Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'nin en uzun nehri nedir?

Bone

Öne çıkan mesajlar

televizyonda rastladım da, Pakize Suda herkese bunu soruyor, Nil diye cevap veriyorlar.

ancak merak ettim, tam olarak "Türkiye'nin en uzun nehri" sorusuna verilebilecek cevap nedir?

ah, böyle eksik sorulardan nefret ediyorum.

tamamı türkiye il sınırları içinde olan en uzun nehir bildiğim kızılırmak, ama türkiyeye dahil olup türkiyenin dışına da uzayan en uzun nehir fırat.

hatta wikipedia'ya baktım da, kızılırmak'ın uzunluğu 1.355 km, fırat'ın ise türkiye'de kalan uzunluğu 1.263 km, fırat'ın toplam uzunluğu 2.800 km.

bu durumda "türkiye'nin en uzun nehri nedir?" sorusuna hangi cevap doğrudur?
fırat mı, kızılırmak mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

televizyonda rastladım da, Pakize Suda herkese bunu soruyor, Nil diye cevap veriyorlar.

ancak merak ettim, tam olarak "Türkiye'nin en uzun nehri" sorusuna verilebilecek cevap nedir?

ah, böyle eksik sorulardan nefret ediyorum.

tamamı türkiye il sınırları içinde olan en uzun nehir bildiğim kızılırmak, ama türkiyeye dahil olup türkiyenin dışına da uzayan en uzun nehir fırat.

hatta wikipedia'ya baktım da, kızılırmak'ın uzunluğu 1.355 km, fırat'ın ise türkiye'de kalan uzunluğu 1.263 km, fırat'ın toplam uzunluğu 2.800 km.

bu durumda "türkiye'nin en uzun nehri nedir?" sorusuna hangi cevap doğrudur?
fırat mı, kızılırmak mı?

Gavur filmini Turkce dublajla izliyor gibi bir hissiyat veriyor serefsizim.
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

Ya pramidlerin Türkiye'den kaçırıldığına inanıp devlete atıp tutan eleman.

var öyle bişey, ama sözkonusu şey piramit değil bergama sunağı.

adamlar kese kese götürmüş baştan birleştirmiş prusyada. bi de devlete en fazla geri istenemiyo diye atılıp tutulur, osmanlı döneminde 1800lerin sonlarında yapılan bişi çünkü bu
Sosyal ağlarda paylaş

Yani vatandaş piramitler götürüldü konusunda haksız değil aslında piramitler olsaydı onları da kesin alıp götürürlerdi.

Pergamon Krallığından bir şaheser,Hellenistik dönemde plastik eserler bakımından da çok önem arz ediyor,mimari açıdan da ayrı bilgi veriyor.Kronolojik açıdan da önemli,tarihleme unsuru olara karşımıza çıkıyor ama bir bakıyoruz ki Almanya'da,kim izin veriyor ? Padişah.

Daha bunun gibi bir yığın kültür katliamı var.

Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Yani vatandaş piramitler götürüldü konusunda haksız değil aslında piramitler olsaydı onları da kesin alıp götürürlerdi.

Pergamon Krallığından bir şaheser,Hellenistik dönemde plastik eserler bakımından da çok önem arz ediyor,mimari açıdan da ayrı bilgi veriyor.Kronolojik açıdan da önemli,tarihleme unsuru olara karşımıza çıkıyor ama bir bakıyoruz ki Almanya'da,kim izin veriyor ? Padişah.

Daha bunun gibi bir yığın kültür katliamı var.

Ahahahaha çok iyiymiş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...