Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

et döner fiyatları

Bone

Öne çıkan mesajlar

döner yemeyeli baya olmuş, ülkeden uzak kalınca döner fiyatlarını unutmuşum.

ben ortaokul-lisedeyken et döner ile tavuk döner fiyatları birbirine yakındı.
mesela biri 1 liraysa diğeri 1.25, biri 1.5 ise diğeri 1.75 gibi.

son aylarda birçok yerde döner yedim.
tavuk dönerler 3.5-4.5 arasında değişiyor.
et dönerler 8.5-9.5 arasında.

aradaki fark ne olmuş vay be.
hayır et fiyatlarının arttığını duyuyordum zaten, ithal anguslardan da bahsediliyordu kurban bayramından beridir.
ancak bu kadar ciddi bir fiyat uçurumu yaşandığını yeni yeni farkettim.

insanlar bu yüzden "etsiz çiğ köfte" diye bişiye (kırk yıllık bulgur köftesi) yöneldi sanırım.
etsiz olunca 1-2 liraya satılıyor, ekmek arasında yiyorlar, karınları doyuyor felan.

lokantaya gidip et yemeye kalksan 20-25 lira fiyatlar.
biraz büyük bişi yedin mi 30-35'e fırlıyor.

sanırım türkiye'deki ekonomik istikrar ve büyümeyle alakalı bişi, di mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

döner yemeyeli baya olmuş, ülkeden uzak kalınca döner fiyatlarını unutmuşum.

ben ortaokul-lisedeyken et döner ile tavuk döner fiyatları birbirine yakındı.
mesela biri 1 liraysa diğeri 1.25, biri 1.5 ise diğeri 1.75 gibi.

son aylarda birçok yerde döner yedim.
tavuk dönerler 3.5-4.5 arasında değişiyor.
et dönerler 8.5-9.5 arasında.

aradaki fark ne olmuş vay be.
hayır et fiyatlarının arttığını duyuyordum zaten, ithal anguslardan da bahsediliyordu kurban bayramından beridir.
ancak bu kadar ciddi bir fiyat uçurumu yaşandığını yeni yeni farkettim.

insanlar bu yüzden "etsiz çiğ köfte" diye bişiye (kırk yıllık bulgur köftesi) yöneldi sanırım.
etsiz olunca 1-2 liraya satılıyor, ekmek arasında yiyorlar, karınları doyuyor felan.

lokantaya gidip et yemeye kalksan 20-25 lira fiyatlar.
biraz büyük bişi yedin mi 30-35'e fırlıyor.

sanırım türkiye'deki ekonomik istikrar ve büyümeyle alakalı bişi, di mi?

BoneC sole sacma bi konuda topik acmak dense direk aklima gelen insansin ya. Bravo abi turkiyede ki et doner piyasasini arastiran bi yazi.
Sosyal ağlarda paylaş

ette çabuk bakteri ürediğinden ticari satışlarda et konması yasakmış diye okudum bir kaç yerden. tek bir yer sadece belli oranı aşması yasak denmiş. bir düzenleme var yani.
said:
Yasal mevzuata göre çiğ köftede et bulunması yasaktır. Yani piyasada görmüş olduğunuz, yasal olarak faaliyette bulunan çiğ köftecilerde etsiz çiğ köfte satışı yapılmaktadır. Her ne şekilde olursa olsun etli çiğ köfte üretimi yapmak, satışa sunmak mümkün değildir. Etsiz üretilen çiğ köftenin muhafazası, nakliyesi ve satışı çok daha sağlıklı olup, tüketiciler için de güven verici bir unsuru bulunmaktadır.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer bahsedilen dürüm ise, 9.5 tl mükemmel kazıkmış. şu an çeşme gibi yemek konusunda aşırı pahalı olan bi yerde bile döneri 5tl ye yiyorum.

et döner istiyorsan git baydönere 14 tl'ye duble iskender ye. doymamak imkansız. ayrietten bu fiyatlar da normal.
tavuk dönerlerin 1-1.5tl olduğu zamanlarda asgari ücret 400-500tl arasındaydı. asgari şuan nerdeyse 800 tl.
Sosyal ağlarda paylaş

Kebapçılarda etli çiğköfte var çünkü onlarda et her daim bulunuyor belli periyotlarda etli çiğköfte yapıyorlar. 2 saat falan dışarda bekleyince bozuluyor öyle bir şey var. Bu yüzden komagene falan etsiz çiğ köfte satıyor. Aslında yasak değil ama adamlar 2 saat satış süresi icin et almıyorlar. Muhafaza etme şansları yok taze et almak zorundalar mı öyle bişey ee öyle oluncada çiğ köftenin fiyatı 7-8 lirayı bulur kimse almaz.

Ayrıca hakikaten et döneri çok uzun zamandır yiyemiyorum. Cidden pahalı bir şey.
Gelik'te 10 lira olmuş ki muhteşem et döneri =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...