Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motorsiklet ekipmanları topiki

Suark

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
öncelikle ilk motorumu kullanıyorum racing model
sorularım
1.yazlık + kışlık 2 farklı model mont mu yoksa 4mevsimlik mi tavsiye edersiniz?

2.body armor ne kadar kullanışlıdır?

3.hangi markalar iyidir bakıyorum görünüşleri çok tırt bide çoğunun fiyatları 1000 lira civarı olmasına rağmen ?

4.internet üzerinden mi almalıyım yoksa yerinden mi ?

5.sakaryada oturuyorum burda bi ekipman satan yere gittim çok fason ürünler gibi geldi..

tavsiyerler :S
Sosyal ağlarda paylaş

Sir.Enis said:

sorularım

3.hangi markalar iyidir bakıyorum görünüşleri çok tırt bide çoğunun fiyatları 1000 lira civarı olmasına rağmen ?

5.sakaryada oturuyorum burda bi ekipman satan yere gittim çok fason ürünler gibi geldi..

1. 4 mevsim olayı yalan. 3 mevsimlik aldım bi tane mont. Markası clover. Yakıyor sıcagin altında. yazlık ayrı alacagim sanirim.

4. Bence denemeden alma.

6. istanbula gelip alman daha mantıklı olur. Hasanpaşa'da dolu magaza var.
Sosyal ağlarda paylaş

Sir.Enis said:

sorularım

2 mont zorunlu.

body armor yazlık mont yerıne gecebılır, ama ne kdar guvenlı tartışılır. ustune baya plastık gıyıp cıkıyorsun. ve o plastıgı tutan da file. kaza anında yerde suruklenırken o file dayanır mı soru bu.

benım tavsıyem kıslık ve yazlıkta da hein gericke. bugun yagmur vardı kıslıgı gıydım. giyerken sarılıp öpecektim.
Sosyal ağlarda paylaş

1-bende yazlık vardı dandini bişey, sonra gittim iyisinden bi 4 mevsimlik aldım.
Yazlık yazın dahi pişirirken, 4 mevsimlik olan yazın idare ediyor. İçi falan çıkıyor, tamamen böbrekleri kaplıyor baya memnunum yani.
Ha şu var yazın güneşin alnında yola çıkarsan pişmeme ihtimalin yok gibi bişi,zaten ya sabah yada aksamustu surmek daha cok keyıf verıyor.
Alpinestar var bende 4 mevsimlik atarım olmadı linkini.
2- body armor kullanmadım hiç bilmiyorum ama bi sırtlık lazım sanırım ya
bide boyunluk

3- malzemesi önemli. zaten alırken öğreniosun corduradır goretextir falan. Malzemeye para veriosun aslında. işte içinde euro bilmem kaç malzemesi oldugunu yazan seyler olacak. Bide malzeme satanlara çok güvenme.
4- yerinde dene sonra netten alabilirsin. Ben öle yaptım.

Sir.Enis said:

sorularım

Sosyal ağlarda paylaş

Sir.Enis said:

yok mu racingi bıraktım choppera geçicem ceketimi satıyorum diyen fln ya :/
bugün ixs marka yarı deri yarı mont bi tane alıcaktım bedeni biraz bol geldi alamıyorum halbuki çokta güzel bişidi :(

1 beden küçüğü tam gelir diyosan internetten al, hatta yurt dışından ucuz bulabilirsen yurt dışından al :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de speed-r var vizörü çatlamadı, hatta en kalın vizöre sahip kask galiba.
Ama vizörün açılma kapanma sistmei iyi değil, oturmuyor ayarı kaçıyor devamlı. Fiyatı uygun tabi fiber kasklara göre , o yüzden tercih edilebilir.
Not. 4 yıldır kulanıyorum ama son 1 yıldır vizörün oturmaması baaygı üzmeye başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
daha 3 günde çok baydı şu sıcaklar beni. mont aldım 4 mevsimmiş (öyle birşey yok tabi) ucuz bilşey aldım tabi köpek gibi terliyorum. hoş normalde de çok terliyorum fakat bu acayip. ışıklarda falan 12 saattir oruçlu kafasında oluyorum, çok fena vuruyor sıcak. giymemeye de tırsıyorum, düşsem yamulurum valla. aynı lşekilde dizlik de öyle. pantolon alayım desem üstümü nasıl değiştirecem yanıma eşya almam lazım. o kadar yer yok, zaten motor cbr 250, çanta falan da yok haliyle. epey eziyet olmaya başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...