Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steins;Gate (Siddetli Tavsiye)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

22

bu son bölüm müydü?
şimdi en son bulundukları line da ilk başladığı line mı hani konferansa gidiolar sonra kurisuyu bıçaklanmış görüo, o line a mı döndüler? o konferans öncesinde miydi suzuha telefon açtığıdna vs birisi tam olarak açıklasın tam olrak nerde bitti olay die DAS

Sosyal ağlarda paylaş

22

tamam ok kısım.
Fakat bıçaklandığı sekaisen e döndüğünde okabe, hangi dönemdeler, Kız bıçaklanmış mı çoktan yoksa daha o konferansa gidip tanışmamışlar mı hiç kurisu ile.

Ya ilk bölümü hiç hatırlamiom o yüzden soruom. ilk bölümde o binanın tepesine, time machine çakılmıştı onu görmeye gitmişlerdi sonra da orda konferansa gidiolardı çıkışta kızı bıçaklanmış görüodu di mi? Çıkışta da mail atarken ilk d mailı atmış bulunuyordu ve değişiodu sekaisen. Şimdi hiç o binayı görmeye gitmeden önceki zamana mı geldik? YOKSA konferansa katıldı okabe kurisu öldü o dmailı atmayıp eve döndükleri anda mıyız?

Sosyal ağlarda paylaş

22 - @Mortis

yok 23 un previewi bile cikti

muhtemelen o line'a donduler
ilk bolum yok yanimda da en son agladigi timeleapi 13.08'e yapti, muhtemelen mayurinin oldugu siralarda leap yapmaya kalkisip kurisunun engelledigini dusunursek de ayin 17 18 i falandi
kurisu 1 ay kalicam japonyada diyordu, iki gunde de time machine yapip birbirlerinden elektrik almalari pek mumkun degil dersek kurisu 1 2 hafta once olmus vaziyette su anda

of july 28 diyordu zaten, gerek yok kasmaya
en erken 13 agustosta olduklarini biliyoruz, kurisu bu tarihlere gore o anda olmus olmali

ha ote yandan ilk bolumde suzu okarine el salliyordu kurisu olmeden once ve su anda daha yeni telefon aciyor, o da var. ama simdiki okarin pratikle uzun bir ruya gorup bu ana gelmis iken digeri daha normal bir sekilde yasiyordu, o yuzden gelecek kabaca ayni olacak ama biraz daha diverge olmus olabilir okarinin ileride yapacaklari seylerin ruh hali sebebiyle farkli olabilitesi yuzunden

dolayisiyla da kurisuyu 1 2 hafta sonra olu bulabilir/oldurebilirler

22 - @ShadowFury

beta timelineda da geri donmesi gerekiyordu zaten, ilk bolume cuk diye baglanacak bence

fiziksel/bilincli traveldaki sikinti divergence' in degismemesi gibi anladim ben, diverge edebilmek icin yapilan degisikligin bilincdisi gerceklesmesi gerekiyor yoksa kendi kendini dogruluyor zaman akisi
okarin bunun icin microwave'e ihtiyac duyacak, ha arabayi durdurup alabilir tabi de aradan gunler gectiyse kisa yoldan alabilmek icin makineye atlayacaklar, hop iki okarin (opsiyonel olarak mayuriden de, metal upayi kaybettim falan yapiyordu da o kadar degerli biseyi ayni mayuri kaybetmis olamaz)

bir de telefon gelmisti ilk bolumde buna, fiziksel travella dupe yaptigi icin ayni numarali/adresli telefondan kendisinde de var ve ikisi de cagriyi yakaliyor (diye salladim), normal okarin bu ne lan diyip iplemezken duplike olmus okarin onunla timeleap vari bisey yapacak. okarinin gozunden gelecekten kendisine leap yapan bir okarinin mevcudiyeti mumkun olmadigi icin (adamin 'hatirladigi' seyleri goruyoruz sonucta, yaptigi her leap de bunu isaret ediyor) hafizasini silme veya komple transferden ziyade parca parca hafiza kesitleri yollayaraktan sunu sunu yapma gibisinden telkinler olabilir gibi, olayin prensibini biliyor sonucta

iyice zorlarsak da savasi aslinda okarin baslatiyor balatalar yalama oldugu icin sfgjh

ama kurisu kelalaka bir sebepten olecek bence, sern distopyasi olmasin diyebilecek tek kisi okarin, suzuha ne diyor bu liseli der gecer dejavu yasamazsa

Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

22

tamam ok kısım.
Fakat bıçaklandığı sekaisen e döndüğünde okabe, hangi dönemdeler, Kız bıçaklanmış mı çoktan yoksa daha o konferansa gidip tanışmamışlar mı hiç kurisu ile.

Ya ilk bölümü hiç hatırlamiom o yüzden soruom. ilk bölümde o binanın tepesine, time machine çakılmıştı onu görmeye gitmişlerdi sonra da orda konferansa gidiolardı çıkışta kızı bıçaklanmış görüodu di mi? Çıkışta da mail atarken ilk d mailı atmış bulunuyordu ve değişiodu sekaisen. Şimdi hiç o binayı görmeye gitmeden önceki zamana mı geldik? YOKSA konferansa katıldı okabe kurisu öldü o dmailı atmayıp eve döndükleri anda mıyız?

Evet ilk line a geri döndüler de d-mail mantığıyla geri çevirdilerse o olaydan 20 gün sonrasında filan olmaları lazım. Ama emin değilim, eğer d-maili silince o d-mailin oluşturduğu world line da siliniyosa konferansın hemen sonrası olma ihtimali de var(ama düşük bi ihtimal, muhtemelen Kurisu nun ölümünün 20 gün sonrası)
(Geri döndüğü an, Mayuri ve Daru nun oturdukları noktalar filan 1. bölümde lab member ları kameraya çektiği konumların aynısıydı da ondan bi "acaba o güne mi döndüler?" dedim ama sanmıyorum yine de^^)

Aynen direkt ilk bölüme bağlıycaklar bütün olayı. İlk bölümde anlattıkları kadarıyla beta world line da neler vardı diye bir düşünürsek:

-John Titor 2000 lerde ortaya çıkmıştı ve konferanstaki profesör onun anlattıklarından teori yumurtlamıştı onu anlatıyodu(Bu Suzuha nın durumuyla aynen uyuyo. Beta world line da 2010 da pek kalmayıp 2000 e gidip komployu yazıp sonra daha da geriye gidip IBM i almaya gidiyodu, alpha world line da 2010 da çok oyalandığından 2000 leri atlayıp öyle gitti bu yüzden sadece 2010 da ortaya çıktı. Beta world line a dönmeleri de cern distopyasını ortadan kaldırmıyo çünkü Okabe d-maili atmadan önce de(B-world line) John Titor ortaya çıkıyodu zaten.)
-Kurisu Okabe yi tanıyodu ama Okabe Kurisu yu tanımıyodu.
-Okabe Kurisu yu kurtarmaya çalıştı ama bir sebepten dolayı acelesi vardı o yüzden sadece uyardı ama Kurisu yu kurtarmaya yetmedi(muhtemelen cern ajanlarından filan kaçıyodu)
-Kurisu öldü
-Okabe ilk d-maili atıp alpha world line a geçti.

-Okabe ilk d-maili sildirip beta world line a geri döndü.

Şu son bölümdeki telefon konuşmasıyla bağlarsak Okabe kesin Suzuha nın zaman makinesini kullanarak Kurisu yu kurtarmaya dönücek gibi gözüküyo(Kurisu nun Okabe yi tanımasının ama Okabe nin tanımamasının tek açıklaması bu). Ama sonraki bölümlerle çelişen bişeyler var.
Diğer olaylarla karşılaştırmak anlamsız çünkü o alpha world line da değiller artık(Kurisu yu kurtarmak için dönmesi gerekmedi yani), ama mesela zaman makinesi tek yönlü çalışıyo; o zaman B-world line daki Okabe konferans gününe geri döndüğünde geleceğe dönemez yani beta world line da şu anda 2 tane Okabe olması gerekli(veya geçmişe giden versiyonu ölmüş te olabilir)

Fly ın telefonla ilgili dedikleri bayağı mantıklı geldi yalnız. Kendisine arada sırada anlamsız resimler gidiyodu, bunun sebebi diğer Okabe yle başkasının(muhtemelen Suzu) mesajlaşması filan da olabilir yani.

/edit: gerçi alpha world-line dayken de anlamsız mesajlar filan geliyodu ama a-world line dayken Kurisu yaşadığından Okabe nin geriye dönmesi anlamsız olurdu. o yüzden bu kısımdan da emin değilim.

Sosyal ağlarda paylaş

22

daru mayurinin ayni yerde oturusu sembolik bence daha ziyade, gundelik hayat devam ediyor iste tadinda bir olay. okarinin kayis mayis kalmamis kimse iplemiyor onu, bir ihtimal arada bicaklanma vs olayindan sonra okabe mayuriyi fazlaca korumaya aldi (attractor field vsden bagimsiz, o gerceklikte boyle seylerden haberi yok) ve mayuri tamam sakin ol yapti, cok conspiracy uretmelik bisey yok ortada

sernle falan ilgisi yok bence hicbiseyin
sern de mesaj silinmesi sonucu distopyaya sebep olacak olaylara sebep olamadigi icin beta world line inda bulundugundan bu da kurisunun oldugu attractor fielde sebep oluyor yo dawg
dolayisiyla sern halen parca carpistiriyor su anda ve ileride de muhtemelen rusyanin nuke atisi ile avrupayla beraber yokolacak (gercek john titorun ongordugu uzere)

suzu babasini tanidigi icin 2010'a tamamen okabe ile gorusmeye geliyor, underground terorist orgutu yerine devletler olabilir belki isin icinde, rusya vs abd falan gibi
okabe aklini yitiriyor 'bir sebepten' oturu ve daru kizina ibn i alip eski programi debug etmeden once git sununla konus efendi olsun diyor (36->10->10(microwave icin, yakin zamanda)->00(milletle geyik yapmak icin ? veya ailesiyle vakit gecirecek)->'75)
ama aklini yitirme sebebi tamamen suzunun geri gitmesi ve sonrasinda anlatmasi muhtemel olaylar
kurisu okabenin ellerinde olecek diyorum, sonra da kendine reset atacak. beyni degisime karsi gelemedigi icin aeaeae diye bagiracak

Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

şimdiye kdar elfen lied, hellsing, death note izledim. death note harici hiç birini beğenmedim. son bi şans olarak buna başlıyorum bakalım, bunu da beğenmezsem dönücem amerikan kültürüne

dün başladım, 10 bölümdeyim harikaymış, ilk kez bi animeyi bu kadar sevdim. sayesinde baya bi japonca terim öğrendim sdfgk
Sosyal ağlarda paylaş

23

Gelecekten gelen mesaj kısmı çok iyiydi. Bi yandan böyle gaza getiriyo, bi yandan aşırı ciddi ama Okabe 15 yılda bir gün bile büyüyememiş hala aynı kalmış ya ahahahah kendisi bile eleştirdi ona çok güldüm. Kurisu yu öldürenin kendisi olduğunu anladıktan sonraki çöküntüden anında kurtulup normale dönmesi filan aşırı iyiydi yalnız.

Kurisu nun babası da şerefsiz profesör çıktı da o şerefsiz profesör beklenenden de şerefsiz çıktı, bir şekilde öldürseler bari gıcık oldum.

Muhtemelen yaptıkları plan Kurisu nun cesedi alıp canlısıyla yer değiştirmek gibisinden bişey olucak(bi kere başarısız olman lazımdı filan dediklerine göre sırf psikolojik değildir diye tahmin ediyorum, Mayushii nin reskilliyle yeterince süründü zaten). Gerçi emin değilim başka bişey filan da çıkabilir de Okabe nin hala aynı olduğunu düşünürsek öyle ya da böyle bir şekilde world line ı trollüycekler gibi duruyo.

Sosyal ağlarda paylaş

23

tokat dispanserine dondu adam

profla kurisunun goz renkleri niye bu kadar benziyor diyordum, sevindim fds

muhtemelen

attractor fielda gore kurisu o tarihte olecek ama, kacmak icin tek yollari time machine ile uzerinden atlamak olur herhalde nakamalarim sayesinde buraya geldim T___T modunda sacmalatmazlarsa
10 20 dk onceden okarini keklerler, sonra hemen atlarlar cihaza
gelecekteki okarin geri alphaya gitmeyi veya kendisinin varolmayacagi belirsiz bir gelecek olmasini istemedigi icin kendi gittigi yoldan gitmeye zorladi bir defaya mahsus, ama bu defa elinde cihaz olacak okarinin

final destination stili kurisunun kafasina araba motoru falan dusmeyecegini umuyorum, ayip olur

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...