Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mists of Pandaria Genel Başlık

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

5.2den hiç bahsedilmemiş burda. Hakkaten oynayan kalmamış, en azından burda :p

Daily quest yapmaya doymadığınız için coin sistemini bir sonraki tiere de taşıyorlar. Yeni contentdeki daily questlerin sonunda verilen çantaların direk bir tane gold coin bulundurma şansı olucakmış. Daily-to-win'i daha da üst seviyeye çıkarıcaklar kısaca.

Mop'da high end için hergün girip daily yapmanız aynı şeyleri defalarca tekrar tekrar yaparak coin/rep/wrathion questline'a uğraşmanız gerekiyor. Yoksa geride kalıyorsunuz, yoksa hergün amelelik yapan 16 yaşındaki no life bulgar kid sizi outgear edip raide sizden 2 kat daha yararlı hale geliyor, yoksa aynı classtan adamın aynı rotasyonla dpsine ayak uyduramıyorsunuz çünkü adamın gearı sizden ilerde bütün raidlere gelmiş olsanız bile. Sizin haftalardır beklediğiniz item diğer adama bir anda coinle geliyor falan. Siz o itemi isteyen 10 kişiyi altta bırakarak chest upgrade alırken diğer caster bir sonraki bossdan tek dkp/epgp/neyseartık harcamadan weapon upgrade alıyor falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kullanıyorlarsa işte abi. Farm zorunluluğu, daily quest zorunluluğu falan aşırı bayık benim demek istediğim. Ve insanlar daily quest yapmaya bayılıyormuş gibi bunun üzerine gidiyorlar. Ghostcrawlerın pandariada her zaman yapıcak birşeyler bulucaksınız, hergün oyuna zevkle girmek isteyeceksiniz diye ortaya çıkarttığı şey bu, abv.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar oyuna, lootunmuz olan bossta her hafta 2 katı şansımız olsun amacıyla bonus loot diye birşey ekledi onda bir şikayet edecek birşey buluyoruz valla.

Adı üstünde bonus loot, herkesin sahip olacağı birşey değil, bunun için uğraş verenin sahip olacağı birşey. Birbiri ile burun farkı ile yarışan insanlar (WoW oynayanların %2-3ü ancak) dışındaki hiçkimse içinde zorunlu değil.

Eğer hardcore oyun oynuyorsanızda bir zahmet oyuna raidden raide girmeyin. Eski expansionlarda hardcorelar saatlerce farm yaparlardı. Şimdi ise haftada topu topu 45 tane daily (günde 7-8 tane yani) yapmaları gerekiyor, bu bile fazla geliyorsa hardcore devrinizi kapatma zamanınız gelmiş demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

WotLK zamanını düşünüyorum da, flask için mat farm bildiğin daily yapmaktan daha eğlenceliydi. Geniş bi dünyadaydın arada pvp dönerdi rare bulurdun falan. Bu kadar daily olunca herşey belli alanlara sıkıştırılıyor, zaten kalabalık yerde dailyler de işkence.

Tabard+dungeonfarm bile daha iyi bu sistemden. Yavaş yavaş soğutuyor insanı questlerle farm yapmak. Mopun en büyük eksikliği bu daily sistemi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Eski sistemle yenisi arasındaki fark bir bosstan %10-15 daha erken loot alma şansı. Bu şans size günde 7 daily yaptırmıyorsa, o zaman yapmayın. Bu kadar basit.

Günde 70 daily yapıp, birkaçbin silver toplayıp, sonra "ya sabah akşam daily yapıyoruz" diye ağlamak anlamsız. Exp geldiği ilk günden beri günde 10 dailyden fazlasını yapmadım. Genelde hep sadece bir faction'a ait dailyleri yapıyorum. 10 gold, 500 silver coinim var. Daha da zerre sıkılmadım daily yapmaktan çünkü hiç abartmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

isteyen yapmasın deniyor hala ama kimse demiyor su coin olayını kaldırsın blizz diye. 10 tane birikmiş falan diyor millet bnm şansım olsa haftada 10 tane kullanırım. Sadece lfr yapıp content gören insanlrın yorumu bu tabi. haftada 3 gün 8-12 raid yapiorum progress hızlansın item düşürürüz belki diye daily yapmaya mahkum bırakılıyoruz. Daily yapiorum cok memnunum diyen insanların %90'ı zaten o coini kullanamayan insanlar. şimdi hc progressten lootu tamamlayıp ustune 10 tanede 5.2 için biriktireceksin bunlar işi gücü olan adam için (aynı zamanda akşamları raide giren) gereksiz işler. Yoksa kimsenin daily kalksın dediği yok rep rewardlar falan gayet güzel düzenli raid yapamayan adamlar için sadece coine lafımız bizim he ama coini de kaldıramıyorlar sonra kimse daily yapmıcak diye.
Sosyal ağlarda paylaş

daha öncede yazmıstım bunları coin olayı gereksiz olmakla beraber evt haklısın beleş loot kaldırılmasın fakat blizzard bu olayı fail oldukları kısma monte etmeye calışmasın pet battle falan charm verecek deniyordu ne oldu bilmiyorum, daha dogru duzgun pet battle bile yapmamıs birisi oldugumdan. Daiyden kaldırsın charmları hc son bossları 10 lesser charm dusursun örneğin. Demek istediğim bu hala haksızsam da allah belamı verir tabi o ayrı :)

hadi ekleme olucak dailyden de kalkmasın ama pet battle a ekleyeceklerine hclere eklesinler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha o olur bak ona kimsenin lafı yoktur. Pet battle da versin silver coinlerden, random dungeonda versin, Raid bosslarda atsın 3-5 tane, hatta belli bir ihtimalle senaryo çantasından bile çıksın.

Ancak haftada 3 tane gold coin ile 3x bonus loot çok güzel sistem, bu kesinlikle kalkmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...