekrar ayarlasalar iyi olacak. Şuana kadar düşen itemlar kendiminkinden başka her classa yarıyor.

Harita ve oyun içi ulaşımı şimdilik beğendim. WoW'daki gibi abuk sabuk rotalardan giden kuşlar ve WAR'daki gibi bir loading yok.

Oyun piyasaya çıktığında oynanışında(ilk 10 lvl için) pek bir değişiklik yapılmayacaksa kısa sürede pek çok kullanıcı bulabilir. Questlerin kolay olması, WoW'daki gibi çanta derdinizin olmaması ve verilen rewardlardaki düzen yeni gelenleri ayrılmamaya ikna edebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

bende lvl 13 de bıraktım, sith inquisitor sorcerer oldum healer oynamak istediğim için, son lvl da genelde pvp yaptım ve healer oynadım, gercı healın cok bası ama healer olayı nasılmıs deneyım dedım bayaa beğendim,

oyun genel olarak guzel olmus, konusmalar bıraz uzun o az da olsa sıkıyor ama questlerın ilerliyisi felan eğlenceli film gibi olmuş, mekanlar çok büyük , şehirler felan devasa boyutlarda, ama harita yetersiz geldi banada, yani questleri nerden almıştım nereye nası gidecektım karıştırdım resmen, yani harita yardımcı olmuyor, wow daki gibi bir npc ye sorup sana yol gosterse daha mantıklı olur,

pvplere grup olarak gırılırse baya eğlenceli olur, ben son lvl de pvp yaptım ve healer oynamaya çalıstım, guzelde oldu, bayaa bir heal attım lvl 13 halimle,

sonuc olarak oyun alınır oynanır, endgame nasıldır bilmiyorum kafamda ki tek soru işareti o, yani son lvl dan sonra ne olacak oyun? gerçi healer olsun tank olsun bunları az da olsa görünce muhtemelen endgame de wow gibi pve ağırlıklı bir raid olayları bekliyor olacak.

yalnız oyunun fiyatı çok pahalı 130 TL nedir yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...