Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Berlin Stlye Döner

kithnos_1

Öne çıkan mesajlar

kithnos_1 said:

adamınbiri said:

şair burda almayada ki dönerleri beğenip,türkiyedekileri beğenmediği mi söylemeye çalışıyo?

Bence daha lezzetli oluyor Avrupa'da yapılan tarz döner , etinin nasıl bir farkı vardır bilmem ama , koydukları soslar , hafif sarımsaklı ve soğanlı olması lezzetli yapıyor .

Martı eti ne alaka anlamadım bu arada ?

döneri değil sosu seviyorsun demek ki.

sanmıyorum almanya'da türkiye'deki kadar iyi olsun. ingiltere ve isveç'te döner yemişliğim var, güzel değildi etleri. her kebapçıdaki döner aynı merkezden geliyordu.

türkiye'de kendi dönerini yapan birçok yer var. mesela uludağ iskender vardı, çok hoşuma gider orası.
esnaf siteleri etrafında yatık döner satan yerler vardır, şahanedir.
cağ kebabı var bi de, o ye.

döner yerken sade yersin. iskender yersen yoğurt ve sos (sadece salça idi yanlış hatırlamıyorsam) ile yersin. üstüne de belki tereyağ. usulü böyle.

ama döneri etin tadı için değil de sosun tadı için yiyorsan, söyleyeceksin adamlara, üstüne sarmısak sos, mayonez, hardal, soğan vs artık ne istiyorsan koysunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi herkesin alışkanlığı ve damak tadı farklı.. Bende dönerin içine domates hariç bişey koydurmam mesela , ama avrupada alışmışlar bulaşık bulaşık şeyler koyup döner tadı almamaya sonra orası daha iyi diyorlar.. Sana göre daha güzel olabilir lezzeti ama dediğin soslar filan dönere hakaret ve yapısına aykırı.. Döner ya sadece yenir yanında pide ile yada pilav üstü..
Sosyal ağlarda paylaş

istanbulda iskender yedikten sonra her türlü döner ürünü tüketilebilir sanırım. patates kızartması filan koyuyolar iskenderin içine, domates salçasında yumuşuyo o böyle saçma bişeye dönüşüyo filan.

bilindik yerlerden bahsetmiyorum tabi böyle ara sokaktaki esnaf lokantasından mahalle arası kebapçısından filan işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...