Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oruç tutacak mısınız ?

Laorx

Öne çıkan mesajlar

cetintas said:

@roketadam
Ya roket,demin yazdım görmedin herhalde.
Bu twin pedal ne demek ya?Attack falan yazmışsın.Ben anlamadım,açıklasana ne demek istediğini...Davulcuları mı kastediyorsun yoksa?

he abi bateristleri diyom ya. bateristlerin oluyo ya böyle çift pedalları altta, attack dediğim de işte davul atağı direkt tatata, nasıl açıklanır bilmiyorum, bilen arkadaşlar açıklasın :)
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

İnsan için bişey yapmıyoruz çünkü, ne yaparsak allah için.

aslında dinlerdeki ibadet mantığı tam tersi. allah'ın ne senin orucuna ne kurbanına ihtiyacı var derler. Senin o ibadetleri yapmaya ihtiyacın var ruh dinginliğin için vs.

hatta kurban bayramını açıklarken fıtrat olarak zalim olan insanın ölümle ve kanla hesaplaşması, diğer insanlara kötülük yapmaktan kendini sakınması aslolan.

tabi memleketimizde oruç tutuyorum zannedip, işin ruhsal yönüne hiç bakmadan bedava aç kalanlar olduğu gibi, kurbanı sadece et yemek için kesenler de bolca.

her neyse öyle işte.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

"roket adam" said:

istanbul'da eyüpte oturuyorduk biz, korkunç oluyor eyüp ramazanları. yani bir ara özellikle haftasonu gidin görün abi. böyle bir rezalet olamaz. millet yerlerde, korkunç bir kalabalık, ortalığı bok götürüyor, sabaha kadar korna sesi, sağa sola garip garip saldırmalar bakmalar, 723 çocuklu aileler, aşiretler, ulan ne huzur kalıyor adamda ne birşey. eyüp yani lan bu, hani ramazan yani, huzur muzur ibadet zart zurt. sıfır arkadaş. bu kadar olur.

şu eyüp fetişinden kurtulsa bir insanlar süper olacak cidden.

biz çok arada kalmış bir milletiz ya, kolay kolay kurtulamayız yani. arap görmemişliğini aratmayan manzaralar yaşanıyor eyüpte her sene, anası belleniyor ortamın.

ya kardeşim adam akıllı git ne bok yiyeceksen ye, niye canına okuyorsun her yerin? 3 kuruş otopark parası vermemek için kaldırıma gömenlerin orucu kabul olacaksa başlarım öyle işe abicim.
Sosyal ağlarda paylaş

Tutucam

Genel anlamda omfg awsum modunda bi katkısı yok vicuda karaciğer,sindirim sistemi ve dolaşım sisteminin dinlenmesine temizlenmesine yardımı var o kadar.

Sahur: Kahvaltılık vs hafif yiğecekler bol bol su
Iftar: Mümkün olduğunca yavaş yiyin dinlenmiş olan mideyi ve bağırsakları zorlamayın açılışı aşırı yağlı yiyeceklerle yapmakdan çekinin.

Ps: Size ne la kimin ne yaptığından sapıtmayın iyice.
Sosyal ağlarda paylaş

Zararli olmasini birak orucun buyuk sehirlerdeki kitle icin hemen hic bir amaci yok. Komsunun suratini bile gormuyosun, gunduz yemedigin sucuktur salamdir ne varsa gece ya da aksam hupletiyosun. Sonra oruc tuttum sevap kazandim diyosun.

Bir de sahura kadar oturup, yiyip yatip aksam kalkanlar var. Onlarin hastasiyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...