Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonundan dönen askere pusu:5 asker yaralı

cetintas

Öne çıkan mesajlar

parasi neyse verelim blackwateri tutalim ya, en kral PMC

http://www.gamerdna.com/uimage/ehR1AnIE/full/blackwater_mercs-jpg.jpg

sirf ronesans gibi gay bir devirde, italya gibi gay bir ulkede yasamis makyavel efendi mercenaryler tarafindan ihanete ugrasmis ve bunun ustune Q_Q ladigi suruyle kitap ayzmis diye mercenary kullanmamayi devlet yonetiminin bir prensibi haline getirdiler dallamalar

birakin artik sunu, cekin machiavelli denen olu inegi trenin onunde yolumuza devam edelim

hem PMC isinde iyi para var $_$
Sosyal ağlarda paylaş

yasal oalrak ozellestirsinler sunu, ben direk PMC kurarim

ALEMDAR OZEL GUVENLIK HIZMETLERI

polat ve mematinin oynadigi bir reklam filmi cekip 1-2 tanede kendi sponsorlugumda sinema filmi cektimmi tamamdir

ama zorunlu askerlik kalkicak tabiki, amerikan ordusu gibide her liseye bir eleman gonderirim, 2-3 seneye minumum 10.000 kisilik ordu kuraririm serefsizim ki sirf liselerden toplasak yeter

askerligi yapmis olma, yas ve saglik limiti koyunca tabiki bulamazlar uzman asker

3 sene diyorum yahu, 10.000 kisi diyorum

hatta ocelot abimiz gibi tek cati altinda ama paravan 3-5 PMC de kurabiliriz, misal bi katliyam yapilicaksa bunlardan birine yaptirir sonra biz bilmiyoduk onlar yapmis diye harcariz, devletin eli kirlenmemis olur, hemen o sirekti purgeler yerine yenisini acar kurtaririz durumu

hatta 4-5 paravan acmisken bunalri tematik de yapabiliriz

1-mafya ozentileri PMC si (alemdar, polat abi, hirtlar vadisi vs vs)

2-taraftar temali PMC ler (4 buyuk temali 4 mini sirket, tribunden adam toplasak yeter kendi aralarindada bunlari her sene 5-6 kere lig kurup ozel kuvvetler yarismalarinda kapistirdikmi hit olur hit)

3-cCc AKINCILAR PMC cCc (fazla yoruma gerek yok, en basarili bu olucak)

4-ataturkun bir ozlu sozu ile kurulmus laiklik temali PMC (potansiyel vaadediyor gibi gozuksede fizibilitesi iyi yapilmali, hedef kitle genelde nette atip tutarken realde 180 derece donuyor)

5-ISLAM FUCK YEAH pmc (hizbullah PMC den gordugumuz gibi biraz problemli olabilir, cok dikkatli yaklasilmasi ve gerekli purge protokollerinin onceden hazirlanmasi lazim)

2-3 tane daha ekleyebilirim bunlara, sponsorluk reklam vs derken cok iyi para var (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor.Laf bol ama çok gaza gelmişsin.Frenle biraz.Adımı-soyadımı kullanmam seni neden rahatsız etti,onu da anlamadım.
Ama mevzunun profesyonel ordu ile bence bir ilgisi yok.Bu AKEPE başa geldiğinde terör bitmişti.Bitiren komutanlar işte bir kısmı içeride,bir kısmı da dışarıda anlatıyorlar o zaman ile bu zamanın farkını.
İşi askerlik olan uzman çavuşlar,astsubaylar,teğmenler,üsteğmenler şehit oldu-oluyor.Hem de yüzlercesi.Profesyonel ordu tamamen aldatmaca.Bu ülke para-pul için askerlik yapan adamlar tarafından kurtarılmadı ve kurulmadı.Öyle olmadığı için de para ile askerlik yapan adamlar bu ülkeyi savunamazlar.Vatan sevgisini, yazan bazı arkadaşlar çok hafife almışlar.Ben sizlerden daha fazla rahatsızızm olan bitenden.Ama yavşak iktidarların yediği haltlar benim ülkeme olan sevgimi azaltamaz.Şu an Mehmetçik pisi pisine ölüyorsa bunun sebebi ne profesyonel orduya geçilmemesi,ne vatan-millet sevgisinin anlamsızlığı.Bu tamamen satılmış hükümetlerin dünya düzenine uymalarıdır.

Bize artık kahramanlık hikayeleri anlatmıyorlar.Bayramlarımızda bile.Ve hatta en büyük kahramanlık destanımızı sözde bir terör örgütünün adı yaptılar,insanlar bahsetmekten bile korkuyorlar artık Ergenekon'dan Çıkış Destanı'ndan.Oysa doğu ve güney doğuda o kadar çok kahramanlık hikayeleri var ki yaralı arkadaşlarını terk etmeyerek 1 tam gün teröristlerle canı pahasına çarpışan asker mi dersiniz?Yoksa baskına uğrayan köye takviye birlik gelmesini beklemeden yardıma koşan bir avuç Mehmetçiğin canları pahasına köylüyü korumalarını mı dersiniz?Daha ne hikayeler var ve bu hikayeleri anlatmayan bir medyamız,dinlemeyen ve umursamayan bir toplumumuz var.Bu 1 günlük iş değil,toplum dönüştürüldü.Bir başka konu başlıklarından birinde bir arkadaş bugün mü,dün mü yazmıştı.Son derece kötü bir millet data baseimiz var diye.Ne yazık ki sonuna kadar katılıyorum buna....Heee,bu yukarıda bir kısmını anlattığım kahramanlık hikayelerini profesyonel ordu ile yaşayamaz bu topraklar.Çünkü o şehitler vatanlarını,milletlerini,bayraklarını sevdikleri için canlarını verdiler...2-3 bin Lira maaş için değil.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Asker başarısız oldu, alternatif çözümler deneniyor. Bana bunu ifade etti.

asker başarısız oldu gibi gösterilmek isteniyor, amaç bu.

öncelikle sırf orduyla yokedilebilecek bişi değildir terör, siyasetin yüklenmesi lazım olaya. ancak siyasetçiler roj tv'ye karşı etkisiz kaldı, alt kimlik üst kimlik tartışması başlattı, kuzey ıraktaki pkk kamplarına müdahele edemedi, bi yandan da ergenekon ile sürekli askeri susturdu, güçsüzleştirdi.
sonra çıkıp "vay asker başarısız asker" demek kolay.

sonra, burda hep savunduğum şey, zorunlu askerlik ile er bazlı savaş taktikleri artık demode kaldı, orduyu profesyonelleştirmeli ve subayların, komandoların daha öne çıktığı bir sistem geliştirmemiz lazım.
oysa halka soruyorsun, "ben 24 ay yaptım askerliği, o da yapsın zorunlu olsun",
askere soruyorsun, "erler çok önemli, zorunlu askerlik gerekli bir hizmet".
vs vs.

abdullah öcalan'ın hapishaneden avukat aracılığıyla pkk'yı yönetmesine izin veriliyor olması da ayrı skandal.
"ASILSIN!" deniyor da, illa asılması gerekmiyor ki,
sadece avukatıyla pkk'ya olan iletişimi kesilse yeter.

hani illa "aa askerler beceremiyorsa polislere verelim?" demekle olacak bişi değil.
polisler o kadar etkili olsa her gün şehirlerde bombalamalar olmaz, pkk araçları ve insanları yakmazdı.

hadi askerleri polisle değiştirdik diyelim,
napacak ki polisler?
karakol baskını olduğunda panzerden su mu sıkacaklar?
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

yasal oalrak ozellestirsinler sunu, ben direk PMC kurarim

ALEMDAR OZEL GUVENLIK HIZMETLERI

polat ve mematinin oynadigi bir reklam filmi cekip 1-2 tanede kendi sponsorlugumda sinema filmi cektimmi tamamdir

ama zorunlu askerlik kalkicak tabiki, amerikan ordusu gibide her liseye bir eleman gonderirim, 2-3 seneye minumum 10.000 kisilik ordu kuraririm serefsizim ki sirf liselerden toplasak yeter

askerligi yapmis olma, yas ve saglik limiti koyunca tabiki bulamazlar uzman asker

3 sene diyorum yahu, 10.000 kisi diyorum

hatta ocelot abimiz gibi tek cati altinda ama paravan 3-5 PMC de kurabiliriz, misal bi katliyam yapilicaksa bunlardan birine yaptirir sonra biz bilmiyoduk onlar yapmis diye harcariz, devletin eli kirlenmemis olur, hemen o sirekti purgeler yerine yenisini acar kurtaririz durumu

hatta 4-5 paravan acmisken bunalri tematik de yapabiliriz

1-mafya ozentileri PMC si (alemdar, polat abi, hirtlar vadisi vs vs)

2-taraftar temali PMC ler (4 buyuk temali 4 mini sirket, tribunden adam toplasak yeter kendi aralarindada bunlari her sene 5-6 kere lig kurup ozel kuvvetler yarismalarinda kapistirdikmi hit olur hit)

3-cCc AKINCILAR PMC cCc (fazla yoruma gerek yok, en basarili bu olucak)

4-ataturkun bir ozlu sozu ile kurulmus laiklik temali PMC (potansiyel vaadediyor gibi gozuksede fizibilitesi iyi yapilmali, hedef kitle genelde nette atip tutarken realde 180 derece donuyor)

5-ISLAM FUCK YEAH pmc (hizbullah PMC den gordugumuz gibi biraz problemli olabilir, cok dikkatli yaklasilmasi ve gerekli purge protokollerinin onceden hazirlanmasi lazim)

2-3 tane daha ekleyebilirim bunlara, sponsorluk reklam vs derken cok iyi para var (tu)

Yahu diyorum, gel şöyle birer Foxhound dövmesi basalım kollara kuralım 5-man celleri akalım doguya.

Gidip figür tozu alıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
napacak ki polisler?

Daha kötüsü olacak olaya asker mi polis mi bakacak kavgası çıkacak belki arada sürtüşmeler olacak iyice ayrılcak millet birbirinden asker-polis diye ayrılacak eee polise de ağır silahlar verilmeye başlandı birgün bir bakmışsınız hohoyt!
Sosyal ağlarda paylaş

Hani biz de birilerinin demokrasinin beşiği olarak adlandırdığı,övdüğü,yere-göğe sığdıramadığı Amerika neden Guantanamo denen Amerika'nın dışında bir yerde üs kurmuş?Neden bu üste kendilerine göre suçluları kapatıyorlar?Neden icabında senelerce dünya ile bağlantısını kesiyorlar?
Terörle mücadele de teröriste İNSAN HAKKI olmaz.Bunu savunan adam aptaldır ya da harbiden saftır.

Yukarıda Bone'nin yazdığı gibi...Biz hala Apoı'nun İmralı'dan hainler sürüsünü yönetmesini bile engellemedik,engelleyemiyoruz demiyorum çünkü açıkça engellemedik,engellemiyoruz.

Bizim millet o kadar cahil, o kadar bitik, o kadar kör-sağır ki...Bunu söylerken de inanın çok üzülüyorum,yıllardır her türlü salaklıklarına,mallıklarına,cehaletlerine rağmen sevdim ben bu milleti.Hala da manyakça bir sevgim var.Ama eskiden kabul etmek istemiyordum milletin mallığını,salaklığını,cehaletini.Bunun nedenini bilmiyorum.Belki ben de de var salaklık.Ama şu an geldiğimiz noktada bu kadar alenen ülke uçuruma doğru giderken bile kılı kıpırdamayan bu insanların akıllarının başlarına gelmesi için o uçurumdan yuvarlanmak gerektiğine inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Trolcü Cuce mi diyeyim sana?
Okuduğunu anlamayan Cuce mi diyeyim?
Ya da okuduğunu anlamak istemeyen Cuce mi diyeyim?
Ya da her PKK-Kürtçü mevzusu tartışıldığında laf olsun,torba dolsun ve ille de abidik kubidik bir şeyler yazayım diyen Cuce mi diyeyim?

Nasıl bir mesaj bu Cuce, de bakem,hıı?

Edit: Ya sonra sana yazdığım mesaja üzülüyorum, mevzunun benim-senin-bilmem kimin haklı olması ile hiçbir ilgisi yok.En azından benim açımdan bu böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

konu senın duyhgu sömürüsü yapma kendini övme konun değil. ortada bir mevzu var onu tartışıcaksan tartış bunuda demogoji yapmadan tartış. boş boş konudan alakasız mesajlar atıyosun.

benmi dedim amerika demokrası beşiği? veya kim dedi su konuda. konuyla mevzuyla contextle ilgisi ne.

hala kafan basmıyo pkk'yı insanların desteklediğini. anlamıyosun, düşünebildiğinin sınırları içinde değil böle bir ihtimal. bu kadar kapalı bir aklın fikrin var. yok yanı bin kez sölendi, daha 10bin kez sölenir sana ama hala anlamazsın. cünkü amacın bişeyleri anlamak cözüm üretmek birlikte var olmak anlaşmak değil. var bi doğrun doğru olup olmadığını sorgulamış bile olmadığın. ona tutunup gidiyosun. şu milletin bekası falan değil derdin yanı, kendinin doğruluğunu kanıtlamak.

Kendi bildiğin doğru olsun gerisi, aksini söliyene yerli yersiz saldır yeter. kendini haklı cıkar yeter.

senin kadar boş konusan az adam gördüm ben paticikte.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Bone said:
napacak ki polisler?

Daha kötüsü olacak olaya asker mi polis mi bakacak kavgası çıkacak belki arada sürtüşmeler olacak iyice ayrılcak millet birbirinden asker-polis diye ayrılacak eee polise de ağır silahlar verilmeye başlandı birgün bir bakmışsınız hohoyt!

deniyor ki, "polise asker silahı verelim, askerler yerine onlar çatışsın".
e zorunlu askerliğin kalktığı ve daha profesyonel bir sistemin oluşturduğu ordu düzeninden ne ekstrası var ki asker silahı verilmiş polislerin terörle savaştırılması?

yabancı ülkelerde sınır koruma maksatlı polislerin kullanıldığı doğru, evet.
ancak burda eleştirdiğim nokta, terörle savaşması için "ER" gönderiliyor olması.

ben hiç bu sınır polislerinin "ER" seviyesinde adam çalıştırdığını duymadım.
hayatında hiç savaş eğitimi almamış edebiyat fakültesi öğrencisine "al bu silah, git teröristle savaş" diyorsun,
sonra da "ah ah ordu çok yeteneksiz" diyorsun.

ha şu da var, sınır karakolları için polis görevlendiren ülkeler olduğu doğru,
ama teröristle aktif mücadele için yine orduyu görevlendiriyorlar.

bunları söyleyince de,
"kardeşim siz ordunun nasıl çalışacağını sanıyorsunuz?
oldu olacak pmc sistemi yaratalım,
blackwateri kiralayım,
bunu mu istiyorsunuz? hı? hı?"
deniyor

kendi kafasına göre çalışan ve devletten bağımsız hareket eden kiralık askerlerle, devletten ve genelkurmaydan eğitim ve emir alan uzmanlaştırılmış askerlerden oluşan ordu sistemi birbirinden çok farklı.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

.Bu ülke para-pul için askerlik yapan adamlar tarafından kurtarılmadı ve kurulmadı.Öyle olmadığı için de para ile askerlik yapan adamlar bu ülkeyi savunamazlar. .

Yanlis bilmiyorsam, Ataturk de butun subaylar gibi profesyonel bir askerdi.

Profesyonel askerligi "para-pul icin askerlik yapan adamlar" seklinde tanimlayarak butun subaylari asagiliyorsun aslinda.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

konu senın duyhgu sömürüsü yapma kendini övme konun değil. ortada bir mevzu var onu tartışıcaksan tartış bunuda demogoji yapmadan tartış. boş boş konudan alakasız mesajlar atıyosun.

benmi dedim amerika demokrası beşiği? veya kim dedi su konuda. konuyla mevzuyla contextle ilgisi ne.

hala kafan basmıyo pkk'yı insanların desteklediğini. anlamıyosun, düşünebildiğinin sınırları içinde değil böle bir ihtimal. bu kadar kapalı bir aklın fikrin var. yok yanı bin kez sölendi, daha 10bin kez sölenir sana ama hala anlamazsın. cünkü amacın bişeyleri anlamak cözüm üretmek birlikte var olmak anlaşmak değil. var bi doğrun doğru olup olmadığını sorgulamış bile olmadığın. ona tutunup gidiyosun. şu milletin bekası falan değil derdin yanı, kendinin doğruluğunu kanıtlamak.

Kendi bildiğin doğru olsun gerisi, aksini söliyene yerli yersiz saldır yeter. kendini haklı cıkar yeter.

senin kadar boş konusan az adam gördüm ben paticikte.

Konu Cuce ne diyorsa konu odur konusu değil Cuce.Senin ya da başkasının şamar oğlanı da değilim,nerede ve ne zaman ne söyleyeceğimi senin gibi adamlardan öğrencek de değilim.Burada düşüncelerini yazarsın,kabul ederim eyvallah,etmem yazarım.Senin de işine gelmeyen bir şey varsa yazarsın,yok benim yazdıklarıma cevap vermeye gerek dahi duymazsan yazmazsın.Demagoji yapmıyorum,yapmadığım için de zaten hemen her yazdığım konuya sen dahil benzer bir kaç kişi yine benzer tepkiler veriyorsunuz.Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonundan dönen askerlere PKK saldırısı haber başlığı mı demagoji?Yoksa yazdıklarımın içinde kim bilir işine gelmeyen,hoşuna gelmeyen ne demagoji? Seni ve senin gibi adamları okuduğunu anlayan insanlar olarak düşündüğüm için buraya gecenin bu saatinde yazıyorum,ben Amerika demokrasinin beşiği mi dedim?Sen de demediysen sana dedin mi dedim? Diyenlere söylüyorum,sen neden rahatsız oluyorsun?
Terbiyesizsin en başta.Senin dediklerini kabul etmek zorunda mıyım ben?Senin gibi adamların benim gibi adamlara tartışma adı altında hakaret etme özgürlüğü mü var burada?Varsa yanlış,böyle bir şey olmamalı.Sen kim oluyorsun beni anlamamakla,anlayamamakla itham ediyorsun?

PKK bitmiyorsa sebebi en başta senin zihniyetinde adamların bu ülkede ne yazık ki bolca yetişmiş olması. Benim hangi mesajımda düşmanlık var?Hangi mesajımda kardeşliğe karşlı bir mesaj var?Baştan beri Kürt ile Kürtçü'yü ayırdım,bu mu seni rahatsız ediyor?

Ne oldu şimdi?Burada adam gibi tartışan insanlar vardı, sen geldin, konuyu bulandırdın, pisledin,edeceğini ettin.

Ayıp ama ayıptan anlamayana ne denir?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...