Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞL Finali: Barcelona - Manchester United / 28.05.2011

sleepingdeath

Öne çıkan mesajlar

Elinde o tarz adamın yoksa, nasıl öyle oynayabilirsin ben onu çözemedim...Manu İngiltere Liginde Barça gibi oynuyordu da şimdi bu maçta mı farklı oynadı...Manu'nun orta sahası belli, top yapabilecek kapasitesi belli...Arsenal zaten İngiltere'nin en fazla pas yapan, Barça'ya en yakın oynayan takımı...En pozitif oynayan takımı...Zaten Arsenal buna göre bir düzen oluşturuyor...
Ha ama bak şimdi gitti Mourinho Nuri'yi aldı mesela...Demekki o da birşeyleri değiştirmek istiyor...Orta sahada daha top yapabilecek, daha kontrollü bir futbol anlayışı geliştirebilir...
Dediğim gibi Nuri veya Fabregas gibi adamlarla yapabileceğin taktiği, Xabi Alonso Khedira gibi adamlarla uygulayamazsın...Veya Park, Carrick vs ile..
Barça'yı yenmek istiyorsan onlar kadar ortak olmalısın oyuna...Ama bu defans yaparak değil...Bakmayın siz Inter'e o zaten bir mucizeydi...Arsenal zorladı, çünkü oyuna ortak oldular, top yapabildiler...
Daha önce de söyledim, Barça'nın en büyük olayı sadece top çevirmesi değil...Aynı zamanda müthiş hızlı geri kazanması...Eğer sen Barça'yı yeneceksen, kolay top kaybetmeyeceksin bir kere..
Daha önce defalarca İngiltere'deki futbolu sevmediğimi belirtmiştim...Çünkü İngiler geleneksel olarak teknik oyuncu üretemiyorlar...Hepsi fizikli, hızlı tamam...Ancak teknikleri yüksek değil...Milli takımları ondan başarısız zaten...Gerrard Lampard dediğiniz adamlar 2 top yapıp adam geçemez mesela, 2 pres karşısında topu kaybediverir...Ha kötü oyuncular mı kesinlikle değiller, ama oyun yapıları böyle değil...Bir tane topu kaybetmeyecek oyunu yönlendirecek dar alanda sıkışan topu iyi kullanabilecek adamlara ihtiyaç var...Barça bunlardan kurulu ondan domine ediyorlar oyunu...Arsenal yavaş yavaş ona yönelmeye çalışıyor...Carrick, Park, Scholes gibi adamlar ne kadar iyi futbolcular olurlarsa olsunlar, bunu yapamıyorlar...
O zaman topa değemiyorsun Barça'ya karşı, farketmiyor oyuna kimi soktuğun ne yaptığın...Pres diyorsun adamlar top gezdiriyorlar, kaptırmıyorlar topu...Senin dilin dışarıda kalıyor 60dk sonra...
Özetlersek...Barça'yı yenmek istiyorsan, Barça gibi topa hükmedebilmen lazım...Bunu başarmaya en yakın takım Arsenal gibi duruyor yakın gelecekte...
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

ne maçtı be :)

ilker yasin vb lerini artık dinlememek süper bir duygu hehe
bu İngiliz spiker ve yorumcular çok iyiler. gördüğüm en nötr yorumcular yani.

man u çalıştı uğraştı ama barcelona çok iyi bir takım ve durdurmak nerede ise imkansız. her şekilde hakettiler diye yorumluyorlar.

düşünüyorum da bizim takımlardan biri barcelona'ya karşı oynasa bizim spikerler böyle bir yorum yapabilirler mi?

hiç sanmam

maça gitmedin mi ya?
Sosyal ağlarda paylaş

loop said:

Ya futbol bölümünde , maçı Manu nun alacağını düşünen insanların olması güldürdü beni :)

Bu yorumu maçtan önce yapsaydın haklı olurdun. Anca maç bittikten sonra yapabiliyorsan en iyi ihtimalle "dürüst değilsin" diyelim, kendin de ona ihtimal vermemiş olmasan baştan söylerdin çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...