Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2011-2012 Sezonu Genel Tartışma

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

şimdi bazı şeyleri netleştirmek lazım, aksi olur mu diye de artık kasmamak lazım ;

1. baros bu takımı istemiyor, bu takımın bir parçası olmak istemiyor, sahada sadece çalışıyor gözükmeye çalışıyor, tıpkı mustafa sarpın orta sahada her pozisyonun içinde olupta hiçbir pozisyona müdahele etmemesi gibi.

2. kazım artık yıldızlar dolu bir takımın sönmekte olan eski bir yıldızı, üzerindeki ilgi ve alaka günden güne azalıyor, bu da psikolojik olarak onda farklı dürtüler uyandırıyor, adam çok net, ilgi istiyor, şımartılmak istiyor, her dakka pohpohlanmak ve kral olmak istiyor, ama şunu bilmeli, Galatasaray taraftarının tek kralı taçsız Metin Oktay 'dır, bir ikincisi olmadı, olacağını da sanmıyorum

3. gökhan zan, servet çetin, hakan balta ve saçmalayan sabri sarıoğlu bu takımda ancak ve ancak yedek olmalı, bu adamlar kesinlikle topla çıkamıyor, top çıkartamıyor, topu oyuna sokamıyor, fiziğe dayalı savunma yapmaya çabalıyorlar fakat onu da çoğu zaman beceremiyorlar, bunların yerine göbeğe urfalı ve eboue bir bir şekilde monte edilmeli

4. eboueden orta saha olmaz, top kullanma kabiliyeti çoğu zaman tesadüflere dayalı gibime geliyor, topa vurmayı bile %30-40 oranında biliyor, ama fizik gücü ve çalışma isteği yerinde, savunmanın göbeğinde denenebilir, ya da alternatif olarak geride herhangi bir kanatta

5. riera 'yı ilk defa seyrettim ve beğendim, kumaş ve yetenek olarak üst düzey, fakat biraz fizik kondisyon ve takıma uyum eksikliği var gibi, bana kewellın ilk geldiği seneyi anımsattı, fiziğini ondan çok daha iyi kullanıyor ve biraz daha hızlı, fakat kewell kadar ayağına hakim değil, yine de bu takım içinde çok rahatlıkla oyunkurucu veyahut 10 numero görevimi üstlenebilir

6. melo ve selçuk günden güne orta sahayı parselliyor, sırf bu adamları seyretmek için bile maça giderim, yanlız terim bey defans adamlarının kulak ve burunlarını iyice çekmeli, topu abuk subuk şekilde ileri gönderme çabalarını bir kenara bırakıp her çıkışta bu ikiliden birini tercih etmeli, bu ikili de gerek kendi aralarında, gerekse kanat adamları ile ver kaçlı, dantelli, örgülü vb. bilumum şekilde topu ileriye taşımalı, Galatasaray topu ayağında tutabilecek, çalım atabilecek ve rakip eksiltebilecek yetenekli ayaklara sahip, yeter ki bu adamlarım birbirlerine top atmalarını sağlamayı becerebilmeli

7. ileri uçta ilk ve en kuvvetli adam Elmanderdir. adamın ayağı çok düzgün, vuruşları çok net ve bitici noktaya, rastgele abanmıyor. Ayrıca uzun boyundan mutlak suretle faydalanmaya çalışılmalı, kanat ortaları , ceza sahasına şişirmeler vb. pozisyonlar ile havadan da baskı kurmalı, Galatasaray senelerdir şükürden sonra bir kafacı bulamadı
Sosyal ağlarda paylaş

harrykewell said:

şimdi bazı şeyleri netleştirmek lazım...şükürden sonra bir kafacı bulamadı

soylediklerini birebir yapmayacaklari icin burda atip tutup sallamak kolay bebek. bende goruyorum ve arttiriyorum; ileri ucluyu baros-elmander-kazim arkalarinada riera-sabri-eboue defansada balta-selcuk-ceyhun-ujfa koysunlar her mac 10 atariz.
Sosyal ağlarda paylaş

Wishmaster said:

TrtSpor kanalında Ali Ece diye bi adam var saç bandı takan, farklı bi üsluba sahip bir yorumcu. Her program Gökhan Zan'a giydirmeye başladı, izlemesi acayip keyifli geliyor bana :D
geçen bi radyo kanalındada denk geldim.heralde oda trt nin radyosuydu.güzel yorumları var aslında.biz kahvehaneden fırlamış yorumculara alıştığımız için gözümüze bi garip geliyor tabi :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ali Ece iyidir, hem bilgili hem güzel yorumluyo da bilgili olduğunu bazen fazla vurgulamak çabasında sanki. Olsun ara ara verdiği detaylar iyi gidiyo muhabbete katık edince. Fazlaca Brian Clough hastası bi de, benim denk geldiğim nerdeyse her türlü programında bi defa olsun adını geçirir.
Bakınca hakikaten zibidi gibi geliyo özellikle ilk başta da, çoğu yorumcuya tercih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...