Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ülkenizde yaşamaktan vazgeçebilir misiniz anketi?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

proggorp said:

abi tatile gelirim tabi ama deniz kenarı yere ailemi görmeye gelirim,1 ay sonra da ışık hızında dönerim yani. gerçekten nefret ediyorum, insanından geleneğinden. 60 yıllık hayatım varsa 3'te biri burda çürüdü zaten. beni buraya bağlayacak gerçekten hiçbirşey yok. vatan sevgisiydi, aman arkadaşlardı falan, saniye düşünmem giderim.

ha tabi gideceğim yer iran falansa geçerli değil bu yazdıklarım.

Benim gibi düsünen biri varmis demek ki.

Ben de Istanbul dogma büyümeyim. 3 senedir Almanyada yasiyorum. Megerse memleketim buraymis benim. Senede 1 hafta gelirim sonra geri dönerim. Ailemi ve arkadaslarimi görmek icin. Bu son gelisimde artik kafamin kaldirmadigini farkettim. Huzur ve düzene o kadar alismisim ki yordu beni Istanbul. Insani ayri öküz. Havasi pis. Kalabalik. Ulasim tam bir iskence.

Eger Türkiye'yi bir gün özleyecek olursam, su an yasadigim ülkedeki yasam sartlarimin ciddi ölcüde bozulmasi gerekir. Yoksa böyle bi ülkenin nesi özlenir Allah askina. Senede 1 glir psimaniyemi pastirmami baklavami alir dönerim geri. Baska da bi güzelligi yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

valla topiğin tamamını okumadım ama bir vatandaşlığım, işim, evim olsa ingiltere'de, cidden koşa koşa giderim. arkama da bakmam.

zaten özlemek gibi duygusal şeylere sahip değilim muhtemelen inanılmaz mutlu olurdum. param olsa evlenirdim valla vatandaşlık için biriyle sdf
Sosyal ağlarda paylaş

ailecek "bir arkadaşa bakıp çıkacaktık" kafası yaşıyoruz.

baba tarafından aile içerisinde ben ve kuzenler istanbulda (aynı zamanda tğürkiyede) doğan ikinci nesiliz, 3. nesilden sadece 2 kişi türkiyede doğdu onlarda şimdi kanadada yaşıyorlar 14 kuzenden sadece 5 kişi kaldık türkiyede e ben de zaten almanyada iş kovalıyorum bir yandan hani gidersem belki 20 sene sonra dönerim yada dönmem bilemedim zaten çoğu akrabam almanyada ehe oraya gitsem bayramda seyranda daha çok görüşürüz

ama yani uymuyoruz türkiyeye, türkiye normlarına. burada birinci sınıf insanım ama avrupadaki ikinci sınıf insandan yer yer daha kötü muameleye uğruyorum. türkiyenin olumlu yanları da işlevsel gelmiyor artık. burada kazandığım 1 birim ücret ile avrupada kazanabielceğim 1 birim ücretin alıkm gücü arasında korkunç fark var. en basitinden doktora yapıyorum, bir uandan hayatımı idame edecek şekilde apra kazanmaya çalışıyorum ama ikisi bir arad aolmuyor, sonra kötü ödev götürünce hocaya karı kalkıp bana "yurtdıışında olsan sadece araştırma yapmaya vaktin olurdu" diyor.. e bre yrrk kafalı orada doktora öğrencisine devlet ufak da olsa ev veriyor cebnine geçimlik harçlığını da koyuyor

en basitindne bu mesela, avrupalı birisine "doktora öğrencisiyim" dediğimde karşımdaki kişinin duyduğu saygı ile türkiyedeki adamın duyduğu saygı arasında da çok fark var

sevmiyorum o yüzden terkedeceğim işte
Sosyal ağlarda paylaş

3-5 yıllık iş deneyimli mühendisseniz güney afrikadan kolaylıkla vatandaşlık alaibliyorsunuz buarada eheh adamlarda mühendis yok lan, herifler beşeri sermaye çekebilmek için ne yapacaklarını şaşırıyorlar, benim müstakbel kayın babaya ülkeden çıkarken direk "g.a. vatandaşı olmayı düşünür müydünüz?" deyip kitapçık mı ne vermişler imkanlar iyi gözüküyordu

WHITE POWER BITCH!
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

1 m $'ın varsa zaten babalar gibi gidiyorsun abi.
şimdi başvur herhangi bi ülkeye 2 ay sonra git yerleş.

plan o zaten.
hiç öyle master'a gideyim ordan yardırayım, yerli hatun bulayım bir tane gibi şeylerle uğraşmadan 1m yapıp berlin-londra-sydney üçlüsünden birine gitmeyi düşünüyorum 30 yaşına kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

3-5 yıllık iş deneyimli mühendisseniz güney afrikadan kolaylıkla vatandaşlık alaibliyorsunuz buarada eheh adamlarda mühendis yok lan, herifler beşeri sermaye çekebilmek için ne yapacaklarını şaşırıyorlar, benim müstakbel kayın babaya ülkeden çıkarken direk "g.a. vatandaşı olmayı düşünür müydünüz?" deyip kitapçık mı ne vermişler imkanlar iyi gözüküyordu

WHITE POWER BITCH!

Cape Town'ın Hollandalı, İngiliz ve Alman mahalleleri hariç(harbiden de milletlerine göre yüksek duvarlarla çevrili mahallelerde yaşıyorlar) Güney Afrika'nın tamamında can güvenliği yoktur. Küçücük dükkanlarda bile en az 3-4 tane koca koca ARMED RESPONSE yazıları dikkat çeker. Cape Town hadi neyse, zaten çok yanıltıcı, bir insan sadece Cape Town'ı gidip görse der ki bu Güney Afrika'da ömrümün sonuna kadar yaşarım. Ki doğru değil tabi. Cape Town'ın Malay ve Hint bölgeleri ve tabi zencilerin yoğun yaşadığı yerler akşam saatlerinden itibaren tehlikelidir. Johannesburg'da belli yerlere özellikle de beyazların ve yabancıların girmemesi konusunda otlede bile sürekli uyarırlar. Durban yine öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...