Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Voleybolcuya şort dayağı

Tokasra

Öne çıkan mesajlar

escape said:

okuyun şunu

birader sen bu durumda "ulan otobüsteki denyolara bak biri bile tepki göstermemiş" demek yerine "kız şort giymiş Türkiyede tehlikeli" dersen o zaman kızı şort giymeye teşvik edersin halkı da kız şort giydiği için tepki göstermemeye (senin dediğin neresinden bakarsan kızı sorumsuzlukla suçlamaya gider en hafifinden). Bu durumda da bu adamlardan sittin sene kurtulamayız. Şakirt değilsen bile hatta dünyanın en açık görüşlü insanı olsan bile söylediğin şeyin sosyal sonuçları toplumda şort giyenlerin ayıplanmasının norm olduğu bir durumdur.
Sosyal ağlarda paylaş

bence olması gereken norm sokakta böyle adamların meydan dayağına tabi tutulduğu bir toplum sdf

tabi şimdi "o zaman senin o adamdan ne farkın kaldı aynısının tıpkısı" diye bıdı bıdı edenler çıkabilir. o adam birini şort giydiği için dövüyor. bu ise haksız yere saldırıya uğrayan bir insanı korumak üzere organize edilmiş kolektif bir toplumsal bilinç. yani bir insanı fiziksel şiddetten koruma ama öyle efektif bir şekilde koruma ki o insanın yaptığı şeyin hatasının bedelini ağır bir şekilde ödeterek koruma.
Sosyal ağlarda paylaş

BlackRose said:

işte aynı mantığı yürütürsek saat 4'te "aç kaldım sizin yüzünüzden" demek de çok büyük ayıp değil mi? :D

öyle ya burası avrupa değil amerika da değil, %99.9'u müslüman olan bir ülke ve hepimiz niyetliyiz sen yemekten bahsediyosun ;)

erzurumda sigara içtiği için şamarlanan hanım misali...

ya olayı nerelere cekti abooo. bu forumda oruç tutan bi cogunluk olsaydı emin ol demezdim onu :)

ardeth hocam ben o söylediğin şeye de arka sayfalarda cevap verdim aslında. ama neyse biz bu şekilde fikir birliğine varamıcaz sanırmı neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman ben de cevap veriyorum. Bu işlerde bir iki kişinin bile tepkisi çok önemli. Yani o otobüste olan olay sırasında belki bir kişi tepki gösterse ondan cesaret alıp katılcak bir kaç insan daha var orda. Bu durumda da adam böyle bir davranışın bu toplumda yeri olmadığını anlayacak.

Görmüyor musun otobüslerde falan bir teyze şöfere kızdığı zaman (hızlı gittiği ya da otobüsü konserveye çevirdiği için mesela) arkasından on insan daha gaza gelip bağırmaya başlıyor?

Bu işler böyle, her otobüste bir insan çok değil yani. Ama işte herkesin fikir özgürlüğü olduğunu düşünen insanlar bile "kız türkiyede yaşadığının farkında değil sorumsuz davranmış" derse olmaz öyle.

Sandığından basit ama.

escape said:

napalım peki? tamam bırakıyoruz herşeyi işi gücü örgütleniyoruz bu insanlara karşı. dernekler kuruyoruz afişler dergiler bastırıp dagıtıyoruz. yaklaşık 10 sene içinde sanırım istenilen seviyeye ulaşırız.. sonra tabi arada "din düşmanları" diye tutuklanan ve tartaklanan arkadşlarımızı ziyarete gidiyoruz. polisin işkence edip öldürdüğü arkadşlarımızın mezarlarını ziyaret ediyoruz...

sana bişi söyliyim mi, hiçbişi yapamayız. din var adamların elinde din! öle bi kullanıyorlarki resmen hipnotize ediyorlar. ve şu dünyada dini kullanmak kdar işe yarayan bişi olmamıştır.

biz ne kadar bu tarz insanlara tepki göstersek de dövsek de agızlarını burunları kırsak da haberlerde gazetelerde emin olun sizi haksız cıkarıp bambaşka göstericek olayları.. u know..
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

bizim halkımızın da ne kadar dar ve kısa görüşlü olduğunun bir kanıdı bu. onlar "toplumdan böyle insanların temizlenmesi için tepki gösterilmesi gerekir" demek yerine "evime gideyim şimdi polis molis gelirse yarım saat ifade vermek zorunda kalırız" demeyi tercih etmiş.

'olaylara sakın bulaşma evladım' nesli

BlackRose said:

bence yemek yiyo :D

bence şakirt olmadığını kanıtlamak için alttan alttan 'ben oruç tutmuyorum' diyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya hepsi iyi hos da, benim en cok canımı sıkan bu yumruk olayı abi. adam gerizekalı, otobüstekiler gerizekalı, olay tümden gerizekalı. seninle aynı güce uzaktan yakından sahip olmayan kadına, cocuga, yaşlıya dayak olayına kesinlikle aklım ermiyor. Laf dalasına girilir, söylenilir, küfredilir -haklı olsanda dallamanın önde gideni olsanda- herneyse olur yani öyle seyler. cünkü karsındaki sana karsılık verebilir en azından. ama yumruk? direk OP. sevgilimle kardeşimi martial arts bootcamp e sokucam zorla ya paranoyak oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

ramazan polisi gibi tipler çok fazla ya
pet şişeye sigaraya karısıyorlar bostancı'da oldu bide böyle bi kaç kez denk geldim.

otobüsteki ses etmeyen olay çıkmasın diyen herkeste adeta şerefsizin en önde gideniymiş zaten bu tipler onlardan destek alıyor.

bu ülkede namuslularda en az namussuzlar kadar cesur olmak zorundadır .i.ö
güzel söylemiş

GUTS.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi kendine yumruk atmış ya abisi..

said:
dudağının patladığını otobüstekilere dönüp - benim vurduğumu gören oldu mu- diye soran saldırganın kimse ağzını açmayınca - bakın işte ben ona vurmadım o kendine vurdu - dedikten sonra el sallayarak gözden kaybolduğu

tam it ya

bu arada

said:
Adam söylenmeye devam etti. Altımda da basketbol şortu vardı. Yorgun olduğum için daha rahat giyinmiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...