Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motorsiklet ekipmanları topiki

Suark

Öne çıkan mesajlar

Yok yahu, her tarafında koruma var baskan.

Hatta gecen gun emnıyet serıdınde durdum, bi araba gırmıstı. Nedense sag ayagıım yere koyasım tuttu ve bı sekılde bı yere gırmıs ayagım. Gazı verdıgımde bılegım donmeye basladıda bot donmesını engelledı hemen cekebıldım.

baya daş gibi ya. Tabi iyice uzun konçlular gibi deildir.
Sosyal ağlarda paylaş

CuteButPsycho said:

Gladmir said:

http://www.bmwmotorcycle.com/Mens-FivePocket-Trousers-Blue-Denim-detail.htm?productId=-465910&catalogId=-1499&fpg=1

Bende bundan var, siddetle tavsiye ederim. Istinye Bmw borusan da mevcut.

Kask bende GT Air aliyorum, iyi secim.

Kac TL bu turkiyede ? Benim pantolonda almam lazim. Bmw pantolonlari cok ovuyorlardi. Yaz kis giyiyor musun ?

Yazlik pantalon bu benim nezdim de, kisin donarsin bununla buyuk ihtimal. Bir tane de kislik pantalon almistim oda bmw, uzun yolda yazin yine bunu kullaniyorum.

Fiyat olarak aklimda kalmamis ama 200 - 250 euro arasi idi Blue Denim. Ofis de yedek pantalon bulunduruyorum ama degistirmeden de gunu gecirebiliyorum bununla. Dizlik ve yan kalca korumalari cikabiliyor, korumalarla bile hic siritmiyor pantalon, normal kot gorunumunde.

@aktiftablet

eyvallah
Sosyal ağlarda paylaş

Biz 4 arkadaş dainese trq tour goretex uzun bot kullanıyoruz, şundan:
http://www.mototas.com.tr/dainese-trq-tour-gore-tex-ayakkabi-pmu701

Yazın 8 - 10 saat ayaklar bunun içinde kalıyor. Terleme kokma falan minimum seviyede. Neredeyse hiç rahatsızlık vermiyor. Çok az diyebilirim. Ve silksen su geçirmiyor. Goretex böyle bişey.

Ama günlük kullanım için bence gereksiz yatırım olur. Ben de sadece uzun yolda giyiyorum. Şehir içi, gerçekten yazlık ve hava alan bi bot daha uygun olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ehe

Yolu yapiyoruz, gidecegimiz yere varip keyifle motordan iniyoruz sonra birden ustumuzdekiler aklimiza gelince hemen yandaki bol cantali touring / endro motorlara bakip ic geciriyoruz :) En azindan bende olay boyle cereyan ediyor.

Sakasi bir yana yazlik mont katlaniyor da iste kislik mont dertli, deri var bende, canimi cikariyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok beğenerek deri bir eldiven aldım. 2 gün kullandım daha, ve baya rahatsız etti. Özellikle parmaklarımın üstüne gelen koruma kısımları baskı yaptı. Evde açılsın diye ara ara elime taktım, aç kapa vs yaptım.
Biraz daha oturdu gibi. Bi'de gazı açarken avuç içimi sıkıştırıyordı. İlk defa deri eldiven kullanıyorum. Bu tarz problemler 4-5 sürüş sonrasında düzelir mi yoksa değiştirsem mi karar veremedim. Var mı deri eldiven alıp ilk kullandığında bu tarz problemler yaşayan?
Sosyal ağlarda paylaş

eldiven şu:

http://www.revzilla.com/product_images/0050/3143/dainese_carbon_cover_sst_gloves_detail.jpg

Hani küçük desem küçük değil, bir boy büyüğü yada küçüğü bariz olmadı.

Tekstilimsi eldivenimden sonra gaz kontrolü ilk taktığımda garip geldi ama ona alışırım. Şu baskı işi olmasın yeterki.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de acilen mont almam lazım. Zamanında aldığım beyaz mont şuanda gri. Ve 10 kilo daha zayıftım onu aldığım zaman. Başka montum olmadığı için şuan zorunlu giyiyorum.

Almak istediğim mont şu:

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Dainese-Motosiklet-Montu-G-Laguna-Seca-D-Dry-Siyah-Gri_17690.html

Rengi, montu çok beğendim. Fakat mont yazlık bir mont değil (D-dry). Ayrı ayrı hem yazlık hem kışlık mont almakta istemiyorum açıkçası. Yazın içliksiz, kışın içlik+gerekirse termal+gerekirse yagmurlukla kullanılabilir miyim? normalde çok terleyen birisi değilim ama bir önceki mont tekstildi. O yüzden kafamda soru işareti var.

Diğer aklımdaki mont bu:

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Alpinestars-Dort-Mevsim-Enduro-Motor-Ceketi-Andes-Drystar-Sari-Siyah_8218.html

4 mevsim diyor tabii ama beni yazın bu tereyağı gibi yapar diye düşündüğümden vazgeçtim.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk verdiğim linkteki dainese montu baya beğendim sanırım ondan alıcam. Ellerinde şuan yokmuş ama gelmesini beklicez artık.

Kışın idare ederim sanırım. Zaten çok karda kışta motor kullanmıyorum. Soğuklarda yağmurda idare etsin beni.
Tek sıkıntım yaz. Bakıyorum millet deri mont giyiyor yazın, kalın kışlık mont giyiyorlar fln. Bende idare ederim heralde. Gündüz sıcaklarda da kullanıyorum gerçi ama eğer hiç yapamazsam bi dahaki sezon bide file mont alırım artık.

Daha pantolonda almam lazım. Dizlikle idare ediyorum. Masraf çok olacak yazlık-kışlık ayrı mont alırsam.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bıde aldıktan sonra yuk olması var.

dün sinemaya gıttım, hadı kask eldıven ok
botu da tasıorm ok

ama mont? nabıcam abı montu ben, skuter olsa ıcıne sokarımda nabıcam sıcacık havada montu

gecen bırısı montu motoruna sarmıs dolamıs etrafını falan.

bi çözüm şart şuna
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...