Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ülkenizde yaşamaktan vazgeçebilir misiniz anketi?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

cetintas said:

Myshkin said:

cetintas said:

Hee, yukarıda ki adamların okullarından ve tecrübelerinden anlamışsınızdır.Üçümüz de Amerikalı ile oturup sabaha kadar poker oynayacak kadar İngilizceyi iyi konuşuyoruz.

ingilizceyi iyi konuşman, kaç ülke gezdiğin bir şey ifade etmiyor. bu yaşta bir kimya mühendisi olarak geçmişini anlatırken pazarlamacılık yaptım diyorsun. kariyer denen şey kolay yapılmıyor. kusura bakma.

Ne söyledin ki, ne kusura bakacağım?
Tekstil kimyasalları pazarladım, kariyer olarak bunu yaptım yani. Bunun ilk 5 senesi uluslararası tekstil kimyasal ihracatı ve son 8 senesi yurtiçi tekstil kimyasal satışı. Kariyer dediğin nedir ki, "falancanın götünü yaladım filanca müdürü oldum ya da falanca firmayı gözüme kestirdim, yemedim-içmedim o firmanın tepesine geçtim" midir kariyer?
Ne diyeceğim AIDS için aşı buldum ya da hayatın anlamını çözdüm mü diyeceğim?
Mantıklı konuş biraz, laf olsun diye konuşma.
Sen de kusura bakma.

Kimya mühendisi sifatiyla kimyasal payarladim diyerek kendi kariyerini övüyosun ama falanca firmada genel müdürlüge terfi eden adamin kariyerini de göt yalamaya kadar düsürüyosun. Sana sacmalamissin bile demiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

kedi uzanamadıgı cigere pis dermis..

oyle genel mudur olmak sadece 2 got yalamayla olmuyo ne yazıkki.. sende demekki gerekli yeterlilikler yokmus uzaktan bakıp bakıp "bunlar got yaladı onun icin ordalar ben de yalasam olurdum lan" demekten baska bisey yapamazsın cetintas.. O kapısında yatıp kalmaya da istek azim falan deniyo sende bunlar da yokmus demekki..

pazarlama yapmak icinde muhendis olmaya falan gerek yok 1 ay staj yap pazarlama yaparsın hic de problem cekmezsin.. onun icin kariyerim ortada falan diye gezmeye de hic gerek yok..
Sosyal ağlarda paylaş

Adam "müdür olmak için göt yalanma şartı vardır" dememiş ki. O verdiği örnekten sonraki örneği "firmayı gözüme kestirip başına geçtim" mesela. Bu sizin dediğiniz şeye denk geliyor zaten. Çetintaşın cümlesinden ben "Kariyer dediğin bir yerin patronu olmak mı yani?" anlamını çıkartıyorum.

Gereksiz yere polemik yaratıyorsunuz bence. Hatta bazıları bunu "cümlenin nasıl yazıldığından" değil "kimin yazdığından" yola çıkarak yapıyor gibime geliyor. Bunu bu konu için değilde genelde aynı üyeyle polemik yaratılan diğer konuları düşünerek yazıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mahidevran said:

cetintas said:

Myshkin said:

cetintas said:

Hee, yukarıda ki adamların okullarından ve tecrübelerinden anlamışsınızdır.Üçümüz de Amerikalı ile oturup sabaha kadar poker oynayacak kadar İngilizceyi iyi konuşuyoruz.

ingilizceyi iyi konuşman, kaç ülke gezdiğin bir şey ifade etmiyor. bu yaşta bir kimya mühendisi olarak geçmişini anlatırken pazarlamacılık yaptım diyorsun. kariyer denen şey kolay yapılmıyor. kusura bakma.

Ne söyledin ki, ne kusura bakacağım?
Tekstil kimyasalları pazarladım, kariyer olarak bunu yaptım yani. Bunun ilk 5 senesi uluslararası tekstil kimyasal ihracatı ve son 8 senesi yurtiçi tekstil kimyasal satışı. Kariyer dediğin nedir ki, "falancanın götünü yaladım filanca müdürü oldum ya da falanca firmayı gözüme kestirdim, yemedim-içmedim o firmanın tepesine geçtim" midir kariyer?
Ne diyeceğim AIDS için aşı buldum ya da hayatın anlamını çözdüm mü diyeceğim?
Mantıklı konuş biraz, laf olsun diye konuşma.
Sen de kusura bakma.

Kimya mühendisi sifatiyla kimyasal payarladim diyerek kendi kariyerini övüyosun ama falanca firmada genel müdürlüge terfi eden adamin kariyerini de göt yalamaya kadar düsürüyosun. Sana sacmalamissin bile demiyorum.

Sen önce okuduğunu anla.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Adam "müdür olmak için göt yalanma şartı vardır" dememiş ki. O verdiği örnekten sonraki örneği "firmayı gözüme kestirip başına geçtim" mesela. Bu sizin dediğiniz şeye denk geliyor zaten. Çetintaşın cümlesinden ben "Kariyer dediğin bir yerin patronu olmak mı yani?" anlamını çıkartıyorum.

Eyvallah arkadaşım, okuduğunu anlayan insanların da burada olduğunu görmek şu saatte beni ne kadar mutlu etti bilemezsin. Teşekkür ederim.

Redeagle said:

Gereksiz yere polemik yaratıyorsunuz bence. Hatta bazıları bunu "cümlenin nasıl yazıldığından" değil "kimin yazdığından" yola çıkarak yapıyor gibime geliyor. Bunu bu konu için değilde genelde aynı üyeyle polemik yaratılan diğer konuları düşünerek yazıyorum.

Aklın yolunun bir olduğunu görmek güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Kariyer dediğin nedir ki, "falancanın götünü yaladım filanca müdürü oldum ya da falanca firmayı gözüme kestirdim, yemedim-içmedim o firmanın tepesine geçtim" midir kariyer?

Ben okuyorum tekrar. Kariyer dedigin nedir ki demissin ve aciklamissin. Sonra ya da diyerek ayirmis ve baska bir örnek daha vermissin. Hayir hangi dilde yazisiyoruz bilemedim ben onu.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

belki de yazıs sekline bakması gerekiyor demekki

cunku cumle sunu icermiyor..

kariyer dedigin nedir ki? bir yerde mudur olmak mı? aids e ası buldum demek mi? demiyor
got yalarak mudur olmayı ve bi yerine kapısında yatıp kalkıp ugrasarak basına gecmeyi yargılıyor? sen en iyisini dusunuyorsun yazdıklarından demekki ben bu cumlelere baktıgım anda "isinde ilerleyememis bunun icin buldugu mazeretler bunlar" olan bi adam goruyorum ona gore yorum yapıyorum..

Tekrar da soylerim yani
kimya muhendisligi oku(ki acık ara okuması en zor/yorucu muhendisliktir iste bi makine yanına yaklasır).. sora bi firmaya pazarlamaya yapmaya gir.. sadece o seviyede kal.. ve halen "kariyer yapmak" hakkında kendi hayatından ornek ver.. "kariyer yapmak" tanımına uyan insanlara da "got yalayan" de.. sora da okudugumuzu yanlıs anlamıs olalım..
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

kimya muhendisligi oku(ki acık ara okuması en zor/yorucu muhendisliktir iste bi makine yanına yaklasır).. sora bi firmaya pazarlamaya yapmaya gir.. [b][u]sadece o seviyede kal[/u][/b]..

::o Sen bu ülkede mühendisin, hele hele kimya mühendisinin üretim haricinde ne konuda çalıştığını sanıyorsun arkadaşım? Ben kendime satış ve pazarlama alanında bir kariyer seçtim. Pazarlamadan sonra geçmem gereken seviye ne, bir de bakalım bana? Paketlemeye, sevkiyata, muhasebeye mi geçmem gerekiyor? Sen kariyerin kelime anlamını bilmiyorsun anladığım kadarıyla.
Kastettiğin yöneticilikse zaten satış ve pazarlama yaptığım firmalarda yöneticilikte yaptım.

Sırf uzun uzun yazmışsın diye sana yanıt veriyorum, diğer yazanların zaten niyeti belli. Senin iyi niyetli olabileceğini düşünerek biraz daha açayım söylediklerimi. Ben müdür olana göt yalıyor demiyorum. Kariyerin her ne olursa olsun, göt yalamak pahasına veya patronun-amirin kapısının önünde yatmak pahasına yapılması gereken bir şey olduğuna inananlaradır lafım. Kendi sektörümde de durumu son yıllarda patronlar bu şekle soktular,işlerine gelen de bu zaten. Çünkü hoşlarına gidiyor KARİYER HEDEFİNİ bu şekilde belirleyen genç insanları eskilerle birbirlerine vurup kırdırmak.

Bana isteyen istediğini söylesin ama hakaret etmesin isterim. Çünkü ben bana yazı yazanlara hakaret etmiyorum, etmemeye çalışıyorum. Aynı saygıyı da beklemenin hakkım olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

benim sorguladıgım noktayı son mesajında acıklamıssın..

ben cunku "pazarlamada calıstım" diyince excele sayılar giren, bunlarla ilgili arada rapor hazırlayan, arada bir toplanıp su urunu napsak diyen bi adam goruyorum.. Tabiki bunun otesi var ama otesini yaptıgınla ilgili detay onceki mesajlarda yok.. Detay su an geldigi icin o kelimeyi obegini direk silip atabilirsin..

Yazdıgın seyi acıkca yazmadıgın icin boyle bi cıkıs yaptım.. En sevmedigim modeldir "biz gorduk gecirdik reroro","xlerde soyle yaptılar o yuzden oralarda" gibi cumle kuran insanlar.. Yine boyle bi yazı yazan cıksın gene cıkısırım eger senin gibi tekrar acıkca yazarsa da geri de alırım lafımı hic de problem degil..

Bu arada muhendisin yaptıgı islerle ilgili baya iyi bi bilgim var.. kendim de bogazicinde kimya muhendisligi okuyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...