Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yıllardır aklıma takılan pizza sorusu

Hotdog

Öne çıkan mesajlar

hakkaten bunu nası çözemezsin yaa :P

bir şey ekleyeyim ben de onu da çözmemişler vardır şaşırırlar belki eheh /ukela

bu dükkanların restoranların kapısının tam üstünde klima oluyor sadece kapının altına hava veriyor.

hah işte lan bu ne işe yarıyo diye düşündüyseniz söyleyeyim

hava duvarı yapıyor arkadaşım orda. dışardan içeri hava girmesini engelliyor. bu yani. okey.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

hakkaten bunu nası çözemezsin yaa :P

bir şey ekleyeyim ben de onu da çözmemişler vardır şaşırırlar belki eheh /ukela

bu dükkanların restoranların kapısının tam üstünde klima oluyor sadece kapının altına hava veriyor.

hah işte lan bu ne işe yarıyo diye düşündüyseniz söyleyeyim

hava duvarı yapıyor arkadaşım orda. dışardan içeri hava girmesini engelliyor. bu yani. okey.

Ekleme sinek böceğin uçan mahlukatların girmesini engelleyen hava perdesi denir ona.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

ahahahahahhahahha yav. öyleyse ben de bi bilgi vericem.

meyve sularını falan kutudan dökerken blup blup ediyor ya. kutuyu o pozisyonda değil, tam olarak yatay eksende 180 derece çevrilmiş pozisyonda tutarsan blup blup etmez. okey?

hadi sağlıcakla.

180 derece degil o, sıvının cıktıgı deligin hava da alması gerekiyor. ya da kapagın arka tarafında kendiniz bir delik acın. sonra istediginiz derecede tutabilirsiniz kutuyu.

pizza ile ilgili ben de bir bilgi vereyim. pizza kutularında pizzanın altında tırtıklı bi karton olur. onun da sebebi altından hava gecisi saglamak ve pizzanın hamurunun alt tarafa yapısmasını onlemektir. zaten kutuların sagında ve solunda delikler olur. oralardan girer cıkar hava.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...