Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steins;Gate (Siddetli Tavsiye)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

CERN bunlarin ilk attigi d-mail i tespit edip o yuzden takibe aliyor, IBM 5100 u kullanip CERN in database e girip maili ordan silmeleri lazim, planlari bu su anda

19. bolum sahane idi, shining finger RAEP sahnesinde teyze gelince "aha tecavuz edio" diye polsi cagiricak tahmini yapip "eh iste gunumuz sevgilileri" diyince dumur oldum, hatun bi saat dovustu, ciglik atti bariz zorlama var okabe orda tecavuz etseydi yirticakti demek adsfadsf

gittikci okabe dahada yipraniyor, yaslanip olgunlasiyor bu bolum direk basbaska bir karaktere dondu isler boka sarinca, shining fingera tekme attigi yer MUKEMMELDI, kurisu ile olan diyaloglarda mukemmeldi

seviyorum ya su yapimi asdf, time travel done right direk

Sosyal ağlarda paylaş

19

Okabe'nin yumruğu attığı yer gerçekten mükemmeldi ama galiba VN'de daha bir sertmiş burası. Okabe yerdeyken kafa atmış tepinmemesi için, Moeka Okabe'nin gözüne tükürmüş şimdi hatırlamıyorum ama baya ağır da konuşmuş... Gerçi 4chan postundan bunlar o yüzden trollenme ihtimalim %90.

Sosyal ağlarda paylaş

19

Eheh Okabe haneye tecavüz suçundan yırtmak için doğrudan tecavüz eylemine geçince wtf dedim açıkçası, öyle bişey beklemiyodum hiç lol. Gerçi dövüşmesini de beklemiyodum, bildiğin bodoslama daldı resmen. Teyzenin de kafa iyi heralde, etrafta uçuşan masalar, yerlerde sürüklemeler bağırışlar filan, ortalık savaş alanı, adam da kızın üstüne çıkmış zorluyo resmen, teyze gülüp geçiyo. Hayır madem bişeyden şüphelendin geldin, bi bakın etrafa.
(Okabe vs. Kurisu virgin muhabbetinde Okabe nin söyleyecek bişeyi oldu diyebiliriz ayrıca, en azından öpüştü^^ Okabe:1, Kurisu:0 )

Yalnız bölüm bayağı ciddiydi ya, Okabe nin rage e girmesi, Moeka nın kafayı sıyırmış hali filan çok iyiydi.
Ayrıca Mayuri nin ölümü o kadar ana konu haline gelmişti ki Moeka pure evil gibi algılanmaya başlamıştı, bu bölümde öyle diil aslında, kullanılıyo sadece olayına getirdiler durumu. Muhtemelen Okabe hem Mayuri nin hem de Moeka nın kurtulduğu bi worldline için uğraşıcak(Moeka yı kurtarmaya çalışmaz da Mayuri nin kurtulduğu timeline da Moeka da hayatta kalır işte)

Sosyal ağlarda paylaş

offf cok agir ya dusundumde simdi

ayni 4 gunu defalarca yasamasi ve herseyi hatirlayanin bi kendisi olmasi, insan sizofren olur ya

kurisu ya "bu konsumayi senle kac kere yaptim kimbilir" demesindeki o dram mukemmeldi hani, minumum 50 kere falan leapledi herif totalde ve kendisi haric kimse ana dramin kaynagini hatirlamiyor

Sosyal ağlarda paylaş

wikipediaya sakın ola ki bakmayın.

19 (usttekiyle alakalı değil)

kum saati niye durdu ki şimdi ?
mayurinin ölümü 4 gün erken olacak (son dmailla modifiye olan timeline ile aynı sanırım), moekanın intiharının ertesi gece olduğunu düşünürsek
veya
divergence oldu bir şekilde o yüzden mi durdu ?

Sosyal ağlarda paylaş

20

ben VN yi okudugum halde etkiledi beni, okabenin bakislari orda calan muzik filan mukemmel direk

her bolumu giderek daha iyi oluyor sunun ehuehu

bu arada orjinalden kisaltmislar, mr braun suzuhayi hatirliyinca pisman olup intehar ediyor, kizi nae geliyro ve moekayi o olduruyor

http://i54.tinypic.com/2saxboi.jpg

babasinin olumunden etkilenip 2738 kez (15 sene) kadar time leap yapmsi CERN kurisunun makinaya el koydugu zaman, babasinin olumune sebep oldugu icin okabeyi kendi elleri iel oldurecegini ancak attractor field yuzunden bunun icin okabenin 15 yil korku ve huzun icinde beklemesi gerektigini soyleyip kaciyor

zaten attroctor fieldi anlatmak icin okabeyi bicakliyor ama koluna isabet ediyor, olduremiyecegini biliyor zaten

cok damardi orasi VN de, ya moral faggotryden yada konuyu cok uzatmamak icin o kismi atlamislar direk

Sosyal ağlarda paylaş

20

Okabe nin ilk d-mail i hesaba katmadığı belliydi zaten ama yine de etkilendim o son sahneden. Kurisu da havadan sudan konuşur gibi kendisinin ölümünden bahsediyo ya o noktada Okabenin ifadesiyle kaldım ben de. Bu işin içinden nasıl çıkıcak çok merak ediyorum.

Mr. Braun un sern ajanı çıkması bayağı büyük bi sürprizdi ama, hiç beklemiyodum böyle bişey.
Viktor un söylediği Nae sahnesini niye iptal etmişler bilmiyorum ama öylesi daha da feciymiş(diğer yandan da çıkarmaları yazık olmuş diyorum, öylesi daha güzel olabilirmiş, Moeka da Mr. Braun da çok basit bi şekilde öldüler bence). Belki FB nin telefonundan mesaj attıkları world line da öylesi gerçekleşir, bilmiyorum. Sonuçta FB bu world line da başarısız oldu. Büyük ihtimalle bir şekilde o karşılaşma tekrarlanır yani.

Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

şuandaki timeline da kalmalarının mahsuru nedir peki ?

spo

muhtemelen mayuri gene ölecek. Sern olmasa da kafasına tuğla falan düşecek. kısacası ya kurisu ya mayuri ölecek. seçim okabenin. biri cocukluk arkadaşı. biri yakın zamanda tanışsa da, romantik bişeyler hissetmeye başladığı biri. zor karar valla.

Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

şuandaki timeline da kalmalarının mahsuru nedir peki ?

mahsuru su, cern in gene ilk d-mail dan haberi var

cern dunay ustunde zaman makinasi uzerinde calisan veya bu konuda tesadufende olsa bisiler kesfetmis insanlari gozlem altina aliyor direk, bunlarin evinden CERN e baglanti olmasi veya mr braun un varligi zaten CERN in bunlari kullandigini gosteriyor

CERN ileri asamaya gelinceye kadar izleyip, gizlice ajanlar yoluyla destek olup makina olgunalsinca el koyuyor, kendi calismalarinda kullaniyor

0.00000 ile 0.99999 arasinda olan alpha worldlineda mayurinin olumu sabit cunki attractor field ayni, bu worldline da her sekil dunya CERN kontrolundeki dystopia ya donusuyor ve 2025 de resistance lideri okabe CERN tarafindan olduruluyor, suzuha dunyaya gelip bu gelecegi degistirmek icin darunun makinesi ile gecmise gidip IBM 5100 un pesine dusuyor, her sekil suzuha gecmsite 2000 yilinda oluyor, gene moeka nin olumu sabit, mr braun un intehari sabit ve bu intehar yuzunden rage e girip 15 sene sonra okabeyi oldurucek olmasi sabit

alpha worldline in attractor fieldi bu yani, bu eventlerin degismesine imkan yok kesinlikle cunki bizzat insanligin kollektif bilincalti buan karar vermis durumda

beta worldlineda ise kurisu bicaklaniyor

dikkatli izleyenler icin obvious olan spoiler, hikayeden cok arkaplanda henuz resmen aciklanmamis ancak gozumuze sokulmus bilgileri iceriyor

okabe attigi ilk d-mail ile ilk bolum beta timelinedan alpha timeline a geciriyor dunyayi, d-mail in kesfi ve kurisunun leap machine i ile CERN kendi elindeki zaman makinesini tamamliyor

kurisunun "mother of timemachine" olmasinin sebebi bu tamamen, d-mail in isleyisini cozup LHC kullanarak kendine has bi model kuruyor, CERN in ve suzuhanin zaman makinesinin tek yon olmasinin sebebi bu zaten, isleyis oalrak d-mail ile ayni prensip ile calisiyorlar cunki

Sosyal ağlarda paylaş

Okabe d-mail i atıp worldlineı saptırmadan önce de Suzuha geçmişe dönüyodu(2010 da dolanmayıp 2000 lerde ortaya çıkıyodu ama). Yani Okabe nin d-maili atmadığı world line ın geleceğinde de CERN in distopyası mevcut muhtemelen.
Diğer yandan Suzuha nın anlattığı gelecekte Kurisu zaman makinesinin mucidi. Yani Suzuha alpha worldline ın geleceğinden geliyo da olabilir(Kurisu nun yaşayıp Mayushii nin öldüğü world line) ama büyük ihtimalle hem alpha hem beta world line da eninde sonunda CERN distopyasına dönüşüyo, Okabe world line ı saptırdığında Kurisu zaman makinesinin mucidi oluyo ama diğer world line da da bir şekilde bulunmuş zaten(aynı çıkarımı CERN in d-maili algılamadığı bir worldline da da Suzuha nın geçmişe dönmesine bağlayarak ta yapabiliriz tabi)

Sosyal ağlarda paylaş

VN'de 20. bölümde olmuş olanlar, plotla ilgili spoiler değil

/a/'dan kopyalıyorum

In a nutshell:
Braun suicides in front on Okabe and Moeka in his house without killing Moeka
His daughters memories from 17 years in the future time-leap into her younger self
She kills Moeka via fatal stabbing
Tells Okabe that in 15 years, she's a SERN commander, she finds him, abducts him and tortures him to death
She stabs him in the arm, tortures him a little and runs off, reminding him they'll meet again in 15 years

Beraberinde gelen resim

http://i54.tinypic.com/2hqqmiw.jpg

Neden braun'un 17 yıl önceye time leap yapıyor hiçbir fikrim yok. VN'de böyle oluyormuş Moeka'nın ölümü falan.

Sosyal ağlarda paylaş

smarthan said:

peki ilk bölümde kızın okabeyi tanıması ve okabenin kızı tanımaması nası oluyo ?

muhtemelen okabe fiziksel olarak gecmise donuyor suzunun makine gibi bir cihazla, o esnada iki okabe var. hatta biraz daha zorlarsak ilk bolumde okarine gelen bozuk video maili da okabe eski kendisine yolluyor uyari amacli olarak (son bolumde fotograf cekme huyu edindi, bunu bir adim ileri tasimis da olabilir) ama video bozuk gidiyor (dmail ?).

bir de ilk bolumdeki prof kacmis gitmis gibi bir seyler konusuluyordu ilk change' den sonra, sanki onun da bir olayi cikacak finalde (kurisunun babasi olabilir mi ?)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...