Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yorum yaz gonder,polis evine gelsin (Adnan Oktar)

nas

Öne çıkan mesajlar

Napolyonn said:

linki verilen videoya 53 kere bakılmış o sırada bu viewerlardan birinin yavşak diye comment girmeside düşük bi olasılık. konuyu açanın amacını bilemicemde hiç inandırıcı değil.

yahu halen inandırıcı değil diye harun yahya'yı savunuyorsunuz.
bu adam bloglarda, video sitelerinde yazılan yorumlardan dolayı insanları dava edip ceza almalarına neden olan bir kişi.
bilinen bir olay yani,

sanki ilk defa oluyormuş gibi davranmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

nas said:

Yillar sonra merhaba paticik
Birkac gun once oyle bir olay yasadim ki eski dostuma dert yanar gibi size de anlatmak istedim cunku hepimizi ilgilendiren bir konu oldugunu dusunuyorum...
Carsamba gunu oglen saatlerinde iki polis kapimi caldi ve hakkinda sikayet duyurusunun oldugunu soylediler. Ellerinde evi arama ve evde bulunan laptop ve pc lere el koyma izinlerinin oldugunu ifade eden bir belge ile konuya girdiler.
konumuz su;
adnan oktar youtube daki bir videosunun altinda ona hakaret icerikli yorum yapan butun arkadaslar hakkinda suc duyurusunda bulunmus ve bu arkadaslarin tespit edilmesini istemis..Bunun uzerine nasil oluyorsa youtube dan bu yorumlari yapan arkadaslarin tek tek IP adresleri ele gecirilmis ve bu IP adreslerinin hangi telefon numaralarina bagli oldugu bulunduktan sonra ikametgah adresi tespiti yapilmis bu ikametgah adreslerine tek tek gidilerek o adreslerdeki butun laptop ve pc lere el koyulup hard disk lerinin imaji alinip incelenecegi karari alinmis.. gelin gorun ki benim yotube hesabim bile yok bu yorumu benim evime gelen herhangi bir arkadasim yapmis olabilir butun bunlara ragmen laptopim apple servisine goturulup acilmasi gerekirken karakolda kendi imkanlariyla acilmis garantisi gitmis ve sacma sapan vidalarini bile tam takmadan bana iade edilmis ben iki gun 100 tl taksi parasi vermisim laptopimdan bisey cikmamis falan kimsenin umrunda degil.. Herseyi gectim bu yorumu ben de yapabilirdim ne onemi var? Adnan Oktar kim? Bundan sonra internette herhangi bir yere yorum yapmadan 5 kere mi dusunecegiz? Sizin de haberiniz olsun istedim ki dikkat edin bugun yaptiginiz yorumlar yuzunden birkac ay sonra polis gelip de klavyenize el koyabilir..

Su baya baya yalan. Google'a IP'leri verin deseler "haci www.nolur.com 'da yaziyor ordan aliver" der google.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu olayda iki sorun gözüme çarptı ama, inandırıcılığı oradan darbe yiyor.

Birincisi Google şimdiye kadar hep ip adreslerini vermeye direnmiştir, Türkiye'ye değil, tüm dünyaya direnmiştir. Hatta Amerika ile davaları var epey. Savcı emriyle sittin sene alamazlar Google'dan ip numarası. Google pek hâlâ Türkiye'ye "git işine, şaçmalama" çekebilecek bir firma.

İkincisi Streisand effect olayı.
Sosyal ağlarda paylaş

Burdaki asıl mesele harun yahya değil, onu kaçırıyorsunuz.

Bugün siz kahtalı mıçı hakkında yorum yapsanız ve eleman görüp de savcılığa gitse, yine buna benzer bişeyler yaşanabilir. Olay adnan oktar ya da kahtalı mıçı -ya da her kimse- değil. Böyle abuk bir yasa olması.

Problemin kaynağı adnan oktar değil. Adnan zaten bilimsel manada yeterince rezilliğe sahip bi herif. Hani hakkında kimse konuşmasa bile zaten adam rezil, gerçek bu.

Yine de mevzu adnan değil dediğim gibi, yasa sıkıntılı, yasa bayaaa kötü. Osman da, ahmet de, mehmet de şikayet için yardırsa kapınıza gelebiliyorlar ne yazık ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hala inanmıyorum IPleri verdiklerine diyerek nereye varmaya çalışıyorsunuz ki. Belli ki verilmiş. YouTube tekrar yerel mahkemelerle papaz olup kapanmak istemediği için yapmış işte. Facebook veriyor çatır çutur Youtube gibi bu işten daha önce dili yanmış bir site mi vermeyecek? Topik sahibine direkt schizo muamelesi yapıyorsunuz valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Deli birini öldürürsen kasten öldürme suçu oluşmuyor mu? =)

Cezai ehliyeti yok, ceza verilmiyor. Yani para cezası ve hapis cezası verilmiyor. Güvenlik tedbirine hükmedilebilir. Ama adamın akıl hastalığına bakar bu.

Mağdurluk sıfatı suça göre değişir. Hakaret suçu açısından konuşursak somut olaya bakar tabi, kendini bilecek durumda olmayacak derecede akıl hastası hakaret suçunun mağduru olamaz. Veya sağır birine küfür ederseniz suç oluşmaz, gibi gibi.

Internet te şakaya gelmez, Demet Akalın bir çocuğu içeri attırdı Twitter'da kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle mesela. Kovalarsanız devamı geliyor böyle şeylerin.

Tam olarak o nedenle ünlülere falan hakarete varabilecek şeyler söyletmemeye çalışıyoruz, başınıza iş gelmesin diye. Birinin cinsliği tutar, kovalayacağı tutar, sıkıntı çıkmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

internette gerçek veya tüzel kişiye kufur veya hakaret ettiğiniz zaman suç işlemiş oluyosunuz. hem de medya organında olduğu için ağırlaştırılmış suç kapsamına giriyor.

zaten adamların tek olayı korku toplumu yaratmak, siz de buna alet oluyorsunuz haksız duruma düşerek.

kufur edince eline ne geçiyor ki? rahatlıyor musun? başkasını mı rahatlatıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Google'dan IP adresi aldiklarina ben de inanmiyorum. Adnan Oktar tarafindan dava acilmis olmasi ise %99.999 gercektir. Avukat ekibi var sanirim. Bana bile mesaj atmislardi patideki bir icerik nedeni ile. Uzun bir mesajlasma sonucunda herhangi bir hakaret yok ve forum kurallarina aykiri bir durum yok diyip reddetmistim diye hatirliyorum.

Son donemlerde bu internet sucu sayilan eylemlere karsi acilan davalar cok moda oldu TR'de. Zaten basbakan da basi cekiyor bu davalar ile. Iyi getirisi var hani. ^^Modern^^ Turkiye girisimciligi denebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

Google'dan IP adresi aldiklarina ben de inanmiyorum. Adnan Oktar tarafindan dava acilmis olmasi ise %99.999 gercektir. Avukat ekibi var sanirim. Bana bile mesaj atmislardi patideki bir icerik nedeni ile. Uzun bir mesajlasma sonucunda herhangi bir hakaret yok ve forum kurallarina aykiri bir durum yok diyip reddetmistim diye hatirliyorum.

Son donemlerde bu internet sucu sayilan eylemlere karsi acilan davalar cok moda oldu TR'de. Zaten basbakan da basi cekiyor bu davalar ile. Iyi getirisi var hani. ^^Modern^^ Turkiye girisimciligi denebilir.

yasal prosedür izlenerek gayette alınabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...