Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yunanistan'da darbe son anda önlendi!

Ren

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

Oski said:

efektik çalışma ve disiplinin gözünün yağını yiyeyim.

dis

ha bu yunanistan ve italyada geçerli değil ama. bizim gibi bence onlar da. yani oyalana oyalana yapıyorlar. bu gibi ülkere müstahaktır günde bilmem kaç saat çalışmak.

ben de öyleyim. benim ders çalıştığım kadar bi alman çalışsa öğrendiğimin iki katını öğrenir
Sosyal ağlarda paylaş

ya o biraz da çevreyle iklimle falan alakalı. Abi yavaşız tembeliz sıcak kanlıyız, aheste aheste herşey.
ha olcaksak disiplinli capon gibi olalım alman yetmez, geçen bi arkadaş örnek verdi

"abi adamlar disiplinli falan oke, metroya bineceksin, bi aralık verilmiş ( kollarını açıo böle ) o aralıkta duruo ve biniosn" Tabi bu süper ama caponlar bu konuda nokta atışı yapıolla
Sosyal ağlarda paylaş

metronun herhangi bir durağa varmasından sonraki durakta bekleyen insanların metrodan inen var mı yok mu diye kasmadan hönkürt diye kapının tam ortasından yardırmaması sağlansın ben ona da razıyım.

hayır hiç mi düşünmüyorsun be adam ben neden metrodan çıkarken zorlanıyorum diye
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

metronun herhangi bir durağa varmasından sonraki durakta bekleyen insanların metrodan inen var mı yok mu diye kasmadan hönkürt diye kapının tam ortasından yardırmaması sağlansın ben ona da razıyım.

hayır hiç mi düşünmüyorsun be adam ben neden metrodan çıkarken zorlanıyorum diye

Sunun daha beterini bu hafta gordum, aksam kabatasa donuyorum tramvayla ve hinca hinc dolu, bi durdu heriler kapi acilir acilmaz zaten dolu tramvaya binmek icin charge atti resmen. Iin komigi kabatas SON DURAK lan! Bekle iki dakka zaten icersi komple bosalicak, o tramvayda zirt diye kalkmiycak ne diye hem kendine hemde icerden inen 500 kisiye eziyet ediosun
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

ben şey sorucam

batan ülke nasıl oluyor lan? hiç batmış ülke gördük mü biz? yaşlı osmanlı gibi mi, diğer ülkeler haciz mi koyuyorlar devlet gelirine?

atlantis gibi denmesin

Ülkenin batması moratoryum ilan etmesi işte, dış borçları ödeyemeyecem taksite bağlayalım noolur diyecek, şu malıma el koyun yıllık şu kadar gelirime el koyun falan filan dicek, uzun yıllar düzelmeyecek kötü kredi notu ve yatırımsızlık durumu olacak.

Yoksa kalkıp halkını köle olarak satacak değil tabii:)
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

ben şey sorucam

batan ülke nasıl oluyor lan? hiç batmış ülke gördük mü biz? yaşlı osmanlı gibi mi, diğer ülkeler haciz mi koyuyorlar devlet gelirine?

atlantis gibi denmesin

osmanli yazmissinya iste, biz battik bi kere

borclarin faizini bile odemekte zorlanirken yeni borc alip saraylar ve camiler yaptirildi, sonra ic broclarin hicbirini odiyemiycek duruma geldi devlet, sonra iflas bayragini cekti

geldiler duyun-u umimiyeyi kurdular, osmanli ekonomisini yabancilar yoentmeye basladi resmen, develtin topladigi vergiyi yabancilar alip goturuyorlar hani EJDADIMISSS in mirasi iste
eh alinan borclarla yatirim yapmak yerine sacip savurursan bole olur, 1954 yilina kadar yok canindan bu millet osmanoglu ailesinin saray eglencelerinin bedelini odedi, millet az bucuk parasi dis borclarin faizlerini odemede uctu gitti

yunanistan bu konuma dusebilir, dusmesin diye cabaliyor adamlar ama aptal halk bi boktan anlamadigi icin "reroro" yapiyor, sanki yarin komunizm gelse o borclari odemek zorunda kalmicaklar asfdasdfd

ya bok gibi ucretlerle okuz gibi calisip o borclari odiycekler yada icra gelicek, borclara karsilik evi bosalticak bu defa gene okuz gibi calisip herseyi yeniden alicaklar

baska cikisi yok bu isin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...