Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sırf tarih 11.11.11 diye....

Rotweiler

Öne çıkan mesajlar

sezaryen yaptıran kişilere kızıyorsunuz da, sezaryen yapan doktor var bi de.
hastalık durumları dışında "ay şekerim canım istedi bi yaptırdım geldim" diye sezaryen ve kürtajın yasak olması lazım, ama "nassa para kazanıyoruz lan, oh gelsin paracıklar" düşüncesiyle kadın doğum doktorları bunu serbestçe uyguluyor.

ha "ben yapmasam gidip başka bir yerde yaptırabilir" diye düşünen de vardır ama kimse yaptırmasın kimse de yapmasın
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

hastalık durumları dışında "ay şekerim canım istedi bi yaptırdım geldim" diye sezaryen ve kürtajın yasak olması lazım, ama "nassa para kazanıyoruz lan, oh gelsin paracıklar" düşüncesiyle kadın doğum doktorları bunu serbestçe uyguluyor.

Valla tam deveye sormuşlar neren eğri hesabı bir ülkemiz var. Bir yakınım U.K. de yaşıyordu, orda doğum yaptı. Yaşının baya büyük olmasına rağmen ve kendisi de sezeryan istemesine rağmen doktorlar son ana kadar risk durumunu gözleyip normal doğumu amaçladılar, en son sezeryan olmasına karar verildi.

Yığınla araştırma var sezeryan doğumun bebekler üzerine negatif etkilileri üzerine ama işte burası türkiye.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Bone said:

Valla tam deveye sormuşlar neren eğri hesabı bir ülkemiz var. Bir yakınım U.K. de yaşıyordu, orda doğum yaptı. Yaşının baya büyük olmasına rağmen ve kendisi de sezeryan istemesine rağmen doktorlar son ana kadar risk durumunu gözleyip normal doğumu amaçladılar, en son sezeryan olmasına karar verildi.

Yığınla araştırma var sezeryan doğumun bebekler üzerine negatif etkilileri üzerine ama işte burası türkiye.

beyler yanlış anlamayın da bekara karı boşamak kolay hesabı biraz atıyonuz :)
birincisi normal doğum travayı primipar (ilk doğum) için 16 saat demek. bu gebenin tercihine saygı duymanız gereken ilk nokta. sen 16 saat doğum ağrısı çek sonra akıl ver.
ikincisi bol kepçeden atmak kolay. avrupanın 10'da biri kadar kadın doğum uzmanı ve avrupanın 10 katı kadar üreme hızımız var. Kimse de ebe tarafında doğurtulmak istemiyor herkes doktor girsin isteyince doğal olarak 16 saatlik vajinal doğum yerine sezeryan da hem doktorun hem hastanın işine geliyor
üçüncüsü devlette sezeryanın performans puanı normal doğumdan çok çok düşük neredeyse o kadar ameliyat yapıp sadece dikiş puanı alıyorlar. (AKA Devletin vaijnal doğumu destekleme politikası) yani ohh doktor kafasına göre sezeryan yapıp para basıyor diye bir dünya yok. Özel hastaneleri bilemem oralar ticarethane olduğu için onların uyduladığı ücretler farklı olabilir.

edit: alıntıyı koyayım alakasız kaldı mesaj
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...