Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bedelli gelmis kos paticik

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

wastyrx said:

Bu hayvanı çok seviyorum yea böyle tembelim membelim ama sinirlendirirsen tırnaklarımla yararım o ağzını der gibi gibi O_o

Nerdeyse hiç kas yok bu hayvanlarda ve çok güçsüzler, pençeleri efor sarf etmeden dallara asılmaktan başka hiç bir işe yaramıyor. Yani bi şekilde saldırganlaşsa bile pençesiyle yaralayamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

gitmiyorsun askerlik şubesine oluyor işte. askerlik kararı çıkartıp gitmemezlik yapmadığın sürece asker kaçağı olmuyorsun ve gbt'de ya da resmi işlemlerde falan karşına çıkmıyor askerlik sorunu.

aldır ikametgahını başka bir şehre, ailenin yanında yaşama, eski adresini oturma, askerlik şubesinin kapısından bile geçme... voila!!! 35 yaşına kadar askerden kaçtın işte, tebrikler.

ahahah yolda bir çevirme. Çat gbt de asker kaçağı. Yürü ondan sonra yaylalar yaylalar.
Sosyal ağlarda paylaş

asker kaçağı deyip durmayın. yoklama kaçağı oluyorsunuz askerlik şubesine adım atmazsanız. ha bunun da sakıncası para cezası olması sonunda.

eskiden savcıya falan gidiyordun, savcı tipini beğenmezse dava açıyordu; ama geçen sene paraya bağladılar bilmem kaç yüzbin dosya mahkemelerde birikti bu yüzden diye.

devletin görevi abi seni bulmak. katil polisten kaçıyor diye ceza alıyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

asker kaçağı deyip durmayın. yoklama kaçağı oluyorsunuz askerlik şubesine adım atmazsanız. ha bunun da sakıncası para cezası olması sonunda.

eskiden savcıya falan gidiyordun, savcı tipini beğenmezse dava açıyordu; ama geçen sene paraya bağladılar bilmem kaç yüzbin dosya mahkemelerde birikti bu yüzden diye.

devletin görevi abi seni bulmak. katil polisten kaçıyor diye ceza alıyor mu?

ne kadar 1 donem kacırana verilen ceza?
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

ne kadar 1 donem kacırana verilen ceza?

söle birşey var 1 dönem kacırdıysan yoklamayı dava acıyorlar, savunmanı alıyorlar mazeretin gecerli görünürse (örneğin yüksek lisansın bitti yoklamaya gitmedin 1 dönem ardından doktoraya başvurdun o gecerli bir mazeret sayılabiliyor) herhangi bir ceza almaya biliyorsun ama para cezasıda verebiliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

şöle birşey war hakkınızda dava acılırsa eğer mahkemeye mutlaka iştirak edin savunma istiyor hakim ve iyi niyetliyseniz yüksek ihtimal beraat ama cogu insan mahkemeye bile gitmiyor örneğin 4 ay yoklama kacagı olan bir arkadaşım mahkemeye de cıkmadı salak 2000tl ceza geldi şimdi temyiz ile uğraşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

çıkmaz, merak etme. gidin bir avukata danışın bana inanmıyorsanız. ha askerlik kararını aldırırsın, imzaları çakarsın, sonra kaçmaya kalkarsın o yaş işte.

Gerzek öğrenci işlerim tecil ettirmediği için kaçak durumuna düşüp 1 gün nezarette kaldığıma mı inanayım sana mı inanayım. :D

Yok öyle bir şey çıkmaz filan. Yasal hakkınızın dolduğu anda asker kaçağısınız. Gbt de de kabak gibi görünür. Yasal mazeretiniz yoksada ayvayı yediğinizin resmidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ülkede dolandırıcılık ödüllendirilir, dürüstlüğe ceza verilir, normaldir.

bu ülkede işi punduna uydurup da devleti kazıklayan ödüllendirilir.

her gün vergini düzenli ödersin kimse yüzüne bakmaz, ödülü geçtim teşekkür etmez, millet kaçırır kaçırır sonra vergi affı çıkar.

elektriğe suya o kadar para ödersin, gık çıkmaz, doğuda millet atar çengeli, karışan olmaz, görseler de bi daha yapma der geçerler.

terörist pkk tarafından askerler kaçırılır, kaçırılan askerler tutuklanır, kaçıran pkk'lıya af çıkar.

polis gıcık kaptı diye sebepsiz yere normal insana trafik cezası kesilir, akşam durup dururken polis içki içerken gördü diye nezarete atılır, kitap yazdı diye hapse atılır, katile tecavüzcüye af çıkar.

dağdan inen teröristlere her hafta imza atmak kaydıyla af gelir, 2. haftadan sonra yarısı kaçar, kaçanlara arama yapılmaz, kaçmayıp her gün imzasını atanları "sizin yarınız kaçtı lan" diye toplarlar.

devleti dolandıranlara aferin diyip dokunulmazlığı dayarlar, aç olduğu için ekmek çalan çocuğa 16 sene hapsi gösterirler.

kendi dişiyle tırnağıyla kazıyarak para kazanan ufak çapta şirketini kuran adamın başına dikilir her vergiyi kuruşuna kadar alır tüm indirim ve teşvik taleplerini reddederler, politikacı oğlu devletten arakla gemicik filosu dizer.

askere zamanında giden adama uzun dönemi dayarlar, ya bakın bedelini ödeyelim, sosyal hizmet yapalım diyene askerlikten kaçmak/soğutmak diye reröre saldırırlar, ama 30a 35e kadar kaçarsan ödül olarak bedelli verirler.

Dürüstlük erdem değil suç bu ülkede.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Bende polis çevirmesinde asker kaçağı göründüğüm yüzünden 1 gece nezarette kaldım diyorum. Bizzat başıma gelmiş bir olay. Bol keseden sallamıyoruz herhalde.

kredi kartından takip edip kaldığın otelden bile almaya geliyorlar dsf, tanıdık birine olmuştu bizim.
Sosyal ağlarda paylaş

Adalet bakanlıgının çıkardığı bir genelge mevcut ;

Genelge said:

Adalet Bakanlığı, ‘asker kaçağı’ gerekçesiyle yaşanan sıkıntıları sona erdirmek için önemli bir sivil adım atarak 10 maddelik genelge yayımladı. Buna göre, artık askerlik şubeleri asker kaçakları hakkında ülke çapında arama ve yakalama emri çıkaramayacak. Hakim kararı olmadan kimse saklı-yoklama kaçağı-bakaya veya geç iltihak bakayası suçlarından birini işlediği gerekçesiyle yakalanıp gözaltına alınamayacak.

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasırga imzasıyla çıkan genelge, önceki gün başsavcılıklara gönderildi. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne (AİHS) de gönderme yapılarak hazırlanan genelgede, yapılması gerekenler şöyle sıralandı:

YAKALATAMAZ
Saklı, yoklama kaçağı, bakaya veya geç iltihak bakayası olan kişiler, askerlik şubesi başkanlıklarının idarî nitelikli talepleri doğrultusunda ülke çapında aranamayacakları gibi yakalanıp gözaltına alınmaları da mümkün olamayacak,

HAKİM KARARI
Suç duyurusunda bulunulmasını müteakip haklarında adlî soruşturma başlatılan kişilerle ilgili olarak, çağrı üzerine gelmeleri veya kendilerine hiç çağrı yapılamaması hâlinde, soruşturma evresinde Cumhuriyet savcısının istemi üzerine yakalama emri düzenlenebilecek.

MAHKEME SONRASI
Yürütülen adlî soruşturma sonunda, ilgili Cumhuriyet başsavcılığı “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı verirse, iddia olunan suçlar sübut bulmamış olacağından, söz konusu şüpheli veya sanıklar hiçbir şekilde yakalanamacak ve gözaltına alınamayacak.

CEZASINI ÇEKERSE
Yapılan yargılama sonunda sanıklar, Askeri Ceza Kanunu gereğince hapis veya adlî para cezası alırsa, bundan sonraki süreç cezaların infazıyla ilgili olduğundan, infaz sonrasında dahi, kişilerin askerlik şubelerine götürülebileceğine dair ilgili mevzuatta hüküm yok.

İFADE ALAMAZ
Askerlik şubesi başkanlıkları, CMK ilgili maddeleri anlamında “adlî kolluk” olmadıklarından, şüphelilerin ifadeleri başsavcılıklar ya da görevli-yetkili kolluk birimlerince alınabilecek.

ŞUBE İTİRAZ EDEMEZ
Mahkemelerce verilen kararlara, askerlik şubesi başkanlıkları itiraz edemeyecek, adlî merciler tarafından verilen kararların bir sureti bilgi mahiyetinde askerlik şubelerine gönderilecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

da biri bana açıklasın 35e kadar nasıl geliniyor asker olmadan?
gerçekten bilmediğimden soruyorum. tabi bi doktoraya başlayıp son senesinden onu bitirmeden diğerine başlayıp onun da son senesinde bitirmeden bırakıp üçüncü doktoraya başlarsan gelebilirsin 35e

yedek subay adayı isen simdi degiştimi bilmiyorum sevk zamanı hastaneden rapor alıyosun sonraki döneme atıyor her dönem rapor alıp sallıyosun ki arkadasın biri öyle sallıyordu son durumu ne bilniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...