Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Urfa'da benzin istasyonu patlaması

goldbären

Öne çıkan mesajlar

link

said:
Şanlıurfa'nın Karaköprü beldesinde bir petrol istasyonunda meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, 18 kişi yaralandı. Patlamanın olduğu benzinlikten fırlayan parçalar yüzlerce metre ötede bulundu. Vatandaşlar yıkıntılar arasında insan aradı. Görevliler ise vatandaşları patlama bölgesi etrafında cep telefonu kullanmamaları konusunda uyardı.

ucuz bile atlatılmış da, cep telefonu kullanmamak niye?
Sosyal ağlarda paylaş

Akaryakıt gazları havadan daha ağır olduğundan yere çöküyor, onun için istasyon sahasında sigara bir yana cep telefonu bile kullanılmaması gerekiyor normalde, özellikle yaz aylarında.

Patlama olmuş bitmişken ne derece anlamlı bilmiyorum tabii, ayrıca LPG tankı patlamış galiba, LPG de havadan ağır mı ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok denecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Patlama kültürünüz yok. Patlamayı tanıma kültürünüz yok. Şanlıurfa kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, petrol istasyonu çeşitliliğine hazır değilsiniz. Ben petrol istasyonu patlatırım diyeniz de tatava. Petrol istasyonunun her çeşidini patlattım diyo, ara sokakta bir petrol istasyonununa uğramamıştır mesela. Duyulmuş istasyonları görmüştür.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Akaryakıt gazları havadan daha ağır olduğundan yere çöküyor, onun için istasyon sahasında sigara bir yana cep telefonu bile kullanılmaması gerekiyor normalde, özellikle yaz aylarında.

Patlama olmuş bitmişken ne derece anlamlı bilmiyorum tabii, ayrıca LPG tankı patlamış galiba, LPG de havadan ağır mı ki?

lpg havadan ağır, doğalgaz hafif. Hatta eve dedektör koyarken buna göre koymak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...