Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kola kutularinin üzerindeki `Soguk iciniz` yazisi lezzet için yazilmamis

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

BU yazının bir komplo teorisi olup olmadığını bilmiyorum. Altında da yazdım maille geldi bana ve sonucta en azından bir kısmı gercek olabilir ki inandigim ve gercek oldugunu bildigim kısımları da var. Doğal tatlandırıcıların zararlı olduğu ve bir çoğunda (kola ürünlerinde kullanılanlar dahil) kanserojen madde taşırlar. Bunlar başta olmak üzere belki bizim bilmediğimiz başka nedenlerden de dolayı Avrupa da doktorlar kesinlikle şeker hastası olmayan birinin diet bir ürün kullanmasını yasaklıyorlar. Zayıflamak için diet ürün kullanmak aslında çok yanlış. Çünkü zayıflıcam derken çok fazla zararlı maddeyi bvücudunuza almanızın yanında diet ürünlerin zayıflatmaqdıgı hatta içinde taşıdığı bir madde yüzünden tam tersine vucudun yağ depolamasının da arttığı da ortaya çıkmıştı. Diet ürünler aslında tamamen şeker hastalarına yönelik bir üretim amacıyla üretilmeye başlamıştır. Taa ki millet şişmanlatmıyo diye saldırana kadar. Bu tip ürünleri Amerika öneriyor çünkü bu işin ardında çok büyük bir gelir sözkonusu, özellikle de Amerika için. Dünyanın en çok diyet ürün kullanan ülkesi de Amerika ama durumu da belli. Yani bunlar gerçekler onun dışındakileri bilmiyorum ama yapay tatlandırıcıların yan etkileri olması da çok doğal bir şey, ona da inanasım geliyor açıkcası ama tabii ki tam olarak bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Butun iddalara son veriyorum eger kolanin ustunde soguk iciniz yazisinin bir uyanikligi olsaydi kanada'dakilerdede yazardi
ama soguk iciniz cold use falan yazmiyor
soyleki kanada british columiba dunyada sagliga onem en cok onem veren eyalet adamlar manyak gibi yemeklerde tuz kullanmiyorlar mesela tuz bulmak imkansiz sigara bulupda alabilirsen supersin sigara paketinin ustunde sen igrenesinde birakasin diye neler neler koymuslar ][bende netten aliyorum :)] burda yok oyle bisi akliniz kalmasin soguk iciniz yazisi tad gelsin diyedir.[hline]Hepsi Gercek...!!!
Sosyal ağlarda paylaş

qui'ye katılıyorum.
ayrıca kola sağlığa zararlıdır.
portakal suyu da zararlıdır.
gazoz da zararlıdır.
zararlı olmayan şey yok. En basitinden yediğiniz salata bile sağlığa zararlı şeyler içerebilir.

Eğer sağlığınızı düşünüyorsanız, İsveç'e gidin, kurtlarla birlikte yaşayın, geyik avlayın, tertemiz sulardan kana kana için.

Dediğim gibi şu an yediğiniz içtiğiniz herşeyin zararlı bir yönü var. Herşey potansiyel hastalık tehlikesi.[hline]Wacky, 15 May 2003 01:45 tarihinde demiş ki:
Ya çok zeki, "o kadar spastik bişi yapcam ki herkesin aklında yer edicek", ya da moron, "süper olcak abi fikir süper ehe ben bi dahiyim" diye düşündü.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten 2004'ten itibarende Türkiye'de sigaraların üzerinde "iktidarsızlığa yol açar" yazısı yazacak.

Cola zaten sıcak içilmez. İçemezsin yani. Tadı çok kötü olur bide asitsiz olur şekerli su gibi. Gerçi ben zaten herşeyi soğuk kullanıorum :D Buz gibi coca cola yanına buz gibi ketçaplı buz gibi makarna ahahahaha. Sıcak olarak bi tek çorba içebilirim. Belki cola alıştırmıştır dilimi ahahha.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sabah geveze showu dinlerken gerçekten tam bu konuya uygun bir şey anlattı adam. Lise öğrencisi bir genç dikarbonmonoksit isimli bir maddenin kaldırılması için imza toplamak istiyormuş, afişinin üstünde de zararları yazıyormuş (gaz halinde ciğerlere yeterince doldurulduğunda ölüme sebebiyet açar, araba frenlerini aşındırır, her türlü kanserde bulunur daha bir sürü neden saydı) sonunda da Geveze bunun sadece su olduğunu açıklayınca hepimiz mal mal bakındık. Belki aynı mail ona da gitmiştir de bunu anlatmıştır bilmiyorum ama çok haklı çok düşük ihtimalli şeyler çok büyük şeylere dönüştürülüyor bu hikaye doğru mu değil mi bilmiyorum açıkçası benimki sadece bir fikir gerçekten de su olduğu söylenmeden önce "anaa ne zararlı madde laan" dedim, böyle bir bilimsel konuşma cümbüşüyle aklı karışabiliyor insanın yani =)[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

bu yazıyı çok eskiden okumuştum

2001 ekimde ağrıları çok şiddetli olmasına rağmen biyopsi için 2002 mart ı beklemek çok saçma değil mi sizce ? lol.

diet kola içmiyorum demek te çok saçma.bahsi geçen aspartam maddesi kolanın her türünde mevcut ve üstünde yazmıyor..

kola içen herkesde kesin böyle birşey olur diye birşey yok ancak siz içince olmayacak diye birşey de yok.zaten öyle birşey olsaydı çoook kişi eşek cennetine giderdi.içen o riski göze almış demektir çünkü aspartam ın mültip sıkleroza yol açtığı kanıtlanmış bir gerçek.

ben severim içiyorum ve içeceğim.kolanın sağlığa zararlı olduğunu bilmeyen kaldı mı bilmiyorum ?
sağlığa zararının yanında acaip kilo yapıyor kalorisi çok yüksek

eğer bir gün kolayı bırakırsam nedeni büyük ihtimalle kilo vermeye kasmam olur.[hline]Call my name and save me from the dark
Save me from the nothing I've become
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...