Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steins;Gate (Siddetli Tavsiye)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

24

http://i52.tinypic.com/8yyxk1.gif

Mükemmel bir seri mükemmel bir şekilde bitti... Çok da birşey yazmaya gerek yok açıkçası, 11/10.

Yanlız VN'in çizimleri inanılmaz iyi, translation'ı tamamlanınca mutlaka oynamak lazım. Gerçi bayadır bakmıyorum, bu da son line, tamamlanmış bile olabilir çevirisi.

http://i56.tinypic.com/2v2woe1.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

24

Mutlu sonla bitmesine sevindim, bünyem kaldırmamaya başlamıştı o kadar dramı.
Söylenecek pek bişey bırakmadı, bütün olaylar birbirine bağlandı ve bitti. Gerçi olayları bağlayış şekillerini pek sevmedim, bence diğer bölümler yanında sönük kaldı ama yine de güzeldi(o kadar poz kestikten sonra o bıçağı yemiycekti abi ^^)

Gerçi "geçmişi değiştirmeden kurtar" planının tek olayının Okabe nin Kurisu yu kanlar içerisinde yatarken görmesinden ibaret olmasını da beğenmedim, kısa kesmek için zorlamışlar gibi bi havası vardı. Her ne kadar attractor fielddan bağımsız olsa da Kurisu nun ölümü bütün geleceği değiştirebilecek bi olay, sırf Okabe yi değil diğer insanları da etkiliyo, Okabe Kurisu yu öldü sandı diye world line ın değişmesi ve attractor fieldın devreden çıkması da biraz zayıf bi senaryo gibi geldi bana. Tabi yine de güzel bağladılar sonunu. Mutlu sonla bitmesi bile yeterli aslında(ki hikaye tek bir ana değil bütün seriye düzgünce yayıldığından ve hepsi birbirine bağlandığından nasıl bir son gelirse gelsin hikayenin bütününe kıyasla sönük kalıcaktı muhtemelen)

Ama yine de sezonun en iyi serilerindendi(hatta tek rakibi Madoka) ve keşke bitmeseydi diyorum. Sonbahar sezonunda bunun eksikliğini kapatacak güzel yapımlar filan gelse bari çünkü eksikliği hissedilecek kadar güzel bi diziydi.
(ya da prequel ayağına 2020-30 lardaki cern distopyasını yapsınlar gelecekteki Okabe ve Daru yu görelim)

Sosyal ağlarda paylaş

24

daha sonuk kaldi 23' ten sonra ozellikle
23' un sonunda tepiniyordum vn openingin girisiyle beraber orasi ayri, ama plani izah etme kismini kirpip adam niye sevindi bu kadar diye cliffhanger biraksalar,
plan kismini da finale saklasalarmis cok daha iyi olabilirmis

ketcap sikmasini beklerken kendi kanini kullanmasi sayesinde kurisu onu aramaya cikti hem, iyi de oldu
hakettigini aldi bence, forced drama kasmadilar, cok tatli bitti

prequel falan gelse guzel olur hakkaten
Sosyal ağlarda paylaş

ilk bölüm çok karışıktı,ikinci bölüm ehh şöyle böyle dedim, bir de sağda solda "yılmayın devam edin 5. bölümden sonra çok güzlleşiyor" yazıları da bu sabrımı destekledi...tamam time machine falan çekiyor beni de ama çok ağır gidiyor konu diyordum içimden...ama şu an itibariyle,3. bölümde Cern'ü gördüğüm dakika 'işte bnm animem' diyerek vuruldum...ve sanırım bu gece bitiricem sezonu...yetişcem yorumlara.:P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...