Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yorum yaz gonder,polis evine gelsin (Adnan Oktar)

nas

Öne çıkan mesajlar

Yillar sonra merhaba paticik
Birkac gun once oyle bir olay yasadim ki eski dostuma dert yanar gibi size de anlatmak istedim cunku hepimizi ilgilendiren bir konu oldugunu dusunuyorum...
Carsamba gunu oglen saatlerinde iki polis kapimi caldi ve hakkinda sikayet duyurusunun oldugunu soylediler. Ellerinde evi arama ve evde bulunan laptop ve pc lere el koyma izinlerinin oldugunu ifade eden bir belge ile konuya girdiler.
konumuz su;
adnan oktar youtube daki bir videosunun altinda ona hakaret icerikli yorum yapan butun arkadaslar hakkinda suc duyurusunda bulunmus ve bu arkadaslarin tespit edilmesini istemis..Bunun uzerine nasil oluyorsa youtube dan bu yorumlari yapan arkadaslarin tek tek IP adresleri ele gecirilmis ve bu IP adreslerinin hangi telefon numaralarina bagli oldugu bulunduktan sonra ikametgah adresi tespiti yapilmis bu ikametgah adreslerine tek tek gidilerek o adreslerdeki butun laptop ve pc lere el koyulup hard disk lerinin imaji alinip incelenecegi karari alinmis.. gelin gorun ki benim yotube hesabim bile yok bu yorumu benim evime gelen herhangi bir arkadasim yapmis olabilir butun bunlara ragmen laptopim apple servisine goturulup acilmasi gerekirken karakolda kendi imkanlariyla acilmis garantisi gitmis ve sacma sapan vidalarini bile tam takmadan bana iade edilmis ben iki gun 100 tl taksi parasi vermisim laptopimdan bisey cikmamis falan kimsenin umrunda degil.. Herseyi gectim bu yorumu ben de yapabilirdim ne onemi var? Adnan Oktar kim? Bundan sonra internette herhangi bir yere yorum yapmadan 5 kere mi dusunecegiz? Sizin de haberiniz olsun istedim ki dikkat edin bugun yaptiginiz yorumlar yuzunden birkac ay sonra polis gelip de klavyenize el koyabilir..
Sosyal ağlarda paylaş

tam bu yüzden milletin mesajlarını gördükçe kesip biçiyoruz..

allah korusun da kimsenin başına gelmesin. keza neyi, nereye kadar hakaret kabul ettiklerini bir kendileri bir de allah biliyor.

aslında en iyisi hiç yazmamak.

o zaman da susturulmuş, baskıyı kabul etmiş gibi hissediyor tabii insan.

hakaret olarak ne denilmiş söylediler mi bari?
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

bazen ciddi ciddi düşünüyorum bi yerlere göçsem mi diye, ufak 2-3 insan bağlantısıyla sıfırdan bi hayata mı atılsam diye.. başka insanlara bağlı hissediyorum kendimi, vazgeçiyorum. tek başıma olsam valla durmazdım

daha iyi bi yere göçme imkanın varsa da duruyorsan hata ediyorsun bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

internette etrafa hakaret edip nasolsa bulunamam diyenlere ders olacak nitelikte bi olay.

evet beklenen yorum.. bunu cok duydum bu aralar
sey var ya ben de deney7 deyken at suratli nazli diye grup acmislardi facebookta onlari sikayet etseydim bari de toplasalardi evlerinden di mi?
yazilan yorumu okudum cumle icinde sadece 'yavsak' kelimesi geciyor hakaret sayabilecegimiz
dedigim gibi bu yorumu ben yapmadim ama ben magdurum suan
gercekten internetten hakaret edip nasilolsa bulunamiyorumus sevgili Napolyon..
tunnel im var kullanmiyorum bende salaklik
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

xaty said:

bazen ciddi ciddi düşünüyorum bi yerlere göçsem mi diye, ufak 2-3 insan bağlantısıyla sıfırdan bi hayata mı atılsam diye.. başka insanlara bağlı hissediyorum kendimi, vazgeçiyorum. tek başıma olsam valla durmazdım

daha iyi bi yere göçme imkanın varsa da duruyorsan hata ediyorsun bence.

imkan bazı açılardan var, bazı açılardan yok. sadece kendim olarak düşünemiorm hayatı, iyimi kötü mü bilmiorm. iş işten geçicek bi yerde, sonra elimde patlicak, geri dönüş olmicak. ama pişmanım da diyemicem. en başta aile falan
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yeni bir şey değil ki? belli ki daha önce başınıza gelmemiş/duymamışsınız. Adnan oktar ya da tanımadığınız random herifler olması fark etmez. Bugün birisi sana da paticik.com'da hakaret etse onu savcılığa verdiğinde bu olayda ne olduysa aynen onlar olucak. Savcılık kararıyla paticik yönetiminden üyenin IP logları istenecek. TİB ve Turk Telekom falan derken o IPlerin o gün o saatler arasında hangi aboneye ait olduğu belirlenecek adres tespiti de buna göre olacak. Sonra o adrese ziyaret gördükleri pclere el koymalar falan. Yani suçu bizzat sen işlemesen bile sırf abonelik senin diye başınız ağrıyabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Bu yeni bir şey değil ki? belli ki daha önce başınıza gelmemiş/duymamışsınız. Adnan oktar ya da tanımadığınız random herifler olması fark etmez. Bugün birisi sana da paticik.com'da hakaret etse onu savcılığa verdiğinde bu olayda ne olduysa aynen onlar olucak. Savcılık kararıyla paticik yönetiminden üyenin IP logları istenecek. TİB ve Turk Telekom falan derken o IPlerin o gün o saatler arasında hangi aboneye ait olduğu belirlenecek adres tespiti de buna göre olacak. Sonra o adrese ziyaret gördükleri pclere el koymalar falan. Yani suçu bizzat sen işlemesen bile sırf abonelik senin diye başınız ağrıyabilir.

basima gelen de o zaten ben bu olayin icinde baska birsey aramak istemiyorum bu yolda da gitmiyorum ama benim basima daha once gelmemisti hatta polislerin suratina kahkaha attim cunku cok komik (bence) bundan sonra daha dikkatli olucagim kesin bazi konularda bilmeyen yasamayan varsa bilgisi olsun dikkat etsin diye soyledim.. Bilisim suclarinda bana da ayni seyi soylediler sen de sikayet etsen ayni yoldan gidecegiz diye ama nedense pek inandirici gelmiyor bundan bikac sene once birisini savciliga sikayet etmistim elimde gereginden fazla kanitla ama gelin gorun ki o adamin evine bir kere polis gitti benim evime ( sikayetci oldugum halde) 5 kere polis geldi ve bu olay hicbir zaman sonuclanmadi boyle seyler yasayinca normal bir vatandas oldugun zaman isler sanki bu kadar kolay olmuyor diye dusunuyosun ister istemez.. tabi bilisim suclariyla bir isim olmadi bu zamana kadar benimkisi on yargi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...