Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şişmanlık ve askerlik: Bilgi başlığı

Mino

Öne çıkan mesajlar

Holy said:

doktorun insafı falan değil.

git bir devlet hastanesinden rapor al göz numaran için, onu göster şubeye sonra gata'ya sevkini al. Gata'ya da devlet hastanesinden aldığın raporları götür. Oradaki doktora da göster bu raporları. Ya seni gata'da teste yollar öyle alırsın çürüğü, ya da direkt o kağıtları onaylayıp verirler.

abi benim arkadaşım ilk 13-14 ölçtürdü, sonra iki kere daha gata mata aldılar 11 ölçtüler aldılar askere herifi. uğraştırdılar resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

Holy said:

doktorun insafı falan değil.

git bir devlet hastanesinden rapor al göz numaran için, onu göster şubeye sonra gata'ya sevkini al. Gata'ya da devlet hastanesinden aldığın raporları götür. Oradaki doktora da göster bu raporları. Ya seni gata'da teste yollar öyle alırsın çürüğü, ya da direkt o kağıtları onaylayıp verirler.

abi benim arkadaşım ilk 13-14 ölçtürdü, sonra iki kere daha gata mata aldılar 11 ölçtüler aldılar askere herifi. uğraştırdılar resmen.
İşte arkadaşın kozlarını doğru oynamamış bence. Gata ölçümünden sonra tekrar devlet hastanesine giderdim ben olsam. Hatta o da olmadı başka askeri hastaneye giderdim.

Boşu boşuna askerlik yapılır mı abi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şubeye gittim, evraklardan yine 2 fotokopi.

"Hakkımda verilen sağlık kararına itiraz etmiyorum" İsim Soyad tarih imza,

Şube vekili imzalar, başkan imzalar ve 6 ay sonra adrese teslim edilecek.

Polis karakoluna gittim, tebligat gelirse kopyasını alırız dedi alt birimler emir gelmeden işlem yapamıyormuş, illa vermek isterseniz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne sorun dedi. (GBT için)

Ben de tebligat gelirse artık diyip geçtim.

Bitti ya la...
Sosyal ağlarda paylaş

Alcest said:

Abi benim gözler + birde obsesif kompulsif takıntı olayı var o etkilermi bir fikrim yok ama

diğer sayfada okuduğum kadarıyla 16.5 demişsin göz için bu doğruysa şayet alırsın çürük. yasal sınır 14 olması gerek. Elinde onceden alınmıs bir devlet hastanesi raporu olması bir şey değiştirmiyor asker hastanesinde tum kontroller ve testler tekrar yapılıyor en baştan. Şubeye muayeneye gittiğinde doktor sana soracak zaten eskerliğe mani olabilecek bir rahatsızlığın var mı diye. Sende gözler toplam 16.5 dersen direk sevk yazacaktır sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim acemilikte kolu sakat olan bi çocuk vardı, baya bildiğin dirsekten itibaren bükülmüyor ters duruyor kol. Tabur komutanı çürük alması için devreye girdi, o da yemin töreninde nizami yürüyemez diye. Bazı hasta bütün askeri doktorlar çürük olmasın sonrasında bürokrasiyle uğraşmayayım diye askere yollamaya çalışıyor milleti.
Sosyal ağlarda paylaş

Mino said:

Raporu alanlar en son aşama olarak verilen ön raporu şubede onaylattırıyorsunuz. Sonra ilişik kesildiğine dair kağıdı ister şubeden alabiliyorsunuz, ya da eve yollatabiliyormuşsunuz. (Pazartesi öğrenmiş olacağım)

+30 (4 ve 5. seneye sarktıysa) ve +40 lar seferde görev yapar alıyormuş. Ben +51 yazıldığım için savaşta ve barışta yapamaz yazıyor.

+70 + 80 ler de vardı tabi. O kadar olmadığıma sevindim şimdilik.

+70 +80 falan yok abi. 31-40 arası c alıyor, seferde askerlik. 41 ve üzeri d alıyor.

yönetmelik de değişmedi. d alması gerekenlerde zaten erteleme yoktu hiçbir zaman sadece gatadaki doktorlar erteleyin diye geçiştiriyordu. artık kitapta ne yazıyorsa onu yapıyorlar.

ayrıca ilişki kesme kağıdını eve istemiyorsun gidip askerlik yönünden sakıncası yoktur diye kağıdı şubeden alıyorsun. eve gelecek olan (2-6 ay arası bir sürede geleceği söylendi) nihai raporun. ankaradan onaylanmış ilişkisi yoktur kağıdın. hayatın boyunca saklamanı tavsiye ediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu kilo olayını yazabilecek var mı tam olarak şimdi?

Kaç boy için kaç kilo ve altı/üzeri muaf oluyor?

Benim daha tecil var da, bulunsun elde bilgi, az bişi kilo almak yetecekse öğreniriz ona göre biraz keyfini süreriz :)

Bu arada geçen hafta gittim mastır sonrası tecile ben de.

Başta "ya zaten hazırda bitmiş senin tecil gel asker ol nisanda" dediler, "lahöy!" dedim ben de. Biraz ısrar ettiler ama sonra verdiler tecili.

Gözler 3.75-4.25. Oradan bişi olmuyor. Kilo acaba zorlasak kurtarır mı, kurtarıyosa boşa spora kasmıyım :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...