Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir İlaç hakkında sorular;Umca işe yarıyor mu ? yararını gördünüz mü ?

paparnoz

Öne çıkan mesajlar

21 aylık oğlum üst solunum yolu enfeksiyonu geçirdi,doktora götürdüm ve bana bu ilacı tavsiye etti (kullanırsanız iyi olur gibisinden diğer ilaçların yanında )

Ancak bir başka doktor tavsiye etmediğini söyledi,etkisi konusunda da net veriler olmadığını dile getirdi.Bir çok yer de de etkisi konusunda net açıklamalar yok kimisi müthiş bir şey çok işe yaradıdan öteye gitmiyor,kimisi de kullandım ama hiç bir netice almadım diyor.

Şimdi sorum tabii ki kullanan arkadaşlara eğer ankete oy verdikten sonra birde etkileri konusunda yorum yaparsanız çok sevinirim.

Ayrıca diğer sorum vitamin şurupları ve hapları ile alakalı pediatrik vitamin şurupları dışında Supradyn gibi vitamin hapları ile alakalı,sadece idrarı zenginleştiriyor,vitamin işiyorsunuz gibi bir şey okumuştum gerçekten böyle mi ? hapla alınan bazı vitaminlerin etkisi yok mu ? Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.Katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

yalniz burada kullananlarin yorumlari gene sana yardimci olmaz bana kalirsa. burda 21-25 yasindaki insan metabolizmasindaki etkilerinden yola cikarak 21 aylik cocuga kullandirtmak pek mantikli degil. ama 0-6 yasindaki bir yakini bu ilaci kullanmis birisinin gorusleri yardimci olabilir tabi.

bu belki yardimci olabilir fakat gene de bir uzman doktora danismak da fayda vardir.

vitaminde biraz bunyeye bakiyor absorb edilme. kimi bunye hazir gidadan alamayabiliyor, kimisi hap seklindekini de alamiyor mesela onun icin enjeksiyonla almak zorunda kalinabiliyor. yani zaten dedigin gibi vucut alamadigi kismini idrarla atiyor, kaliteli isemis oluyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

yalniz burada kullananlarin yorumlari gene sana yardimci olmaz bana kalirsa. burda 21-25 yasindaki insan metabolizmasindaki etkilerinden yola cikarak 21 aylik cocuga kullandirtmak pek mantikli degil. ama 0-6 yasindaki bir yakini bu ilaci kullanmis birisinin gorusleri yardimci olabilir tabi.

bu belki yardimci olabilir fakat gene de bir uzman doktora danismak da fayda vardir.

vitaminde biraz bunyeye bakiyor absorb edilme. kimi bunye hazir gidadan alamayabiliyor, kimisi hap seklindekini de alamiyor mesela onun icin enjeksiyonla almak zorunda kalinabiliyor. yani zaten dedigin gibi vucut alamadigi kismini idrarla atiyor, kaliteli isemis oluyorsun.

Asıl olan nokta işe yarayıp yaramadığı.Zaten yukarıda doktorun tavsiye ettiğini söyledim sanıyorum,yine bakıyorum evet gayet de yazmışım doktor'un tavsiye ettiğini.Her yaştan insan bu ilacı kullanıyor zaten o yüzden genel sordum sadece yaşa göre dozu farklı oluyor ama işe yarıyor mu ? Bunu merak ettiğim için genel sordum.

Ekşisözlük,kadınlarkulübu gibi vs sitelere baktım zaten ama açıklayıcı bir şey belirtmemişler o yüzden burada da açma gereği duydum.

Tekrar özet geçiyorum;uzman doktorlara danışıldı;biri tavsiye etti,diğeri etmedi,benim merak ettiğim ne kadar işe yaradığı veya yaramadığıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

İse yariyor ama mumkunse kendi immune sistemi ile başetmesi daha iyi ilerisi icin. Yani ertesi gun tatile cikacaksan kullanmak akillica olabilir ama normal bir gunse gereksiz olabilir.
Ama hastalanmış cocuğa kullanmanın bi anlamı yok genelde ilk belirtileri gördüğünde vermek lazım ki hastalık ilerlemeden bünyeye destek olsun diye.
Sosyal ağlarda paylaş

hani birisi kullanmıştır işe yaramıştır, ancak illa sana da faydası olacak diye bir olayı yok.
kişiden kişiye değişebilir ilacın etkisi.

doktora gittiğinizde hangi ilacı veriyorsa onu kullanacaksınız.
doktorun gözetiminde kullanıyorsunuz sonuçta.

eğer başka bir doktor başka bişi dediyse, ve onun dediği ilacı kullanmak istiyorsanız, önceki doktoru bırakıp onun hastanesine gidin, onun kontrolü altında başka ilaç kullanın.

kulaktan duyma şeyler değil, düzenli kontrol daha önemli mevzu.
Sosyal ağlarda paylaş

Tıp her ne kadar çok gelişmiş olsa da, hala doktorların yorumunun oynadığı rol baya büyük. Çok belirgin vakalarda tabiki her doktor aynı yolu izler ama bazı durumlar (ki bu durum olabilir belki) doktorun yorumu ve deneyimine (bu deneyim burada pek hoş olmadı aslında ama bir açıdan da doğru) bağlı farklılıklara neden olabilir.

Eğer çok arada kaldıysanız 3. bir doktoru deneyin, bakalım 3 farklı görüşte sonuç ne olacak. Ama ilk doktor da ilacı verirken çocuğa bir zararı olacağını düşünse söylerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar basit bir şey sordum,tek istediğim şey ise işe yarayıp yaramadığını ve bu ilaç ile ilgili yorumlarınızdı.Bu konuda anketi samimi bir şekilde oylayıp ve ilaç hakkında yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.

Konu basit reçetesiz satılan bir ilaç dan bahsediyoruz yahu antibiyotik değil bir şey değil,gripin kullanırken vermidon kullanırken düzenli kontrole mi gidiyorsunuz,nedir yani ?
Zaten mevzumuz da kişiden kişiye değişmesi,kime etkisinin ne olduğu ile alakalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
bulundugum ortamda bayaa elden ayaktan dusmus biri vardi. adam plague bearer gibi bi miktar yaklasinca hastaligin aurasini hissediyosun direk(koku sicaklik falan adamin immun sistem topyekun savas halinde artik nasil bi hastalikla mucadeleyse.)

bu vatandas sirket bunyesindeki yeni baslayacak salgin icin 0. hasta.2 gun evden disari cikamamis bacaklarimi hissedemedim ayaga kalkamiyodum falan diyo.az bi toparlaninca kalkmis gelmis ise ama vektorel duzeyde tam bir plague bearer.hapsura aksira kilic gibi sapladi mikroplari sirkete.tam olarak iyilesmemis.

bu gun 1-2 hapsuruk, hafif halsizlik hissi hasil oldu.bu surecin devamini biliyorum.oksuruk, bas agrisi, istahsizlik, agir halsizlik, burun akintisi ... falan diye gidecek.bu aksama kadar bu semptomlar yavas yavas artip gece ve yarin sabah yataktan cikamaz hale getirmesini bekliyodum ki umca yi tavsiye ettiler.eczaneden aldik ogle yemeginden once 30 damlayla basladim.aksam yemeginden oncede yapicam bunu.bide yatmadan once yaparim.hastaligi seyri konusunda buradan bilgilendiririm.keza su hastaligi eger agirlasmadan erken teshis ile bertaraf edebilirsem bu ilaci herkese tavsiye ederim.

ilaci 12.10 da ictim.su anda 1 saat oldu.ilk olarak genzimde hafif bi kasinti vardi, simdilik o kasinti kesildi.hafif bir halsizlik vardi.o da yok olmus gibi.tabi bundan 20 dakka once yedigim ogle yemegininde etkisi olabilir.ilerleyen saatlerde netlestiricem bu durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

Pubmed'e baksana bi pelargonium sidoides upper respiratory tract infection falan diye aratıp. Ya da uptodate'e

Olmadı ben bi ara üşenmezsem bakayım haber vereyim. Kendim de kullandım tanıdıklarıma da kullandırdım hep faydasını gördüm. Aktar ilacı değil sonuçta, fitoterapi. Ama bilimsel bi kaynaktan araştırmadımdı hiç
Sosyal ağlarda paylaş

2. dozu ilk dozdan 8 saat sonra ictim.icmeden once tekrar bir burun akintisi baslamak uzereydi.2. dozu aldigimdan beri gecen surede bu burun akintisida ortadan kalkti.yatmadan once 3. doz var.yarin sabah eger semptomsuz uyanirsam, yarin ve pazarteside icip birakmayi dusunuyorum.gene devam eden semptomlar olursa sureyi 1-2 gun daha uzatabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...