Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sizce trafiği en çok katleden kimler

Wispy

Öne çıkan mesajlar

Al birini vur ötekine herkes katlediyor, trafikdeki esas sorun tıkanıklık, esas amaç hızlıca ulaşım olmalı bence ve herkede aynı fikirde herhalde.

Toplu taşımayı adam gibi ve ucuz hale getirmeyen belediyelerde katlediyor.

Sivil aracıyla istanbulda o trafiğe giren ve tek başına aracına kurulup trafiğin kitlenmesine yardımcı olan her bir sürücüde katlediyor, şimdi servet düşmanı deyu nitelendiriliyorum bunu diyince peki a dostlar herkese verelim o zaman bir tane ferrari hep beraber 1 saatlik yolu 5 saatte alalım bu trafikde, kabul mü ? adı üstünde ulaşım hızlıca olmalı geziye çıkmadık ya hafta içi.

Diğer yandan haklıda adam otobüsler çekilir çile değil en azından aracımda konforlu bir şekilde evime daha geç saatde giderim ?

Ben şahsen yatırıyorum aracı hafta içi, toplu taşıma zaman kazandırdığından daha tercih edilesi şu aşamada.

Yap otobüs seferlerini daha sık, ddöşe heryere raylı sistemi yani mümkün olduğunca, minibüslere standart getir şöförelere sıkı denetim tamamdır. Bir kaç prof istanbulun trafik sorununa şöyle biz çöüz bulmuşlardı. Otogar ve havalanı anadolu yakasına taşınıyor, ikinci etapda b.çekmece taraflarından denizden tuzlaya köprü transit geçişler içim köprü tıkanmayacak ve 3. köprüye gerek kalmayacak be tüp geçit ekstradan diyorlardı.

Ama köpür daha büyük rant oluduğu için tabi askıya alındı.
Sosyal ağlarda paylaş

En sağdan 20 ile giden kamyonu 30 ile sollamaya çalışan kamyonu 35 ile sollamaya çalışan kamyonlar var mesela.

Yine otobanda falan insanlarda bir öbekleşme sevdası var. 3 şeritli yolda aynı hızda ard arda ve önlü arkalı giden 10 araba falan oluyor. Bunları soldan sıkıştırıp geçerseniz bir süre bomboş ilerliyorsunuz yolda ve ardından yine aynı manzara. Biraz daha fazla araç olduğu zaman bu öbekler arası boşluk da kalmıyor ve yol komple saçma sapan bir yoğunlukta ilerliyor.

Çok güzel kavşaklarda, ışıklarda durup bekleyen, yolları daraltan taksilerin hakkını da vermek lazım tabi ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Minibüs ile dolmuş farklı aslında, dolmuş caddebostandaki sarı mini vanlardır veya bazen otomobil olabiliyor bazı yerlerde.
ama minibüs direk kamyonet kasasından imal tank gibi lanet bir araç. insanlar içinde allaha emanet şekilde gidiyor kasada gider gibi
Bence sadece minibüsler kalksa ve sağ şeride park tüm ana caddelerde yasaklansa bile müthiş fark yaratılır trafikte.
ama minibüsleri kaldırmak döt ister adamlar mafyalaşmış artık, valiye kaymakama saldırı düzenlerler valla herifler.
Sosyal ağlarda paylaş

Motorlar da çok sıkıntılı ya hakikatten. Bazılar pek bi barzo oluyor böyle, otobanda falan yarışıyorlar mı ne yapıyorlar bilmiyorum. Böyle cam kapalı klima açık müzikle falan orta şeritten akıyosun sakin sakin, sağından solundan böyle 2 tane motor bi bok varmış gibi önüne kırıyorlar falan. Hayır o an hapşursam böyle 1-2 sn, arabanın burnu 5 cm kaysa ölecek gidecek totoş, benim de başımı yakacak ondan rahatsızlık duyuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Motorlar bildiğin mayın trafikte.
Sağdan sakin sakin gidiyorum gözüm arada sola bakıyor sonra göz ucuyla sağda birşey görüyorum bi bakıyorum herif yarım metrelik boşluktan geçiyor emniyet şeridinden de taşarak.

Lan 10cm sağ yapsam adam bariyerlere yapışacak ya. Arkadaşım canınıza mı susadınız.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında benzini yapıcan 10 lira,araba sayısı azalıcak önce,ardından ehliyet alma yaşını 20-24 arası yapıcaksın.ilkokul mezunu ehliyet alamıcak,onada bi düzenleme getiriceksin,toplu taşıma olayını arttırıp,vatandaşın buna yönelmesini sağlamak için ya toplu taşımayı çok ucuz yapacaksın,yada aktarma olaylarının cılkını çıkarıcaksın.öyle her heyyo ben 18imi doldurdum,ehliyetimi alayımda babam bana araba alsın modunda takılan gençlere araba almıcaksın
Sosyal ağlarda paylaş

kadinlarin yuzde 80i anlamiyor araba kullanmaktan, ne yaptiklarinin farkinda degiller, araba kullanirken bi izleyin, saga sola donuslerde bakmak yok, yola pat diye cikmalar, yolun ortasinda lak diye durmalar. iyi kullanani yok mu var ama yuzde 10 u falan, geri kalan yuzde 10 da idare etcek sekilde kullaniyor. bence ehliyet bu kadar kolay verilmemeli.

bunun disinda oyumu tabi ki minibuslere verdim cunku cogu okuz, hatta hepsi okuz. taksicileri de es gecmemek gerek ama ozellikle genc yastakiler cok fena, kendilerini nurburgringde saniyorlar herhalde ama pardon onun da ne oldugunu bilmiyordur cogu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...