Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Van'da deprem, 6.6

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Abi battaniye falan elbet gidecektir devletin olan ama bakalım bu bölgede hangi ilde depolanıyor bunlar. Ya da bölge bölge değil de ankarada falan mı, bilemiyoruz.

Ulaştırmada zaafiyet yaşarlar yaşarlarsa, vardır yani malzeme. Ama yetmez hiçbir zaman, bize çok görev düşüyor. 3-5 ne gönderebilirsek göndermek lazım.

Çok zor ya insanlar için, buz gibidir birde orası şimdi. 17 ağustosta gemlik gibi yerde geceleri donuyorduk biz dışarıda, orda malzeme yetişmezse ölür insanlar soğuktan.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.koeri.boun.edu.tr/sismo/zeqmap/zz.asp
Santiyedeki cocuklari saglama aldik ama besik gibi sallaniyoruz diyorlar.
Elektrik gelmis allahtan en azindan elektrik sobasi ile santiyede isiniyorlar bu gecelik.
Bizim santiye tam van yuzuncuyil universitesinin hemen dogusu yolun karsisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Kazancının yarısını devlete vergi olarak odeyen vatandastan hala yardım parası istemek gercekten ne kadar kotu bir ulke oldugumuzun gostergesi.

Tabi ki insanın icinden gelir yardım etmek, boyle seyleri dusunmezsin. İnsan kendi ister de yardım eder, devlet vatandasından yardım beklemez. Ayıp yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

Seperate said:

şaka mısın ,devletin oralara yardım etme ,destek verme gibi bir amacı hiçbir zaman olmadı ki şimdi niye olsun ,sağlam polyanna mantığı o dediğin ,devlet orda kendini hissettirecek insanlarda ow ye devlet baba en büyük mü diyecek peh

anasını satayım bir sen aydınlandın değil mi bu konuda? :D
Sosyal ağlarda paylaş

Olayda bir fırsatçılık olduğu aşikar da, bir açıdan bakarsak da adamlar zaten cezaevinde, bir de üzerine deprem oluyor. Yıkılmış herhalde ki kaçabilmişler. Aklı başında adam zaten yıkık cezaevinde durmaz, ki çıkabiliyorsan çık zaten depremden sonra bulunduğun binadan. İçerde durup bir artçıda enkaz altında kalsalardı daha mı iyiydi?
Sosyal ağlarda paylaş

Yardım göndermek isteyenler galiba ptt kargo ile mng Van'a gönderilecek şeylerden ücret talep etmiyormuş ne kadar doğru bilemem.

Asıl soracağım şey; göndermek istesek şu anda en çok neye ihtiyaçları olabilir? Genel olarak yiyecek barınma ısınma ama ayrıntılı aklına bir şeyler gelen olursa paylaşsın işe yarar.
Sosyal ağlarda paylaş

Vanda askerliğini yapmış birisi olarak; Van esnafı çok misafirperverdir. çarşıya çıktığımızda asker olduğumuzu söylediğimiz vakit ellerinden ne geliyosa yapmaya çalışırlardı. indirimdir ikramdır vs.bende çoğu zaman asker olduğumu söylemezdim, mahçup oluyodum çünkü bir süre sonra. çarşıya çıktığımda sürekli gittiğim 1 2 saatimi geçirdiğim bi balcı vardı.adamın evinde kahvaltı yapmışlığım var. bugün babam aramış adamı bütün gün, ulaşamamış. yarın şirketten diğer numarasını arayacak umarım kötü birşey gelmemiştir başlarına. allah yardımcıları olsun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...