Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ülkenizde yaşamaktan vazgeçebilir misiniz anketi?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

cetintas said:

Çok yaman çelişki be titanguard.
İngiliz'in, Alman'ın uyruğuna -bir de güçlü devletler olduğunu belirtmişsin-geçiyorsun da nasıl milliyetçi duyguların bitmiyor?

Ben yurtdısına cıktıgımda beni devletim duzgun sekilde koruyabiliyor mu? Hayır

Belirttigim "su an ki Turkiye'nin durumunda" ben yabancı uyruk vatandaslıgı almısım hic bir sey kaybetmem.İyiye gitmiyor hic bir sey ulkemizde o yuzden
Sosyal ağlarda paylaş

Rahatsız olduğun konularda mücadele et o zaman. Senin için başkasının mücadele etmesini bekleme. Yalnız olmadığın ortada. Senin gibi in sanlarla bir araya gel, yap mücadeleni. Neden hiç emek göstermeden "bu ülke beni koruyamıyor, bana gelecek veremiyor, vs.vs.vs." diyerek işin kolayına kaçıyorsun? Aslında yanlış anlama, senin şahsında benzer düşünceleri dile getiren arkadaşlara da söylüyorum bu düşüncelerimi. Diyelim gittiğin yerde de senin hakların korunmadı ya da sana eşit davranılmadı veya türlü sorunlar çıkarıldı(ki olacaktır, emin ol buna, biz Türk'üz, bu ülkede Kürdüm, Lazım, Çerkezim, şuyum, buyum diye gezen ne adamlar gördüm ben yurtdışında kimsenin kendilerini sallamadığını görünce çareyi yine Türk'üm demekte bulan ve en azından Türk olarak bir takım sorunlarla karşı karşıya kalmayı tercih eden)o zaman oradan nereye gideceksin?

İstisnalar her zaman vardır yani yurtdışında da kendine düzen kuran, mutlu olan insanlarımız vardır ama herkes bu ülkeden böyle kolay vazgeçerse, bu ülkenin var olamayacağını da anlamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Rahatsız olduğun konularda mücadele et o zaman. Senin için başkasının mücadele etmesini bekleme. Yalnız olmadığın ortada. Senin gibi in sanlarla bir araya gel, yap mücadeleni. Neden hiç emek göstermeden "bu ülke beni koruyamıyor, bana gelecek veremiyor, vs.vs.vs." diyerek işin kolayına kaçıyorsun? Aslında yanlış anlama, senin şahsında benzer düşünceleri dile getiren arkadaşlara da söylüyorum bu düşüncelerimi. Diyelim gittiğin yerde de senin hakların korunmadı ya da sana eşit davranılmadı veya türlü sorunlar çıkarıldı(ki olacaktır, emin ol buna, biz Türk'üz, bu ülkede Kürdüm, Lazım, Çerkezim, şuyum, buyum diye gezen ne adamlar gördüm ben yurtdışında kimsenin kendilerini sallamadığını görünce çareyi yine Türk'üm demekte bulan ve en azından Türk olarak bir takım sorunlarla karşı karşıya kalmayı tercih eden)o zaman oradan nereye gideceksin?

İstisnalar her zaman vardır yani yurtdışında da kendine düzen kuran, mutlu olan insanlarımız vardır ama herkes bu ülkeden böyle kolay vazgeçerse, bu ülkenin var olamayacağını da anlamak lazım.

Bu ulke 1923'ten beri yobazlıkla,ümmetcilikle,feodalite ile mucadele veriyor.Ne zaman cok partili doneme gecildi artık bunlar ile bas edilmez oldu oda 1946 gibi sanırım.Nerden baksan 60 yıldır mucadele var ama yok,insanlarımızı boyle kabul etmek zorunda kalıyoruz ve bu da benim icin zor bir durum
Sosyal ağlarda paylaş

Mücadele yok işte.
Mücadeleyi cumhuriyet kurulduğundan beri bir avuç insan yaptı önce dedelerimizin-ninelerimizin yerine, sonra babalarımızın-analarımızın yerine, şimdi de senin-benim yerime.
Neden yobazlardaki sistematik çalışma, hedefe kilitlenme, zorluklara karşı dayanma azmi bizlerde olmasın?
Neden siyaseti-politikayı hep hacıya, hocaya, şeyhe, şıha, cemaate, ağaya, beye, zengine bırakıyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Halk egitilmedigi icin bu durum boyle.Inonu zamanında cıftcıyı egitmek icin faaliyetler verilmis DP zamanında kapatılmıs.neden peki? Halk salak olsun egitilmesin din ile somureyim diyor oyları.
65 yıldır basa cıkılmıyor zaten 2002'den bu yana artık kanser gibi yayıldılar,bunu temizlemek icin 50 yıl bile yetmez
Sosyal ağlarda paylaş

Yok canım, ben kendi adıma uzaylı gibi bakmıyorum zaten.
İmkansızlıklardan, yetersizliklerden, yobazlıklardan sıkılan-bıkan-yılanların biraz mücadele etmeleri ve hemen yenilgiyi kabul etmemeleri gerektiğine inanıyorum sadece.

Ayrıca gittikleri yerde de çoğuna VATAN HASRETİ koyacak, burada önemsemedikleri pek çok şey orada burunlarında tütecek. Ama burada vermedikleri mücadeleyi tutup elin memleketinde verecekler çünkü buradan giderken neden gittiklerini biliyor olacaklar ve tekrar geri dönmek fikri hoşlarına gitmeyecek, kamçılayacak onları. Bildiğim için söylüyorum.

Yoksa tabii ki, ne kınayacağım gideni.
Gidene güle güle, haklarında hayırlı olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

vazgectim, bir sikayetimde olmadi henuz

turkiyede insanin en canini yakan seylerden birisi ulkenin inanilmaz potansiyelinin kullanilmamasi. yani neresinden bakarsaniz bakin, turkiyede inanilmaz potansiyel var (endustri olsun, insan kaynaklari olsun, teknolijik yatirimlar olsun) ama anlayis mahvediyor iste.

o batili suratin kenarlarindan sizan dogu kulturu bir cuval inciri berbat ediyor

mahalle baskisi, insan hayatinin hice sayilmasi, "parasiz egitim istiyoruz" pankarti acti diye 14 AY icerde tutulan ogrenciler...liste uzar gider
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Turkiye mukemmel bir cografya. Lakin bu cografyayi isgal etmis bizler kiymetini bilmiyoruz. Yurt disina gitmis ve orda yasamini surduren bir Turk'un ulkeme asla donmeyecegim fikrinde olacagina inanmiyorum ben. 20 yil donmese bile ileride illaki bir istek dogacaktir. Hic olmasa tatilini gecirmek icin gelir yilda 1-2 hafta kalir Turkiye'de.

Suan Londra'da yasiyorum. Istanbul'da yasiyordum evvelden. Ailem Istanbul'da. Istanbul ve Londra kiyaslarsam her ne kadar Istanbul'u ovecegim cok sey olsada benim suanki yasam tarzima ve tercihime Londra cok daha uyumlu.

Londra'da kurallar kati olsada kisisel ozgurluk acisindan ve imkanlar acisindan Istanbul'un kat ve kat ustunde.

Bu demek degildir ki Turkiye'yi ozlemiyorum. Her daim insanin aklina geliyor. Dogal guzellikler, kendi anadilinde insanlarla sohbet etmek vb

Olaya cok kit bakmamak lazim. Benim dusuncem Dunya benim ulkem. Imkanlarim elverdigince gidip istedigim yerde yasayabilmeliyim.

AB uyesi olmadigimiz icin Avrupa'da bir yere gidip yerlesmek vize gerektirdiginden buyuk sikinti. Bunu astiginizda kafaniz daha rahat. Turkiye AB'e sittin sene giremez. Hali ilede yapacaginiz is bireysel olarak girmek. Zaten bana kalirsa da girmeyelim AB'e. Bize faydadan cok zarari olacaktir.

Imkaniniz varsa gidin yasayin bir sure yurt disinda. Tecrube edinin. Fikir sahibi olun. Ondan sonra tercihinizi yapin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi tatile gelirim tabi ama deniz kenarı yere ailemi görmeye gelirim,1 ay sonra da ışık hızında dönerim yani. gerçekten nefret ediyorum, insanından geleneğinden. 60 yıllık hayatım varsa 3'te biri burda çürüdü zaten. beni buraya bağlayacak gerçekten hiçbirşey yok. vatan sevgisiydi, aman arkadaşlardı falan, saniye düşünmem giderim.

ha tabi gideceğim yer iran falansa geçerli değil bu yazdıklarım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Her ne kadar sevmesende hic cikip yurt disinda 1-2 yil yasadin mi? Yasamadi isen bazi seyleri sirf nefret edip de ulkeden ayrilmayi dusunurken aklina getiremiyorsun.

Yurt disinda da zor donemlerden gececeksin. Cogu insan bunlari atlatamiyor ve donuyor Turkiye'ye. Atlatsan da hep icinde bir ozlem olucak illaki. Ya en basitinden bizim kalin kabuklu insan beynine benzeyen cirkin devasa domatesimizin tadini bir kere aldi isen Turkiye'de sirf onu ozleyip 1 gun boyu domates yemek icin Turkiye'ye donersin illaki. :)

Ha sen de ayni sekilde tatile gelirim de temelli donus yapmam diyorsun. O hic bir zaman kesin olmayacak. Yurt disinda yasamaya alisinca tamamen Turk'lukten soyutlanabilirsen bu mumkun. Bunu yapan bir insan taniyorum. O bile tatile ciktiginda min 1 ay Turkiye'de kaliyor. Turkceyi dahi unutmus bir kisi. 50+ yasinda...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...