Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Perinçek mi, Kürkçü mü?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

aquila said:

bone 5 yasindaki bir cocugun safligina sahipsin gercekten, kuslar, cicekler.

ne alaka ya lol. adamın oraya gittiğini bilmeden ahkam kesiyorsunuz ve adamı terörist yanlısı gibi gösteriyorsunuz diyince 5 yaşındaki bir çocuğun saflığına sahip oluyorsam güzel,
en azından 2 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahip değilim bazı kişiler gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Bonec:

http://i56.tinypic.com/f0dx7d.jpg

ee? yani ne oldu?
bişi mi ifade edeecek bu resim?

yahu yukarda yazdım "here is a picture, your argument is invalid" tribi atmaya gerek yok,
2 yaşında veletler gibi davranmış oluyorsunuz.

"hahaha yendim seni bak lol" olunca ne değişiyor?
hiç bir şey.
sadece tartışmayı sulandırmış oluyorsunuz, o kadar.

hani sizin bundan daha iyisine yetebilecek zekanız olduğunuzu biliyoruz, ona göre davranın böyle.

vaperon said:

Ama bone baksana şimdi. Çok sevimli değiller mi sencede?

Bence değil işte. Bildiğin terörist görüyorum ben orada...

terörist olup olmaması sevimli olup olmamasına mı bağlı yani?

bir çok forumda gördüğüm şey bu,
moda haline gelmiş.
paticikte de bu moda sıçradı.

sanki çok zekice bir şey yapılıyormuş gibi apo ile perinçek'in yanyana resimleri konulup "aha bakın görüyorsunuz, teröristlere destek veriyor bu adam".
"röportaj yapmaya gitmiş" diyenlere karşı da "e o zaman niye sırıtıyor" diye bir argüman geliştiriyorsunuz.

hani çetintaş'la dalga geçiyorsunuz iyi güzel, ama dalga geçtiğiniz konuların benzerini siz yapmış oluyorsunuz.

bunları yazdım ama,
biliyorum ki çıkıp "here is a picture, so your argument is invalid"çilik oynayamaya devam edeceksiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bonec said:

bunları yazdım ama,
biliyorum ki çıkıp "here is a picture, so your argument is invalid"çilik oynayamaya devam edeceksiniz.

Mesela:

http://images.cheezburger.com/completestore/2010/9/1/87c2d2f9-566b-493d-b485-5d8cd9ab833c.jpg

"Yenmek" ne ayrıca lol, gaza gel diye yaptık geldin, özür dilerim ama eğlenceliydi lan.

Sosyal ağlarda paylaş

bu arada son iki şey yazmak istiyorum.

cetintas said:

ODA TV'den bir paylaşım.
Özellikle bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan başta Viktor olmak üzere Viktor'un tayfası ve çetesi okusunlar. Ya da okumasalar da olur. İsteyen okusun.

cetintas said:

Viktor, minion senin gibi adamlar için pati'de kullanılan bir terminoloji. Körü körüne düşmanlık-hırs-nefret bürümüş gözlerini

çetintaş, anlıyorum akp'ye muhalif chp, işçi partisi, hepar gibi grupları destekliyorsun ve bunları destekleyici haber topicleri açıyorsun.
ama bazı tartışmaların ve parti savunmaların gereksiz boyuta geldiğini düşünüyorum

şöyle açmaya çalışayım:
kullandığın üslup, forumun trollerini ve attention whore'larını kendi üstüne doğru çekiyor. bunlar zaten "bir üye bulayım da sataşayım ego tatmin edeyim" diye fırsat kolluyor. bazı grupları fazla savunduğun zaman, seninle dalga geçip prim yapmaya çalışıyorlar. sonra sen de bu kişilere karşı kendini savunmak zorunda kalıyorsun vs... bu da forumdaki tartışmayı kısır döngüye sokuyor.
siyasetle ilgisi olmayanlar bir anda tek yetkili uzman kesiliyorlar felan.

öte yandan, viktor şu forumda gözlemlediğim kadarıyla en çok araştırma yapan üyelerden birisi. viktor'u "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak"la suçlaman beni şaşırttı. "viktorun çetesi" suçlaması sunmuş olman da şaşırttı, çünkü gördüğüm kadarıyla viktorun bir çetesi yok forumda.
ha, bazı troller olabilir viktorun arkasından rant sağlamaya çalışan, ama şimdiye kadar viktorun arkasında "çete"den bahsedilecek üyeler görmedim ben.

ha bi de, şu diyeceğime viktor katılmayacaktır belki ama, viktoru tanıdığım kadarıyla inatlaşma olduğu zaman tartışmada takıntılı olabiliyor ve hatası olan sözler söylese de geri dönmüyor. bu yüzden viktorla inatlaşmanın bir anlamı yok.

peki bunu neden anlatıyorum?
forumda anlamsız bir kutuplaşmaya doğru gidiş var. özellikle yeni üyelerde (2009-2010-2011) bunu gözlemliyorum.
sanırım yaşının bizden daha büyük olduğunu söylemiştin (fedaykin vardı bir aralar, onla aynı yaştamısınız bilmem...), kavgacı üslubunu bırakıp, daha bir sakin tavırla, forumdaki şu saçmalığın önüne geçmeni isterim.

inatlaşmalar, kutuplaşmalar felan gereksiz tartışmalara götürüyor forumu.
saçma sapan argümanlar çıkıyor ortaya.

düşündüklerim bunlar, yazmak istedim. derdimi anlarsın diye umuyorum.

vaperon said:

Tartışmayı çok uzatmışsınız ya. Gerek yok. Bırakın cetintas kendi dünyasında istediği gibi istediği şeylere inanmaya devam etsin. Adam Perinçek fanboyluğu yapıyor. Tabi ki de olabilir, ama işin ucunu kaçırmış. Bu benim kendi kişisel düşüncem. Onaylamayan olursa da ekime kadar yani.

Çetin abi, inan bana kimse burada Doğu Perinçek şöyle iyi, böyle süper duymak istemiyor. Ne kadar hapis yattığı, ne kadar haksızlığa uğradığı burada sen hariç kimsenin umrunda değil. Adam her ne amaca hizmet için olursa olsun, bir terör örgütü liderinin ayağına kadar gidip sevgi böcüklüğü yapıyorsa, ortaya çıktığında ise kıvırmaya çalışıyorsa, kimse kusura bakmasın, tanımlayabilecek bir sıfat bulamıyorum. Benle beraber çoğu kişi de...

Just deal with it...

forumda şu tip provoke edici ve aşağılayıcı veya mobbing başlatabilecek mesajlara moderatörler izin veriyor olabilir, ama lüzumsuz, saçma ve aptalca bir tavır.

ilk başta sorayım, sen kimsin ki forumdaki herkes adına konuşuyorsun?
tamam, bu yazdıkların kendi düşüncelerin olabilir, ona saygım var.
ama tüm forum adına bunları yazıyormuşsun gibi takılman tuhaf olmuş.

çetintaş'a karşı ne kinin var onu bilmiyorum ama "bırakın kendi hayal dünyasında yaşasın" gibi bir laf söylemiş olman çok çirkin.

daha önceki postumda dediğim gibi, perinçek umrumda olan birisi değil, hataları da olabilir onu da kabul ederim.
perinçek'in apo ile görüşmesini bir sidik yarıştırmasına döndürmek lüzumsuz.

bu arada moderatörlerden ricam, açık fikirli olamayan ve olaylara farklı açılardan bakmayı reddeden kişilerin mesajlarını kontrol edemiyorlarsa,
bari bu tip saçma tartışma topiclerini kitlesinler.

kutuplaşmalar, hakarete varan saldırılar, kısır döngüler felan havada uçuşuyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Bone viktorun diğer konularda ne gibi bir araştırma kabiliyeti var bilmiyorum ama şu perinçek konusunda bilgi düzeyi gerçekten üzücü. Araştırma filan yaptığı yok, türk solundan gökçe fırat hıyarının saçma sapan şeylerini araştırma diye okumuş.

Perinçek ajan, işte derin devlet adamı falan filan temelsiz argümanlarla kendi çapında birşeyler yapmaya çalışıyor. Köşeye sıkışınca da lol mol eheh ühe mehe bilimsel perinçek diye zırvalıyor.

Sor viktora perinçek madem ajan, derin devlet; 11 seçimin 8inde cezaevinde kalmayı nasıl başarmış, neden bir tane bile taşınmaz malı yokmuş. Hobi olsun diye mi yapıyormuş ajanlığı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone, adam bana o mesajdan önce terbiyesiz demiş, bunun daha öncesi falan da var. O yüzden elimden geldiği kadarıyla harrashlarım ben o adamı. Ne dediğini bilmeyen bir adama kalkıpta ben birşeyler anlatacak değilim. Dalgamı da geçerim belirli bir çerçeveye kadar. Buna da adminler müsama gösteriyorlar sağolsunlar. Yoksa burası "ibretlik paylaşım azizim" harici birşey yazılmayan bir foruma döner. Sen de ne tahammülsüzmüşsün... Cidden şaşırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

AHahahahha. Yarabbim baska bisi istesem olcakmis. Valla kalbi temiz adamim. Dun gece arabayla disari ciktim yolda giderken aklima geldi. Ula bu cetintas tam BoneC kivaminda bi adam. Keske oda katilsa Cetintasin wall of textlerine dedim. Allahin sevgili kuluymusum.

Pekaziz vardi o noldu ya? Isci partililer birlesip voltran olusturdu mu?
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Bone, adam bana o mesajdan önce terbiyesiz demiş, bunun daha öncesi falan da var. O yüzden elimden geldiği kadarıyla harrashlarım ben o adamı. Ne dediğini bilmeyen bir adama kalkıpta ben birşeyler anlatacak değilim. Dalgamı da geçerim belirli bir çerçeveye kadar. Buna da adminler müsama gösteriyorlar sağolsunlar. Yoksa burası "ibretlik paylaşım azizim" harici birşey yazılmayan bir foruma döner. Sen de ne tahammülsüzmüşsün... Cidden şaşırdım.

Ulan bir korktum senden ki deme gitsin. Elinden geleni ardına koyma internet külhanbeyi seni. harrashlarmış, laflara bak. Yolda görsem, kazayla bir de tanısak birbirimizi gözümün içine bakacak cesareti olmayan adamlar klavyenin başında bir sallıyorsunuz, bir sallıyorsunuz. Dediği doğru arkadaşın, bayağı bir tatmin mekanizması kurmuşsunuz buraya. Ama ben bildiğim yoldan devam ederim.
Sufi.
ÇETE diyerek neyi kastettiğimi bu adamlar da, modlar da gayet iyi biliyorlar. Sen rahat ol.
Vaperon isimli komik kişilik, sana terbiyesiz dememin sebebi terbiyesizlik yapman. Bir önceki mesajında "sana Apo, Doğu ile bir ömür boyu mutluluklar diliyorum" diyen sen değil de senin hesabından girip mesaj atan başka bir kişiyse özür dilerim. Ama sensen bir kez daha söylüyorum, yaptığın şey terbiyesizlik.

Neyse, yarın seçimler, sonrası da tufan zaten. Demokrasiyi sadece kendileri için isteyenlere yaratan akıl ve fikir versin.
Aklı başında insanlara, arkadaşlara, abilere, ablalara da hayırlısı olsun diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Net bir şekilde ingilizce tercumanlık yapıp 'harrashlamak' ne demek bılmıyor çetintaş şurdan başka bişi cıkartılamaz.

Adam 'sokakta görsem dalarım sana döverim seni tü kaka derim sana' falan dememiş hatta gerçek hayatla ilgili hiç birşey soylememiş.

Çetintaş seçimlere kadar buraya kafa yıkamaya geldiginden ve 'siz bilmiyorsunuz 200 kişi bir olaya dogru demeniz önemli degil ben yanlış diyorsam yanlıştır ben evli cocuklu 38 yaşında adamım çok zeki ve bilgiliyim' takıldıgından 'iki dakka okusan anlıcaksın' dememizi bir kere olsun bile iplemedi.

Chp iyidir chp güçbirliginde iyi adamlar var tuncay özkan falan can ciger bizim için anne baba ezelden chpli ama yinede o kadar igrenç ve kibirli ukala terbiyesizce eleştiriyorsun ki karşında ki insanları benim gibi olan insanlar bile igreniyor yazı stilinden.

Çetintaş gitmeden bunu okursan sadece şu paragrafımı bile okusan belki 38 yaşındasın umarım en aşagı bir 50 sene daha yaşarsın o da şu 50 sene boyunca kulagında çınlasın diye söyleyecegim
'dogru seyi soyluyorsun ama söylerken küfür eder gibi söyluyorsun bu da senınle aynı fikirde adamı başka fikri savunmaya itiyor'
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Mithat said:

Net bir şekilde ingilizce tercumanlık yapıp 'harrashlamak' ne demek bılmıyor çetintaş şurdan başka bişi cıkartılamaz.

harass

cetintas said:

vaperon said:

geldiği kadarıyla harrashlarım ben o adamı.

. harrashlarmış, laflara bak.

türkçeleşirken harrashlamak falan oluyor sandım 2side oyle kullanınca. Yoksa harrashLAMAK diye bir olayda yok :D nazi grammerlik yaparken dogru yerde yapın bari saçmalamayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...