Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix'in hedefi kaosa sürüklemek

GM-Newbie

Öne çıkan mesajlar

said:
Prawler, 19 May 2003 10:37 tarihinde demiş ki:
yazık diyorum başka birşey demiyorum[hline]#mix.gen.tr#...
[b][i]#Serdar'ın Tahtası#...
[email protected]

demeye gerekte yok zaten ;) En babasını söylemişin...

Double yazık...

O yazıyı yazan eleman gidip kahve içseymiş yada tuvalette vakit oldurseymişde bi bk yaptım diye ovunseymiş bu yazıyı yazmak yerine...[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Sosyal ağlarda paylaş

Felsefe, Mitoloji ilginç şeylerdir.
Ama insanlar önyargılı yaklaştığı için, bunlardan bihaber oldular.

Şimdi Matrix çıktı. İçinde Felsefe, Mitoloji ve Aksiyon üçlüsünü birleştirdi. Çok güzel reklam yapıp, insanların önyargısını kaldırdı.

Kantırdan başka hayat felsefesi olmayan kişiler bile film çıkışında "Abi matriks felsefesi süpermiş ya" "Heeyt be filme bak, duruş şeklim bile değişti" "Matriks'a gittim hayata bakış açım değişti" "vat is dı matriks ulen" gibi cümleleri her yerde duyar olmuşsunuzdur.

Film süper çekildi. Her detaya dikkat edildi. CarieAnnMoss'a filmde gerçekçi oynasın diye, dövüş, araba ve motorsiklet kullanma eğitimi bile verildi. Bu kadar emek verilen bir film elbet güzel olacak.

Felsefeden, dinlerden bihaber toplumumuz elbet bu kadar etkilenecekti, elbet vakit gaztesi gibi gazteler, internette dolaşan (bak neo orda isa'nın dirilişini simgeliyor, bak incilde bu yazıldığı için matrix'te bu sahne koymuşlar) gibi yazılar yüzünden bu tür matrix'i aşşağılayıcı haberler yazmışlar.

Ana fikrim: Bu kadar büyük reklam yapılan filme çok ilgi olur. "Hayatım değişti" diyen de olur. "Matrix islamiyet karşıtı film" diyen de olur.[hline]Wacky, 15 May 2003 01:45 tarihinde demiş ki:
Ya çok zeki, "o kadar spastik bişi yapcam ki herkesin aklında yer edicek" diye düşündü, ya da moron, "süper olcak abi fikir süper ehe ben bi dahiyim" diye düşündü.
Sosyal ağlarda paylaş

Filmin yapımcıları müslüman mı ? Hayır. O zaman arkadaşın yazdıkları direk çöpe gidiyor.

Hristiyan, budist, musevi yada hepsinin karışımından başka ne bekliosun ? Ben sana film yap diye para versem sen de gidip aynısını yapmıcanmı ? Çoğu filmde bu tür "ayrıntılar" bulursun. Müslüman, yahudi, budist yada hristiyan farketmez

not: Bu dediklerim o yazara ha :D

[Bu mesaj Catscratch tarafından 20 May 2003 17:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bir film yaparken, hayatta gördüklerini, yaşadıklarını filme aktarırsın. Hayatını nasıl yaşıyorsan, filmi de o şekilde yaparsın.

Düşünün, bir müslümanı ele alalım. Adamın hayatı namaz kılmak, tek tanrıyı düşünmek ve diğer dinleri aşşağılamak felsefesine kurulu. Çevresindeki müslümanlar nasıl yaşıyorsa, kendisi di öyle yaşar.
Ama kimse çıkıp da, "bu adamın hedefi kaosa sürüklemek, çünkü kendi felsefesini yaşıyor" diyemez. O adamın da, yaşamında ara sıra hristiyan felsefesini, ara sıra budist felsefesini benimsemek zorunda değil.

Karışık oldu farkındayım. Ama şöyle söylüyüm.
Şeytan Çıkaran filminde, adam niye şeytanı yeşilimsi bir tonda yaptı? Müslümünlık şeytanlıktır inancını yaymak için mi? Hayır, hep şeytanları yeşilimsi bir tonda düşündüğü için.

Hayatta yaptığımız herşey, bizim fikirlerimizin bir parçasıdır. Matrix, mitolojik bir film oldu diye, "Neo isadır, Neo şeytandır, ama ne olursa olsun bu film Müslümanlığa hakarettir" diyerek bir yere gelmeyi bekleyemeyiz.[hline]Wacky, 15 May 2003 01:45 tarihinde demiş ki:
Ya çok zeki, "o kadar spastik bişi yapcam ki herkesin aklında yer edicek", ya da moron, "süper olcak abi fikir süper ehe ben bi dahiyim" diye düşündü.
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle adamlar yüzünden televizyonda rütük otu şeyi kapatıyor
bu filmlerden etkilenece tek varlık küçük çocuklardır bunu kabul etmeklazım tamam ama suç onlarda deyil yine 9,10 yaşındaki çocuğa bu filmi izleten ebeveynde film bence gayet hoş yok İslammış Hıristiyanlıkmış karıştırmak yanlış.Bir film bütün toplumu kökten etkilermi be yuh adam atmış tutumuş inançlıyan zaten izlersin zevkini alırsın sonra gülüp geçersin
herkezi minik beyinli yaratık zannedip kendimizi matrixde zannedeceğimizi düşünerek yazmış bu adam bu yazıyı şahsen ben birtane patlatmak istiyorum ağzına.:|

[Bu mesaj TheSilver tarafından 21 May 2003 10:12 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj TheSilver tarafından 21 May 2003 10:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yaa nedir bu siddet bu kavga bu nefret bu kufurler vs. vs..
Adamın bir tanesi kalkıyor Hıristiyanlık inançları, Budizm inançları, virtual reality, bilgisayar teknolojisi, bilim kurgu vb. gibi şeyleri birleştirip içine çok güzel efektler koyup bir film yapıyor. Değişik bir mantık yaratıyor. Eski felsefi dusunceleri kullanıp üstünde ufak tefek değişikliklerle. Bu da o adamların düşüncesi. Eee buna karşı Vakit gazetesi Yazarı çıkıp bu bence din propagandasıdır yada dini sömürüdür gibilerinden laflar ediyor. O da gazetecinin düşüncesidir. Once düşünceye saygı göstermeniz gerekiyor. Eğer matrix' inki bir düşünceyse Vakit gazetesi yazarınınki de bir düşüncedir. O zaman ona da saygı duymamız gerekiyor. Adam düşündüğünü açıkladsı diye buralarda küfürler etmek (hem de yasak oldugu halde) hiç de hoş bir durum degil. Adamları salak olarak nitelendiriyorsunuz ama aslında bir cogu gercekten cok zeki insanlar. Oyle salak bunlar, bunlar kendini dine vermis olmaktan baska beyinleri calışmaz gibi laflar edip gecmek de aslında pek dogru değil. Adamda dusuncesini soylemis ama siz bir kasık suda fırtınalar yaratıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Rütük aman Rtük bana çok komik geliyor. Adamın kafasının koptuğu sahneler, haberlerde yanmış cesetler, gene filmlerde binbir ölüm sahneleri gösterilir ama en softundan bir sevişme sahnesi yasak.

Çocukları kötü şeyelr yapmaya sevk eder mazallah. Vay anasını. Zaten dışarda çocuklar seks sahneleri izledikleri için okul basıp milleti mermi yağmuruna tutuolar dimi.

Bu arada müslüman birini ele alalım dedikten sonra diğer dinleri aşağılamak lafını neden ettinki bonecrusher ? Yani ben orayı anlamadım. Filmin içinde böyle bişi olsa diye mi söyledin ?[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...