Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steve Jobs RIP

reyou

Öne çıkan mesajlar

Wispy said:

ahmedinejad said:

twitter veya facebook bu kadar tuttuysa insanlar bunları mobil olarak kullanabildiklerinden dolayıdır. iphone olmasaydı da nokia 3310 lara mahkum kalsaydık dünyada bir çok şey şimdiki gibi olmazdı inanın.

Görmemiş insanlar facebook mobiledan girip de @Reina xoxoxoxoox yazınca mı, onu yedim bunu okudum şurada sıçtım diye tweet geçince mi dünya değişti ?

Ha ben de kullanıyorum gayet, trafik kilitlenince açıyorum iphone'u patiye eksiye giriyorum vakit öldürmek için ama olmazsa yapacak başka birşey bulabilirsin eminim.

İş perspektifiyle baktığımda iphonedan önce de cep telefonuyla konuşabiliyordum, msglaşabiliyordum, maillerime bakabiliyordum.

Şu an iphonu, smartphoneları, hatta tüm cep telefonlarını yok etseniz dünyadan insanlık yok olmaz abi, biraz bocalama dönemi olur sonra alışırız merak etmeyin.

abi şu anda dünyadan elektronik herşeyi çıkarsan insanlık yok olmaz ki?
bu nası bi bakış açısıdır yav. Tamam sen kullanmıyo olabilirsin ama smartphone dediğin olayın baya baya güzel işlevleri var. Hani ben de yok, detay veremiyorum ama etrafımda ki insanlar gündelik işleri için falan kullanıolar, heh bitanesi antene tilt verirken kullanıodu iphone u o derece .

bişeyi kullanmıyo olmanız onun önemsiz olduğu anlamına gelmez, teknolojik gelişmedir, bakmaz gözlerinizi kaparsanız sizi ırgalamaz.Vizyon diye bişi var.

ayrıca evet excel beats all.
ama siz yarın öbürsügün billgates e bişi olunca " yeaa adam neaaptı yeaaa office olmasa ben zaten elime not alıodum yeaa " diceksiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

ahmedinejad said:

twitter veya facebook bu kadar tuttuysa insanlar bunları mobil olarak kullanabildiklerinden dolayıdır. iphone olmasaydı da nokia 3310 lara mahkum kalsaydık dünyada bir çok şey şimdiki gibi olmazdı inanın.

Görmemiş insanlar facebook mobiledan girip de @Reina xoxoxoxoox yazınca mı, onu yedim bunu okudum şurada sıçtım diye tweet geçince mi dünya değişti ?

Ha ben de kullanıyorum gayet, trafik kilitlenince açıyorum iphone'u patiye eksiye giriyorum vakit öldürmek için ama olmazsa yapacak başka birşey bulabilirsin eminim.

İş perspektifiyle baktığımda iphonedan önce de cep telefonuyla konuşabiliyordum, msglaşabiliyordum, maillerime bakabiliyordum.

Şu an iphonu, smartphoneları, hatta tüm cep telefonlarını yok etseniz dünyadan insanlık yok olmaz abi, biraz bocalama dönemi olur sonra alışırız merak etmeyin.

bu kadar düz bakabilmeyi nasıl başarıyorsunuz anlamıyorum. sosyal medya diye bir şey varsa bugün bu mobil hayat yüzünden var. arap baharı devrimlerinde sosyal medyanın rolü ne kadar büyük? meydanlardan 3g ile canlı yayın yapan muhabirler mi daha etkili yoksa bir gün sonra gazete sütunlarında okumak mı bir şeyi?

barack obama bile sosyal medya başarısıdır. teknolojiyi insanlar twitburç okumak için de kullanıyor diye lüzumsuz addetmek anca ya trollemekle olur ya da ilginç bir kafa yapısıyla.

modern dünyada en değerli şey bilgi ve bu bilgi en çabuk şekilde mobil imkanlarla ve sosya medya sayesinde dolaşıyor. devletlerin paçaları tutuştu filtre üstüne filtre getirmeye uğraşıyorlar. şundan 10 sene önceki dünyayla alakası yok şu anda yaşadığımız dünyanın ve bunda 3g/edge teknolojisi ve bu teknolojiyi sokaktaki adamın eline veren/verilmesine ilham veren adamlar sayesinde.

bu memlekette sosyal medya bu kadar etkili olmaya başladı başlayalı insanlar eski medyaya mahkum olmamaya başladılar bu bile başarıdır. eskiden düzen seni istemiyorsa ağzınla kuş tutsan yer bulamazdın gündemde. kanal ve gazete sahipleri yön veriyordu hangi haberlerin nasıl yayınlanacağına. bugün bağımsız bir gazeteci twitter üzerinden, kendi blogu üzerinden hiç bir sansüre uğramadan binlerce insanla paylaşabiliyor düşüncelerini.

tüm bunlar olduysa bunda en büyük katkısı olan adamlardan birisidir steve jobs. hayatımda hiç apple ürünü kullanmadım, şirket politikalarına da ayar olurum, ama kullandığım her üründe bu adamın bir etkisi var, hayat tarzımın değişmesinde bu adamın bir etkisi var, bu yüzden saygı duyuyorum kendisine.
Sosyal ağlarda paylaş

barack obama sosyal medya başarısıymış

HAHAHAHAH diyelim.

adamlar size ihtiyaç yaratıyor, siz de hasktir lan süper bişeymiş böyle bi ihtiyacımız varmış evet diyosunuz

sanki bütün fanboylar arap baharlarına vesile olan adam öldü diye ağlıyor profil fotosunu apple logosu yapanlar falan var ne barağı ne obaması.
Sosyal ağlarda paylaş

tüm bu hate den bir gün kafası atacak Bill Gates in. Beğenmiyorsaniz kapatıyorum dükkanı diyecek, deaktive edecek tüm windowsları officeleri, arazi olacak. O zaman kıçımızı taşa silecez işte.

bu arada steve jobs, innovative bir adam değil di, çok çok iyi bir takım lideriydi. Apple bir firma değil cult. milleti gazlayıp deli gibi çalıştırıp o ürünlerin çıkmasını sağlıyordu.

Smart phone u steve jobs bulmadı. bilgisayarıda steve jobs bulmadı. Steve Jobs un ve Steve Wozniak in piyasaya girerken ki hedefleri, son kullanıcıya yönelik ürün çıkartmaktı, yoksa adamların sundukları ürünler zaten mevcuttu, mevcut, fakat son kullanıcıya yönelik değil endüstriyel bazlı ürünlerdi.

velasıl kelam son kullanıcıya faydalı bir adamdı, ömrü el verseydi, son kullanıcıya endüstriyel amaçlı daha hangi ürünleri sunacaktı artık muallak.

huzur içinde yatsın.
Sosyal ağlarda paylaş

22 inc lcd ekran var olmadan önce benim ihtiyacım yoktu böyle bir şeye, yapıldı ve ihtiyaç oldu aldım.

sms uygulaması çıkmadan önce ihtiyacım yoktu, arayıp konusuyordum zaten bayram kart postal atıyordum, ihtiyacım yoktu smse neden yaptılar ki.

adamlar bize ihtiyaç yaratıyorlarmış lol.

ihtiyaç her zaman var, haberleşmenin hızlı bir şekilde yapılması ihtiyacı tarihin ilk döneminde bile var.

dumanla haberleşmeyi bulan ilk adama da "ya ben bir koşu gidip gelirdim karşı tepeye toz duman ettin nefes alamıyoruz arkadaş bi yürü git" mü demişlerdir acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bir şeyi bulmak onu insanlara sunmak

bu esnada para kazanıp rahat yaşamak var

hisse fiyatları 3 dolardan 400 dolara fırlatan satışlar yapmak üzere hayvan gibi fahiş karlarla bu yenilikleri satmak var

yenilik, gelişmeler kapitalizmin emrinde olduğu sürece ne tamamen işinize yarayacak, ne hızlı olacak, ne de tek aşamada olacak. siz bunu anlamıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

evet ihtiyaç yaratılıyor niye sinirlendin bu kadar

ben ayda 100 sms belki atıyorum, ama çocuğum ayda 5000 sms pakedi alıp hepsini de kullanırsa gelir senin kapına bırakırım o çocuğu

isterse iphone alırız çocuğa, ama wifi çekmiyor diye sinirlenip kız arakdaşına nispet olsun diye @ starbax with öbürkız yapamadı diye çemkirirse gene getirir sana bırakırım çocuğu.

burada benim ihtiyaç yaratmakla bahsettiklerimi anlıyosun ama kıvırıyorsun bence.
Sosyal ağlarda paylaş

bundan sonraki argüman da

gold internet nefes alman için ihtiyaç değil lütfen bilgisayarın fişini çek ve uzaklaş

olacaktır siz yorulmayın söyliyim.

steve'in tek yaptığı pazarda rekabeti işleterek rakiplerin kendine çeki düzen vermesi olmuştur.

ürünler güzel, adamın vizyonu geniş, bunlara eyvallah

ama sosyal medyanın ve mobilitenin BAŞKA KİMSENİN AKLINA GELMEYECEĞİ gibi bir hava estiriliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...