Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nokia n9, Meego'lu

Flassh

Öne çıkan mesajlar

Onu bunu bilmem de, ben bir daha Nokia kullanmam. N-gage'den sonra ne güzel mpx200, s800i vs. giderken Iphone'a para vermeye kıyamayıp 5800 aldım, her rehberde isim seçmeye çalışışımda kendime sövüyorum, şu an telefon bütçem de yok, tam FUUU pozisyonunda kaldım.

Zaten pili 1 saatte bitmiyor olsaydı mpx200'ümü değiştirmezdim, aşıktım telefona, hey gidi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
@dh

Nokia N9, dünyanın en hızlı fotoğraf çekebilen akıllı telefonu. Kamera uygulamasına girilmesi, ekrana görüntü gelmesi, nesneye odaklanılması ve odaklanılan nesnenin fotoğrafının çekilmesi yalnızca 2.6 saniye sürüyor. Kıyaslamak gerekirse HTC HD7 8.3 saniyede, Samsung i5500 Galaxy 5 5.8 saniyede, Apple iPhone 4 3 saniyedede fotoğraf çekim işlemini tamamlıyor.

Nokia N9'un kamera özelliklerine baktığımızda, 28 mm'lik Carl Zeiss objektif desteğini arkasına alan telefon 8 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor. 10 cm'den sonsuza kadar odaklama yapabilen, f/2.2 diyaframlı kameraya otomatik odaklama, çift led flaş, yüz algılama teknolojisi, 1280 x 720 @ 30 FPS video kaydı ve 4x dijital yakınlaştırma eşlik ediyor.

oh yes
Sosyal ağlarda paylaş

Nokia tasarım olarak ve donanım olarak iyi telefon yapabilecek konumda buna kimse laf diyemez sanırım ama iş işletim sistemine ve yazılım desteğine gelince sınıfta kalıyor. Telefon harika gözüküyor, oldukça iyi tasarlanmış. Ui n8'den binlerce kat daha güzel. Ortada tek bir sorun var o da bu platformun geleceği. Geleceği var mı ? Yok.

Nokia yanlış tercihler yapmaya devam ediyor esas sorun bu. Meegoyu pat diye yararlanmadan kenara atmakla büyük hata yapmış sanırım çünkü videolarda izlediğim kadarıyla oldukça güzel şeyler vaat edebiliyor. Windows ise istenileni veremeyecek durumda, hazır bile değil tam anlamıyla. Nokia bu telefonu piyasaya sunup insanların 400-500 dolara yakın bir ücreti geleceği olmayan bir platforma harcamasını bekleyecek. Koskoca firmanın içinde hiç mi akıllı bir adam olmaz.

Güzel bir tasarım, yeni ve gelecek vaat eden gelişime oldukça açık bir platform fakat windows ile anlaşma yapılmasından ötürü önü tıkalı bir platform aynı zamanda. Ölü doğan bebek diyebiliriz N9 için.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nokia tasarım olarak ve donanım olarak iyi telefon yapabilecek konumda buna kimse laf diyemez sanırım

ama smartphone piyasasında donanım olarak iyi herhangi bi ürün verdiklerini şu ana kadar görmedik sanırım.. ya işlemci kötüydü, ya hafıza berbattı, ya kasa plastiktendi.. hep dertliydi yani..

hatta bundaki omap işlemci şu anda outdated olmaya başlamış bi işlemci. yetmiyor DLNA yok. mesela rakibi motorola'larda bile var bu.. gyro yok, lg'lerde bile var..

daha da kötüsü gördüğüm kadarı ile card slot yok.. micro SD'mi? o da ne? gsm arena'nın yalancısıyım vallahi.

sanırım kimse nokia'nın donanım olarak henüz iyi bi telefon verebildiğini söyleyemez.
henüz çıkartmadıkları ancak tanıttıkları da dahil.

dahası ve en fenası. paranızı verdiniz. çok iyi..
paranızı ipinin çekileceği duyrulmuş bir meego'ya vereceksiniz.

adamlar berbat symbian'a devam demişlerdi ve buna burun kıvırmışlardı ya... hah işte o zaman bizim kapıcı semih abinin nokia yönetiminde olsa şirketin daha iyi gideceğini farketmiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

pardon abi, zaten aslında kapıcının adını bilmiyorum ben ya.. semih -sözüm meclisten dışarı- berbat bi isim diye semih dedim. yoksa adı semih değildir, semihlerle hiç bi sorunum olmadı..

benim de dedemin adı semih!

e değil aslında hatta sülalede semih yok sanırım ama neyse artık.

özür dilerken sıvamak no:478
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

dasaaa said:

bu telefonlar artık bi pazar oldu, ayfon özentisi diye bişi kalmadı neredeyse.

kamerası olan her telefon ilk kameralı çok satmış telefon sharp'a özeniyor demek gibi bişi oldu özetle dediğin.

bu tarz telefonlarının kralı iphone.
ekşi sözlükten sonra çıkan sözlüklerin hepsi nasıl klonsa bu telefonlar da klondur benim için.

he geliştirebilirler o ayrı.

ama bu telefon güzele benziyor. yani iyi geliştirlmiş dfs

iphone da windows ppc klonu. Kral da windows ppc 2002dir o zaman =)
Sosyal ağlarda paylaş

alet hos, uzerindeki islemci iphone 4 de kullanilan ile ayni diye biliyorum ve yeterince hizli, n900 kullanmistim, kaba saba bir aletti uzerindeki os iyi gibiydi ancak app sorunu vardi, okudugum kadari ile bunun uzerinde android programlarini calistirabilecekmisiz..

ha alip denermiyim , sanirim denemem ancak iyi bir gelisme, sadece hardware olarak biraz asagi kalir herhalde android oslarini uzerinde oynatacagim derken.

http://www.slashgear.com/nokia-n9-android-app-support-promised-with-alien-dalvik-22160809/

ustteki link android programlarini kullanmak ile ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Pocket PC, PDA + Telefon değil bu arada, yalnızca PDA'lere deniliyor. Ayrıca evet, dokunmatik ekranlı telefon konusunda en kör en bilgisiz insan bile kabul eder herhalde bu olayın iphone ile kullanılabilir hale geldiğini.

Yok, Microsoft mobil işletim sistemine telefon desteği eklediği versiyonun ismini windows ppc olarak değiştirdi. O anlamda.
Baya offtopic oldu bu arada. Ayrıca dokunmatik ekranın icadından önce akıllı telefonlar vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...