Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

elektrikli ısıtıcı başlığı

benjani

Öne çıkan mesajlar

Daha dün gece van şantiyemizde gece 12de anca karavanın ısıtıcısı yakma fırsatımız oldu. Dışarısı yaklaşık -8 içerisi -4 falandı. Bildiğiniz uyduruk 2 sıralı elektrikli ısıtıcı kullanıyoruz. 6-7 metrekare falan bi yer toplamda. 1 saat çift çorapla yattık sonra ısındı ve çorapları çıkarttırdı ama ilk 1 saat ciddi üşüttük. Toplam gücü herhalde 1500w civarı bişi.
Kısacası bizim gibi bi anda yakmadan tek gözü sürekli yakarsan tek sırası da yeter rahat rahat ısıtmaya ki ev gibi izolasyon, alt kattan üst kattan ısı takviyesi falan yok direk ayazın ortasında buz gibi toprağa oturuyor üzeri açık karavan.
Önemli olan odanın soğumasına fırsat vermeden düşük de olsa sürekli ısıtıcının çalışması.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
benjani said:

15 metrekare odayı ısıtmak için elektrikli ısıtıcı almam lazım.tavsiyeleriniz var mı?

benjani aldın mı sen, aldıysan ne aldın?

ben de gidip almak istiyorum ama ufo gibi infrared aletlerden mi alsam ya da yağlı petek kaloriferlerden mi alsam bilemedim.

odayı ısıtıp sıcak tutucak bir şey arıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

infraredler gayet güzel ısıtıyor odayı yakmaya devam edersen sıcakta tutuyor da işte elektrik faturası sorun oluyor o zamanda. geçen sene günde yaklaşık 8-12 saat arası calisan ufo 300 e yakın bir fatura getirmişti. normalde 40-50 gelir işte 250 falan harcamis. 5 derecesi varsa 3.de calisiyodu. Kapayınca soguyor ortam maalesef
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

infraredler gayet güzel ısıtıyor odayı yakmaya devam edersen sıcakta tutuyor da işte elektrik faturası sorun oluyor o zamanda. geçen sene günde yaklaşık 8-12 saat arası calisan ufo 300 e yakın bir fatura getirmişti. normalde 40-50 gelir işte 250 falan harcamis. 5 derecesi varsa 3.de calisiyodu. Kapayınca soguyor ortam maalesef

İnfrared havadaki su moleküllerini ısıtmıyor mu? Yani karşısına geçtiğinde ısınırsın elbette ama odanın bir köşesinde çalıştığında diğer ısıtıcılara göre daha verimsiz bir şekilde çalışır mantıken. Özellikle Ankara gibi düşük nemli yerlerde evin içinde kullanmak çok da mantıklı gelmiyor bana. Öte yandan eğer bir mekanda dışarıdaki insanları ısıtmak istiyorsanız mantıklı çünkü doğrudan insanlara yönelmiş ve rüzgardan falan etkilenmiyor ısı dalgası.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi işin bilimsel boyutunu bilmiyorum o kadar. Ama sonucta infrared ışık çarptığı her molekülü ısıtır diye düşünüyorum. Ben salon gibi büyük bir yerde kullandım ortamı ısıtıyordu baya yani sadece karsisinda oturmana gerek yok. Ama dediğin gibi acik hava ortamlarında çok etkili oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
arkadaş ne kötü iştir ya,
evin kendi radyatörü var, bi de elektrikli radyatör aldım yanı başımda duruyor. ama hiç biri odayı bir gram ısıttığı yok.
hava -3 ve şu an donmaktayım.

hayır radyatör de çalışıyor, üstüne elini koyunca çok sıcak, ama kendini bile ısıtmakta zorlanıyor alet.

bi de element menement diye aldık, bir faydasını göremedik.

acaba radyatör yerine infrared ısıtıcı mı alsaydım,
şu alttaki diagram doğruysa,
toz tutmak ve tozlanmak dışında bi işe yaradığı yok aletin:

http://i.imgur.com/ShsCD.png

boynum tutuldu lan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...