Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pandaria ve Stat Düzenlemesi (aka the Great Item Squish)

axedice

Öne çıkan mesajlar

Çoğumuz için amacı sinir stres atmak olan, boş zamanlarda televizyon seyretmek yerine yapılan bir aktivite olarak düşünebileceğimiz bir oyundan, ne kadar büyük beklentileriniz varki, açıklanan ve resmen gayet süper olan (dahası 3-4 yıldır beklenen) bir eklenti paketi için bu derece büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorsunuz.

Oyun oynamaktan zevk alan bir kitle olarak WoW oynamak dışında ne yapıyorsunuz harbiden merak ediyorum.

Oyun oynamak dışındaki aktiviteleri seven kitle içindeyseniz daha da vahim bir durumdasınız o zaman. Ne işiniz var abi bu forumda, çıkın dışarı barlara mı gidiyorsunuz? kız peşinde mi koşuyorsunuz? dağa mı tırmanıyorsunuz? takılsanıza kafanıza göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Pandaria süper mi? Cata. içinde öyle demiştik çıkmadan önce fos oldu. Panda olayı blizzin son silahıydı bundan sonra düşüş başlar. Artık oyuna pokemon bile soktularsa söylenecek pek söz kalmadı bence. Ayrıca Lorelol diyorum. Nerde WC3 teki lore nerde wow. WC4 e nasıl bağlıcaklar bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Malesef sizin haberiniz olmaması beni bağlamıyor. 6 yıl önce biliyorduk bu expte panderanların olacağını, doğal olarak olayın seyri 6 yılda yavaş yavaş değişti. Ama bu panderanları beklediğimiz gerçeğini değiştirmiyor.

6 sene önceye ait bir tahmin

- Draenor Set

Azuremyst Isle - 1 to 10
Bloodmyrk Isle - 10 to 20

Eversong Forest - 1 to 10
Quel'thalas - 10 to 20
Hellfire Peninsula - 58 to 62
Zangarmarsh - 60 to 64
Terokkar Forest - 61 to 65
The Deadlands - 63 to 67
Nagrand - 64 to 68
Blade's Edge Mountains - 66 to 70
Netherstorm - 67 to 70
Shadowmoon Valley - 69 to 70

- Northrend Set

Borean Tundra - 67 to 70
Howling Fjord - 67 to 70
Dragonblight - 69 to 72
Grizzly Hills - 70 to 73
Crystalsong Forest - 72 to 75
Zul'drak - 73 to 76
Sholazar Basin - 75 to 79
Storm Peaks - 76 to 80
Icecrown Glacier - 78 to 80

- Maelstrom Set

Gilneas - 77 to 80
Grim Batol - 78 to 81
Kul Tiras - 79 to 82
Kezan - 81 to 86
Tel Abim - 83 to 85
Zandalar - 84 to 87
Plunder Isle - 86 to 88
The Broken Isles - 87 to 90
The Maelstrom - 89 to 90

- Plane Set

Pandaria - 1 to 10
Hiji - 10 to 20

Wolfenhold - 1 to 10
Xorothian Plains - 10 to 20

The Green Lands - 88 to 91
The Dying Paradise - 91 to 94
The Emerald Nightmare - 94 to 97
The Eye of Ysera - 97 to 100

Deephome - 88 to 91
Skywall - 91 to 94
The Abyssal Maw - 94 to 97
The Firelands - 97 to 100

- Legion Set

K'aresh - 96 to 99
Argus Meadowlands - 97 to 100
Mac'Aree - 99 to 100
Maw of Oblivion - 100+
The Burning Citadel - 100+++

Her expensionda aynı muhabbetleri duyuyoruz. Hatta ben TBC için bile WoW'un düşüşü başladı, Lore bitti bundan sonra toplanmaz vs gibi bir dünya yazı hatırlıyorum bu forumda. Üzgünüm ama hala elimizdeki en iyi ikinci oyundan 3 kat daha iyi bir oyun var. Siz sıkılmış olabilirsiniz. Bizim patronda 5 yıldır her sene aldığı yeni porsche'sinden şikayet ediyor ama bu onu kötü bir araba yapmıyor.

Evet WoW bir gün bitecek ama siz istiyorsunuz diye olmayacak bu, Blizzard yeni MMO'sunu piyasaya çıkardı diye olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

o teoriler bayadir duruyordu wowwikide.

4.3 icin acacaktim, pvp kismini sallamadiklari icin vazgectim. pandalari denemek icin alirim yine 3-5 ay oynar birakiriz, meh. bir de pokemon var onu oynariz dsa.

son expansion da bariz burning lejyonun kalbine inip sargeras biceriz gg no rmk.
muhtemelen pandalardan sonra gelir level cap 100 lenir.
Sosyal ağlarda paylaş

batuhan said:

Pandaria süper mi? Cata. içinde öyle demiştik çıkmadan önce fos oldu. Panda olayı blizzin son silahıydı bundan sonra düşüş başlar. Artık oyuna pokemon bile soktularsa söylenecek pek söz kalmadı bence. Ayrıca Lorelol diyorum. Nerde WC3 teki lore nerde wow. WC4 e nasıl bağlıcaklar bakalım.

direk suna cevap degilde genel panda hate ve cata sistemine cevap yaziyim

cata su oyuna beta + release olarak gelen acik ara en iyi expansion, cok net soyliyorum bunu hani ki bilenler bilir ben agir TBC hayraniyimdir

heroic/normal dengesi
JP/VP dengesi
raidlerin balansi
PvP ye olan yaklasim
genel oalrak world ve quest design
lore

direk tavan yapti cata ile, en muhtesem expansion release edilmsi hali ile

sonra ne oldu?
3-4 ay ayni contenti yapa yapa baydik, problem aslinda end game de yapicak bisiyin olmamasiydi

TBC de primal grind, heroicler icin rep grind, attunementlar derken cok zaman harciyorduk oyunda, craft icin kasmak gerekiyordu speclerin BoE gearlarina, sonra daily rep grindleri geldi, heroicler kolayalsti ve sundugu oduller artti insanlar haftada 2-3 heroic yapicagina (5-6 saat surebilen SL runlar lol) daily olarak hergun ne cikarsa onu yapmaya gecti filan

WoTLK de dailylerin boku cikti, sunduklari oduller ise gear enflasyonu ile kayboldu, heroicler ve raidler EZ mode idi ve achivement ile alt kasmak haric yapicak bisi kalmiyordu her gece, LFG geldigin heroicler o kadar ayaga dusmustuki ben direk 15 dakika debuff uzerinden her run kendim ile yarisiyordum ne kadar cabuk bitirebilicem diye

Cata da duzen oturdu ancak valorun daily olarak yapilma zorunlulugu olayi bozdu, heroiclerde zor olunca bri bezginlik geldi hani eglence icin degilde zorunluluk ile kasiyordu herkes, rep grindler kisa surdu, archeology filan oyaladi ama altlar ve achiler WoTLK zamani kasildigi icin millet yapicak bisi bulamadi, raidler zor oldugu icin WoTLK gibi bi pug guruhu olusmadi

ustune kufur eder gibi 6 ay bekletip zul zul leri getirdiler, zaten vanilla ve tbc de kasmaktan baydigimiz yerleri heroic formatinda yeniden kastirdi ki haftada 7 kere zul zul randomlama iskencesi diye bisi cikti normalden cok valor verdigi icin ve verdigi gear da tatava idi

ustune gene kufur eder gibi milletin baydigi ragnarosu boss diye getirdiler, ToC a kufur ederken firelands denen saka geldi

1 senede eklenen raid boss sayisi 7+baradin hold

bu cidden cok kotu bir rakam, sunwell de kucuktu hani ama sunwell ciktiginda millet daha BT temizliyemiyordu adam gibi

insanlarin bu kadar baymasi normal, baymamak icin fanboy filan olmak lazim, forumlarda blizz heroic bok cikarsa savunan, hayatinda wow haric oyun oynamayan bagimli tiplerden olcan anca

4.3 kotu degil, PTR da su anki hali fena diil bence, en azindan yeni heroiclerden bayarsan penalti yemeden eskielrini yapma sansin var ki yeni heroicler az ama oz olmus, saatlerce trashle bogusmak yerine bosslarla bogusuyorsun asfd
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

batuhan said:

direk suna cevap degilde genel panda hate ve cata sistemine cevap yaziyim

cata su oyuna beta + release olarak gelen acik ara en iyi expansion, cok net soyliyorum bunu hani ki bilenler bilir ben agir TBC hayraniyimdir

heroic/normal dengesi
JP/VP dengesi
raidlerin balansi
PvP ye olan yaklasim
genel oalrak world ve quest design
lore

direk tavan yapti cata ile, en muhtesem expansion release edilmsi hali ile

sonra ne oldu?
3-4 ay ayni contenti yapa yapa baydik, problem aslinda end game de yapicak bisiyin olmamasiydi

TBC de primal grind, heroicler icin rep grind, attunementlar derken cok zaman harciyorduk oyunda, craft icin kasmak gerekiyordu speclerin BoE gearlarina, sonra daily rep grindleri geldi, heroicler kolayalsti ve sundugu oduller artti insanlar haftada 2-3 heroic yapicagina (5-6 saat surebilen SL runlar lol) daily olarak hergun ne cikarsa onu yapmaya gecti filan

WoTLK de dailylerin boku cikti, sunduklari oduller ise gear enflasyonu ile kayboldu, heroicler ve raidler EZ mode idi ve achivement ile alt kasmak haric yapicak bisi kalmiyordu her gece, LFG geldigin heroicler o kadar ayaga dusmustuki ben direk 15 dakika debuff uzerinden her run kendim ile yarisiyordum ne kadar cabuk bitirebilicem diye

Cata da duzen oturdu ancak valorun daily olarak yapilma zorunlulugu olayi bozdu, heroiclerde zor olunca bri bezginlik geldi hani eglence icin degilde zorunluluk ile kasiyordu herkes, rep grindler kisa surdu, archeology filan oyaladi ama altlar ve achiler WoTLK zamani kasildigi icin millet yapicak bisi bulamadi, raidler zor oldugu icin WoTLK gibi bi pug guruhu olusmadi

ustune kufur eder gibi 6 ay bekletip zul zul leri getirdiler, zaten vanilla ve tbc de kasmaktan baydigimiz yerleri heroic formatinda yeniden kastirdi ki haftada 7 kere zul zul randomlama iskencesi diye bisi cikti normalden cok valor verdigi icin ve verdigi gear da tatava idi

ustune gene kufur eder gibi milletin baydigi ragnarosu boss diye getirdiler, ToC a kufur ederken firelands denen saka geldi

1 senede eklenen raid boss sayisi 7+baradin hold

bu cidden cok kotu bir rakam, sunwell de kucuktu hani ama sunwell ciktiginda millet daha BT temizliyemiyordu adam gibi

insanlarin bu kadar baymasi normal, baymamak icin fanboy filan olmak lazim, forumlarda blizz heroic bok cikarsa savunan, hayatinda wow haric oyun oynamayan bagimli tiplerden olcan anca

4.3 kotu degil, PTR da su anki hali fena diil bence, en azindan yeni heroiclerden bayarsan penalti yemeden eskielrini yapma sansin var ki yeni heroicler az ama oz olmus, saatlerce trashle bogusmak yerine bosslarla bogusuyorsun asfd

hayır

cata çok kötüydü çünkü bütün classları homojenize ve kolay yaptılar, bazı classlar hayvan gibi scale oldu, dps sorunu da olmadı raidlerde vs(assasin rogue survival hunter ve dk) heroicler de son derece kolaydı
kesinlikle burning crusade in brutal zorluğunu alamadım heroiclerden, ki pop ben ascreus vs baya erken bitirdik glory of heroyu o kadar kolaydı 1 achi hariç
bütün bölgeler son derece sıkıcıydı, vashjir şu geçmişe gittiğin quest dışında, bide uldumun indiana jones chaini gayet eğlenceliydi

burning crusade de bok içinde anahtar aradık evet ama en azından attunement questleri kadar son derece lore overload questler vardı, burda epic quest yapmışlar, thralla aggra evleniyo, düğünü twligihtçılar basıp aspectlere polymorph atıyo felan
hayır catanın güzel olduğunu pandanın daha güzel olacağını iddaa ediyorsunuz komik oluyo
wowla artık 2. takımın ilgilendiği malumken hele
Sosyal ağlarda paylaş

30 yaşıma geldim artık pandaymış filan pek ilgimi çekmiyor ama wow oyununu seviyorum o yüzden oynuyorum bu çeyrekte 800k oyuncu oyunu bırakmış okudum mmo da hiç ılgılamıyor yani bende bırakmalıyım psikolojisine girmiyorum ben ne yapmak istiyorsam onu yapıyorum ama sayılara takılan insan çok çünkü sürü psikolojisi hehe şuan aktif 10m+ oyuncu varmış oda ilgimi çekmiyor şu 4.3 ile gelen item görünümü değiştirme şeyi ilgimi çekmiyor değil ama bence güzel bir nostalji yeni item yapmak yerine bu daha önce yapılabilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Panda haberini okumadan önce oyuna tekrar başlayasım vardı. Aslında hala da var ama şu panda hikayesi işi biraz fazla sulandırıyormuş gibime geliyor. Merlin'in Kazanındaki şu haber se daha da çok düşündürüyor?

http://www.merlininkazani.com/World_of_Warcraft-oyun_haber-46155p1.html

"World of Warcraft düşüşte!" said:

Geçtiğimiz sene itibariyle, World of Warcraft kullanıcı sayısı 12 milyondan 10.3 milyona geriledi.

Yapımcı Blizzard'ın yaptığı açıklamaya göre, Temmuz ve Eylül ayları arasında 800 bin kullanıcı abonelikten
ayrıldığını, geçtiğimiz yıl Ekim ayında 12 milyon kullanıcıya ulaşan oyunun, keskin bir düşüşe geçtiği belirtildi.

2011 yılı itibariyle artış gösteren düşüşte, kullanıcı sayısı ilk çeyrekte 11.4 milyona, Temmuz ayında ise
11.1 milyona gerilemişti.

Blizzard CEO'su Mike Morhaime, katıldığı bir konferansta konuyla ilgili olarak, "Yaşanan bu kayıpların büyük bir
kısmını uzakdoğu ülkelerinde bulunan kullanıcılar oluşturuyor. Bu durum, World of Warcraft'ın Çin dahil
olmak üzere dünyadaki en popüler online oyunlardan biri olmaya devam ettiği gerçeğini değiştirmiyor.
Ancak bunun dışında, oyun içeriğiyle ilgili geliştirilmesi gereken bazı şeyler olduğunu kabul ediyoruz."

Blizzard, yakın zamanda ilan edilen genişleme paketi Mist of Pandaria'ya ek olarak, önümüzdeki birkaç hafta
içerisinde oyunla ilgili bir içerik güncelleme paketini satışa sunacağını açıkladı.

Blizz tam kaz muamelesi yapmaya başlamış.
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm expler öyle oldu zaten. İlk başta bir gaz, 2 3 ay sonra kendini tekrar. Ne kadar iyi olursa olsun tüm expler.. Eğer haftada 2 3 gece raid yapmıyorsan özellikle, 10 tane alt karakter yapıyorsun. Achievement ilgini çekiyorsa başka. PvP'si de PvE'si de bu kadar doyurucu bir içerikte oyun yok ne yazık ki. Keşke olsa :). Kaç tane oyunu devirdi WoW, AoC, Aion, Warhammer, hepsi de iyi ismi olan oyunlar. Blizzard bitti diyene kadar devam edecektir..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...